Partia Piratów

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Partia Piratów

Post autor: Zbynia » wtorek 21 sie 2007, 15:15

widzisz tylko ze zeby wyjsc na zero trzeba sprzedac minimum 5000 plyt - i to w wypadku jak zaplacil wydawca malo za studio i robi tani klip...
a tak to 10k....
a jakie sa wyniki sprzedazy to szkoda mowic wiec nie ma sie co dziwic

nie ma sie tez co dziwic ze takie sa skoro plyta od wydawcy wychodzi za 12-18 zeta a w empiku stoi 30-40........i kto tu zarabia gruba kase??oczywiscie zlodziej dystrybutor........niestety nawet ten wirtualny nie majacy salonow w drogich centrach handlowych.....

Awatar użytkownika
Monk
Posty: 150
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 00:00

Re: Partia Piratów

Post autor: Monk » wtorek 21 sie 2007, 15:24

...widzisz tylko ze zeby wyjsc na zero trzeba sprzedac minimum 5000 plyt - i to w wypadku jak zaplacil wydawca malo za studio i robi tani klip...
a tak to 10k....
a jakie sa wyniki sprzedazy to szkoda mowic wiec nie ma sie co dziwic

nie ma sie tez co dziwic ze takie sa skoro plyta od wydawcy wychodzi za 12-18 zeta a w empiku stoi 30-40........i kto tu zarabia gruba kase??oczywiscie zlodziej dystrybutor........niestety nawet ten wirtualny nie majacy salonow w drogich centrach handlowych........
**********************

Prosty przykład. Gry na peceta kontra gry na konsolę. Gry na PC można teraz kupić za grosze, ludzie chętnie kupują, towaru schodzi więcej niż kiedyś. Gry konsolowe nadal horendalnie drogie. Tak samo filmy i muzyka.

Czemu jednemu się opłaca, a drugiemu nie?

Jak czytałem kiedyś miotanie się pana od Gutek Film, który narobił hałasu wkoło napisy.org bodajże to ręce mi opadły. Bo odróżniam postulaty buńczucznych nastolatków z Partii Piratów od sposobu argumentacji dorosłego wydawałoby się faceta.

Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Partia Piratów

Post autor: Kubańczyk » wtorek 21 sie 2007, 15:28

Jeśli sobie skompilujesz kilka kawałków jako jeden projekt, odpalisz taki projekt i włączysz nagrywanie wielośladowe w tle i będziesz grał (jak to w Live - na żywo) to tak !
**********************
kumam 1 projekt z nagrywaniem w tle, ale jaka jest możliwość wyboru kawałków w trakcie nagrywania? czy odbywa się to bez przerywania wybrzmiewania pogłosów? czy można je wybierać przez midi?
nie znam live, ale w sonaro/cubase/logicu jump marker dawał click, niemówiąc o tym że wieloślad też musiałby przeskoczyć.

podałem linka do strony ze sterownikami. jak masz jakieś pytanie to wal.
Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Partia Piratów

Post autor: Kubańczyk » wtorek 21 sie 2007, 15:36

no tak , ale czy jeśli ktoś sobie nie życzy kopiowania jego produktu - i człowiek kupując musi się na to zgodzić - to powinno się to uszanować - mówię tak choć sam nieraz nie szanowałem.
Oczywiście jeśli ktoś zabrania czegoś i to jest sprzeczne z wymogami danej sytuacji to po prostu należy to olać, a jeśli za to grozi kara - to trzeba przy olewaniu uważać.
Niemniej nie powinno się olewania nadużywać, bo można paść ofiarą własnego wygodnictwa, a to również na muzykę np.: przez wiele lat jak używałem piratów to nigdy mi się nie chciało zrobić to co teraz robię w puredata w reaktorze, bo po co skoro miałem logica. Tyle że logic ma pare wad, które mnie zawsze denerwowały, a w reaktorze dałoby się moje potrzeby opędzić, tyle że nie przepadam za brzmieniem reaktora (a raczej brzmieniem tych gotowych instrumentów).
Co innego pd - tam brzmienie jest 1 klasa, ale tu instrumentów gotowych prawie nie ma.

