Jak zabezpieczyć demo?

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
genngott
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 31 maja 2007, 00:00

Re: Jak zabezpieczyć demo?

Post autor: genngott » piątek 22 lut 2008, 01:07

...Po pierwsze nie spotkałem się żeby ktoś mi taki numer z demo zrobił po drugie czemu sobie nie zgłosisz do ZAiKS-u, to nic nie kosztuje,
******************************
Wydawca ten zastrzega sobie, ze moje koledy nie moga byc zgloszone do zaiks, bo on nie chce miec nic wspolnego z zaiks...
a druga sprawa: pokaz mi tych co za paczkę czipsów odwzorują np. pink floyd albo choćby system of a down... postawię im zgrzewkę czipsów
www.despisestudio.com

j.bravo
Posty: 386
Rejestracja: środa 01 wrz 2004, 00:00

Re: Jak zabezpieczyć demo?

Post autor: j.bravo » piątek 22 lut 2008, 02:12

Wysłać do siebie płytę ze swoją twórczością listem poleconym. Odebrać, nie otwierać i odłożyć na półkę. Taniej i szybciej niż notariusz albo rozpisywanie partytury do zaiksu.
Jestem przystojny i młody

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Jak zabezpieczyć demo?

Post autor: BigGuns » piątek 22 lut 2008, 02:26

......Po pierwsze nie spotkałem się żeby ktoś mi taki numer z demo zrobił po drugie czemu sobie nie zgłosisz do ZAiKS-u, to nic nie kosztuje,
******************************
Wydawca ten zastrzega sobie, ze moje koledy nie moga byc zgloszone do zaiks, bo on nie chce miec nic wspolnego z zaiks...
a druga sprawa: pokaz mi tych co za paczkę czipsów odwzorują np. pink floyd albo choćby system of a down... postawię im zgrzewkę czipsów...
**********************
1. jak nie chce mieć nic wspólnego z zaiks to już na dzień dobry jest podejrzane, zaiks jest m. in. po to żebyś miał szansę na chociażby stawki minimalne u wydawcy, procent od sprzedaży i tantiemy. czyli ten konkretny wydawca JEST potencjalnym złodziejem

2. nieważne co odwzorują i jak, większość ludzi tego ani nie usłyszy, ani nie doceni. kolega miał na myśli że zalew wszelkiego rodzaju produkcjami obecnie jest ogromny, więc jak taki wydawca kopnie w śmietnik to kompozytorzy wylezą

marceli-szpak
Posty: 78
Rejestracja: czwartek 23 lut 2006, 00:00

Re: Jak zabezpieczyć demo?

Post autor: marceli-szpak » piątek 22 lut 2008, 03:20

wydawca po prostu chce sprzedawac sklepom licencje na wykorzystanie danych utworow przez okreslony czas w taki sposob zeby one juz nie musialy placic tantiemow zaiksowi. to oplacalne dla sklepow. jesli za taki uklad dostaniesz z gory dobra kwote albo godzisz sie na okreslony procent od sprzedazy to nie ma w tym nic zlego. z zaiksu nie dostaniesz tantiemow no i stracisz pewnie prawa do swoich wlasnych utworow [przynajmniej na okreslony czas] ale jesli tobie to pasuje to czemu nie.


czesto za takie piosenki do sklepow wytwornie placa smieszne pieniadze - 100 - 150 zl za kawalek. oczywiscie tu nie musi byc tak. wszystko zalezy jaka umowe wynegocjujesz.

j.bravo
Posty: 386
Rejestracja: środa 01 wrz 2004, 00:00

Re: Jak zabezpieczyć demo?

Post autor: j.bravo » piątek 22 lut 2008, 03:51

...wydawca po prostu chce sprzedawac sklepom licencje na wykorzystanie danych utworow przez okreslony czas w taki sposob zeby one juz nie musialy placic tantiemow zaiksowi...
**********************
Tantiemy za kolędy... No, byloby super ale chyba żyjesz w matrix'ie. Koledze co najwyżej chodzi o ochronę aranżu i/lub "artystycznego wykonania".
Jestem przystojny i młody

Newman
Posty: 136
Rejestracja: piątek 23 cze 2006, 00:00

Re: Jak zabezpieczyć demo?

Post autor: Newman » piątek 22 lut 2008, 11:39

Temat już był pare razy poruszany.
Nigdy nie masz pewności że coś Ci czegoś nie ukradnie a to ze względu na to że nie ma takich zabezpieczeń które by taką pewność dawały.
Co najwyżej możesz mieć później silne argumenty żeby udowodnić swoją rację.Tyle.
Dodam że po takie argumenty nie warto się pchać specjalnie do Zaiks jeżeli ktoś zaiks chce unikać. Kierować się tam tylko po to jest bez sensu poza tym zaiks nie jest instytucją potwierdzającą autorstwo utworu. Sa inne metody, które zostały juz opisane.
Specjalista ds Prawa Własności Intelektualnej.

Awatar użytkownika
winnicki
Posty: 374
Rejestracja: czwartek 11 sie 2005, 00:00

Re: Jak zabezpieczyć demo?

Post autor: winnicki » piątek 22 lut 2008, 12:12

...Zabezpieczajac w jakikolwiek sposob nagrania wysylane do firmy jednoznacznie dajesz tej firmie do zrozumienia, ze traktujesz ja jak potencjalnego zlodzieja...
**********************


Nie rozśmieszaj mnie. A zapinając pasy w samochodzie, dajesz do zrozumienia, że zamierzasz wbić się w drzewo swoim autem?

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Jak zabezpieczyć demo?

Post autor: matiz » piątek 22 lut 2008, 12:53

......Zabezpieczajac w jakikolwiek sposob nagrania wysylane do firmy jednoznacznie dajesz tej firmie do zrozumienia, ze traktujesz ja jak potencjalnego zlodzieja...
**********************


Nie rozśmieszaj mnie. A zapinając pasy w samochodzie, dajesz do zrozumienia, że zamierzasz wbić się w drzewo swoim autem?...
**********************


Nie widze analogii... Jak juz to tak - nie pozwalasz pasazerom zapinac pasow, traktujac to jako brak zaufania do Twoich umiejetnosci jako kierowcy...

Postaw sie w sytuacji, gdy bedac wlascicielem wytworni na poziomie dostajesz "pasztet disco-polo" z "oryginalnym" opracowaniem znanych koled na dwa glosy i keyboard CTK (bez urazy, to przyklad) zabezpieczony pikami w newralgicznych miejscach - ja wysluchalbym do pierwszego pika

Awatar użytkownika
winnicki
Posty: 374
Rejestracja: czwartek 11 sie 2005, 00:00

Re: Jak zabezpieczyć demo?

Post autor: winnicki » piątek 22 lut 2008, 13:01

Sory, ale zakładasz jakieś nieracjonalne uprzedzenia. Może masz jakieś nieuświadomione, przykre doświadczenia z dzieciństwa ;)

dla mnie to nie problem.

ODPOWIEDZ