Licencja

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
lucjano
Posty: 64
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 00:00

Licencja

Post autor: lucjano » czwartek 28 cze 2007, 20:36

Witam , mam pytanie,pewien label(wydawca skladanki) prosi mnie o takie info jak :composer,publisher,oraz from license, jestem wykonawca oraz producentem tego utworu ale nie posiadam licencj. Poewaz bedzie to jego pierwsze wydanie nie mam tez wydawcy, ale najbardziej nurtuje mnie pytanie co z licencja czy ja bedac tworca jestem Licencjondawcą?
clasic trance

Awatar użytkownika
oneman
Posty: 523
Rejestracja: środa 01 maja 2002, 00:00

Re: Licencja

Post autor: oneman » czwartek 28 cze 2007, 22:32

...ale najbardziej nurtuje mnie pytanie co z licencja czy ja bedac tworca jestem Licencjondawcą? ...

**********************

Licencjonodawcą może być jedynie osoba prawna/fizyczna, która posiada autorskie prawa majątkowe do dzieła. Zakładając więc, że nie sprzedałes/oddałeś nikomu autorskich praw majątkowych do Twego dzieła ani też nie udzielileś do tej pory nikomu innemu licencji wyłacznej na korzystanie z Twego dzieła to jedynie od Ciebie zależy udzielenie licencji.
Licencja (czyli prawo do korzystania z utworu) może być udzielona na czas określony, na czas nieokreślony, na wylacznosc jak i takze na niewyłacznosc.

Jesli spelniasz powyzsze warunki to masz pelne prawo do udzielania licencji komukolwiek i na jakichkolwiek warunkach. Wszystko bowiem zależy od Ciebie.

Na chlopski rozum, udzielenie licencji wiaze sie pozwoleniem na korzystanie z dziela na okreslonych w umowie licencyjnej warunkach.

Newman
Posty: 136
Rejestracja: piątek 23 cze 2006, 00:00

Re: Licencja

Post autor: Newman » piątek 29 cze 2007, 09:19

......ale najbardziej nurtuje mnie pytanie co z licencja czy ja bedac tworca jestem Licencjondawcą? ...

**********************

Licencjonodawcą może być jedynie osoba prawna/fizyczna, która posiada autorskie prawa majątkowe do dzieła. Zakładając więc, że nie sprzedałes/oddałeś nikomu autorskich praw majątkowych do Twego dzieła ani też nie udzielileś do tej pory nikomu innemu licencji wyłacznej na korzystanie z Twego dzieła to jedynie od Ciebie zależy udzielenie licencji.
Licencja (czyli prawo do korzystania z utworu) może być udzielona na czas określony, na czas nieokreślony, na wylacznosc jak i takze na niewyłacznosc.

Jesli spelniasz powyzsze warunki to masz pelne prawo do udzielania licencji komukolwiek i na jakichkolwiek warunkach. Wszystko bowiem zależy od Ciebie.

Na chlopski rozum, udzielenie licencji wiaze sie pozwoleniem na korzystanie z dziela na okreslonych w umowie licencyjnej warunkach.
...
**********************
Amen
Specjalista ds Prawa Własności Intelektualnej.

ODPOWIEDZ