Gdybym nie używał logica pirata to szybciej musiałbym się zdecydować na jakiś ruch , a tak to dopiero mam 1/4 projektu zrobione a pracuję już parę ładnych miechów.
Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Partia Piratów

Post autor: Kubańczyk » wtorek 21 sie 2007, 15:42

sory że walę pare postów jeden za drugim , ale tak czytam swoją ostatnią wypowiedź i widzę że jest nie czytelna - pozjadałem wyrazy i kontekst mógł ulecieć, mam nadzieję że chwyciliście o co mi chodzi:

- lepiej nie używać piratów za długo, a najlepiej wcale - to daje stymulację
Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

SHIVOO
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Partia Piratów

Post autor: SHIVOO » wtorek 21 sie 2007, 15:44

...sory że walę pare postów jeden za drugim , ale tak czytam swoją ostatnią wypowiedź i widzę że jest nie czytelna - pozjadałem wyrazy i kontekst mógł ulecieć, mam nadzieję że chwyciliście o co mi chodzi:

- lepiej nie używać piratów za długo, a najlepiej wcale - to daje stymulację...
**********************
W przypadku muzyki mogę się zgodzić - za dużo softu powoduje galimatias i nie poznasz wszytskich sztuczek i tajników, ograniczenie stworzy mistrza. W przypadku grafiki... no cóż trudno jest zrobić zaawansowaną trójwymiarową wizualizację w Paincie

Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Partia Piratów

Post autor: Kubańczyk » wtorek 21 sie 2007, 16:23

no cóż trudno jest zrobić zaawansowaną trójwymiarową wizualizację w Paincie ...
**********************
z motyką na słońce?
Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Partia Piratów

Post autor: BigGuns » wtorek 21 sie 2007, 17:22

.ograniczenie stworzy mistrza.
**********************
proponuję jeszcze odciąć sobie kciuk, zdobywanie mistrzostwa szybciej pójdzie

Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: Partia Piratów

Post autor: Respectus » wtorek 21 sie 2007, 18:14

Prosty przykład! Czy taki twór jak ivan i delfin zdobyliby taką popularność jaką zdobyli gdyby nie piratowanie? Przecież zadna stacja radiowa ani telewizyjna nie chciała zagrać "czarnych oczu"! Inny, bardziej drastyczny przykład to Sumptuastic i "Kołysanka" na której wypłynęli. Takie czasy, że Zetka czy Rmf wolą puszczać taki badziew aż pistolet sam sie w kieszeni ładuje. Fakt jest taki, że wielu artystów wypłynęło dzięki piractwu i gdyby nie piractwo byłoby o nich cichutko.

Awatar użytkownika
Arab
Posty: 191
Rejestracja: wtorek 21 sie 2007, 00:00

Re: Partia Piratów

Post autor: Arab » wtorek 21 sie 2007, 20:15

1.Po pierwsze witam wszystkich! Kompletnie nie rozumiem postawy niektórych użytkowników forum . Doskonale wiecie jak ciężko jest zrobić coś dobrego w muzyce a uważacie że piractwo jest nie szkodliwe...Otóż ja uważam że jest ponieważ niszczy ciekawych młodych artystów a uczy w ludzi poczucia bezkarności i taktowania dobra intelektualnego jak coś co każdy może mieć z darmo hmmm tym sposobem za parę lat nikt nie będzie chciał zajmować muzyką, filmem bo po co? Skoro kasa w tym zawodzie jest domeną nielicznych.

2.Jak mnie nie stać na VSTi za 1500 (np: Massive) to poszukałem zamiennika za 450 zł (AAS Ultra Analog - swoją drogą polecam kosmos!!!). Trzeba kombinować ale nie po złodziejsku tylko tak aby znaleźć coś dla siebie. Uważa, że należy usprawnić metody egzekwowania należności za muzykę dystrybuowaną w internecie.

3.Na zachodzie normalni ludzie też nie zarabiają milionów, ponieważ po przeliczeniu kosztów między życiem w Polsce a na na przykład we Francji szybko okazuje się że bardzo dużo pochłaniają zwykłe opłaty, droższe żarcie itp. Piractwo jest wszędzie, różnica polega na tym czy jest przyzwolenie społeczne na nie czy go nie ma.


ODPOWIEDZ