Moim zdaniem to skandal!

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
SLP
Posty: 266
Rejestracja: wtorek 20 lip 2004, 00:00

Re: Moim zdaniem to skandal!

Post autor: SLP » piątek 05 sty 2007, 12:37

W sumie to fajnie, że podany został ten link. Wiecie ile lamusów opuści to forum?!

Będzie więcej przestrzeni na konkretne tematy, a nie pytania w stylu:

"mam Cubase SX4, czy mam pracowac na mp3 czy na wave ?"
Cały czas zmierzamy ku perfekcji :)

Awatar użytkownika
JosephBra
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 20 mar 2005, 00:00

Re: Moim zdaniem to skandal!

Post autor: JosephBra » piątek 05 sty 2007, 13:33

...W sumie to fajnie, że podany został ten link. Wiecie ile lamusów opuści to forum?!

Będzie więcej przestrzeni na konkretne tematy, a nie pytania w stylu:

"mam Cubase SX4, czy mam pracowac na mp3 czy na wave ?"
...
**********************
Mnie osobiście nie boli tak strasznie to, że istnieją programy pirackie, bo miałem ten etap też w swoim życiu (nie bądźmy cyniczni ) i dzięki nim miałem szanse sporo się nauczyć i zrozumieć ile trudu kosztuje wielu ludzi zrobienie takiego softu.Najbardziej mnie denerwuje tak otwarte o tym mówienie, wręcz chwalenie się tym z ewidentnym brakiem poczucia, że jest się złodziejem. Ostatnio na forum internetowym mojego zespołu pojawił się wpis, że ktoś przerobił na mp3 naszą pierwszą płytę i chętnie za drobną opłatą podeśle temu kto o to poprosi.Podany jest adres email. To już nawet nie jest śmieszne.
Zajmuje się komponowaniem i produkcją muzyczną.

mellodeque
Posty: 573
Rejestracja: wtorek 08 lis 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Moim zdaniem to skandal!

Post autor: mellodeque » piątek 05 sty 2007, 14:02

i to potwierdza że 99% osób z tego forum, nawet jesli juz na legalach w 100% jadą, miało kiedyś jakiegoś pirata zainstalowanego - chociażby na próbę.
Jesli czegoś nie jesteś pewien - nie pisz.
http://khyro.com | http://promusic.pl/forum/

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Moim zdaniem to skandal!

Post autor: mytnik » piątek 05 sty 2007, 14:04

...i to potwierdza że 99% osób z tego forum, nawet jesli juz na legalach w 100% jadą, miało kiedyś jakiegoś pirata zainstalowanego - chociażby na próbę....
**********************
Co nie oznacza że powinno się o tym trąbić na lewo i prawo
drummer

Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Moim zdaniem to skandal!

Post autor: AdamZ » piątek 05 sty 2007, 14:52

...i to potwierdza że 99% osób z tego forum, nawet jesli juz na legalach w 100% jadą, miało kiedyś jakiegoś pirata zainstalowanego - chociażby na próbę....
**********************
Mam Cie :)
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Moim zdaniem to skandal!

Post autor: JankoMuzykant » piątek 05 sty 2007, 17:41

Czyli - jesli ktos wlamie sie do Twojego samochodu - to Twoj problem, bo nie zalozyles mu zamka pancernego. Albo najlepiej 4.
**********************
To jest głupie porównanie, ponieważ samochodu nikt nie ukradnie, tylko skopiuje. Oczywiście, kogoś to okrada, ale nie właściciela samochodu, tylko fabrykę samochodów.
Już raczej powinno się powiedzieć ''Mam klienta, umawiamy się na robotę za x zł, a tu przychodzi małolat i mówi, że może zrobić to za darmo/po kosztach, bo mu się nudzi''. Sytuacja w życiu często spotykana, a nikt nie wali gromów, że to ''typowe piractwo'' ;)
Ale to tak na marginesie.

A ja chciałbym wtrącić swoje trzy grosze.
Nie widzę najmniejszych szans wygrania z procederem poprzez walkę na ''nie wolno''. W końcu pojawi się kiedyś nośnik, na którym będzie nielegalna kopia wszystkiego - cała interesująca dyskografia, artykuły, książki itd. To nie s/f, to kwestia lat. Będzie olbrzymia pokusa, by posiąść taki dysk/kostkę/cotambędzie, raz jeden tylko grzesząc.

Walka powinna się odbyć gdzie indziej. I zresztą tak już się dzieje. A więc:
- programy - tylko z hardware'm. Najnowszy ''wszystko w jednym'' nie ma sensu bez odpowiedniego sterownika. Każdy woli od ''gołego'' programu panel z gałkami, wyświetlaczami itp. Kwestia piractwa - zażegnana.
- muzyka - tu nie ma sensu kombinować. Muzyka powinna iść do ludzi. Czyli koncerty. Cały ten majątek wytwórni powinien się skupić na wmówieniu ludziom, że koncerty, to jest to, za co powinni zapłacić. Oczywiście, by nadal czerpać zyski ''mafia pięciu'' musiała by takowe koncerty ''błogosławić'' (przynajmniej te niekameralne, większego kalibru). Ale to tam jest źródło pieniędzy, nie w badziewnie wydanych płytkach z zabezpieczeniami i ostrzeżeniami. Płytki promowały by działania live, mogły by kosztować grosze, albo i nic (były by do pobrania).

No, ale to tylko pobożne życzenia...
[addsig]
Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Moim zdaniem to skandal!

Post autor: Zbynia » piątek 05 sty 2007, 19:14

bo w tym wszystkim jest plan by ograbic czlowieka do ostatniego grosza........
nie kombinuje sie zeby zarobic ale dac ludziom produkt tani zeby im kopiowac sie nie chcialo.....
zreszta to juz kolejny temat z serii - na mpro sie chlopaki nie popisali ale tak to jest - kiedys kopiowalo sie ksiazki - teraz kopiuje sie tekst ze stron - przeciez nic sie tak naprawde nie zmienilo procz tego ze mamy za drogo a za malo zarabiamy

Rafals
Posty: 65
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Moim zdaniem to skandal!

Post autor: Rafals » piątek 05 sty 2007, 19:58


Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Moim zdaniem to skandal!

Post autor: ukaef » piątek 05 sty 2007, 21:47

...to jest lepsze :)

http://www.mpro.pl/forum/viewtopic.php?t=2223

...
**********************

Hahahah, faktycznie ;)
Nie no, nie stać mnie na kupno gazety co miesiąc, ale jak zobaczyłem, że na płycie będzie archiwum w pdf-ach, to jakoś wykombinowałem pieniążki, co by takiej lipy na necie nie siać po jakiś forach :)
:)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Moim zdaniem to skandal!

Post autor: Zbynia » sobota 06 sty 2007, 14:52

pomysl z pdfem byl super pomyslem!!!!!

szkoda tylko ze nalatalem sie a gazety nigdzie nie trafilem heh

ODPOWIEDZ