Ile za muzykę do filmu?

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
composer
Posty: 27
Rejestracja: sobota 16 lut 2008, 00:00

Ile za muzykę do filmu?

Post autor: composer » piątek 11 kwie 2008, 18:06

Witam Wszystkich,

ostatnio poproszono mnie o napisanie muzyki instrumentalnej ( wykorzystanie syntezatorow i instrumentow Vsti ) do filmu. Film ma trwac ok 1,5 godz. - poniewaz nigdy czegos takiego nie robilem, to szczerze pytam jakie honorarium mozna zazadac ?

Pytanie drugie - jezeli zrobie te muzyke, to czy musze gdzies to zglaszac np. do zaiks, czy nie jest ot konieczne ?


pozdrawiam

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Ile za muzykę do filmu?

Post autor: Akton » piątek 11 kwie 2008, 18:40

...Witam Wszystkich,

ostatnio poproszono mnie o napisanie muzyki instrumentalnej ( wykorzystanie syntezatorow i instrumentow Vsti ) do filmu. Film ma trwac ok 1,5 godz. - poniewaz nigdy czegos takiego nie robilem, to szczerze pytam jakie honorarium mozna zazadac ?

Pytanie drugie - jezeli zrobie te muzyke, to czy musze gdzies to zglaszac np. do zaiks, czy nie jest ot konieczne ?


pozdrawiam...
**********************
Żądasz dokładnie takiego honorarium, jakiego sobie życzysz :) Do ZAiKS nie musisz zgłaszać, tak samo, jak nie musisz np. jeść :) W końcu tego też nikt Ci nie każe.
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Ile za muzykę do filmu?

Post autor: Zbynia » piątek 11 kwie 2008, 19:11

zrob - zobaczysz czy dajesz rade a potem gadaj o kasie - jak ci nie podpasuje to przeciez nie musisz dawac....

kami
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2005, 00:00

Re: Ile za muzykę do filmu?

Post autor: kami » piątek 11 kwie 2008, 20:07

...zrob - zobaczysz czy dajesz rade a potem gadaj o kasie - jak ci nie podpasuje to przeciez nie musisz dawac.......
**********************
słusznie prawisz // tylko jak się człek narobi to co później///sam wiesz jak to jest, przecież nie będziesz MYśLAł ot tak
jestem entuzjastą realizacji komputerowej

Masteroff
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 00:00

Re: Ile za muzykę do filmu?

Post autor: Masteroff » piątek 11 kwie 2008, 23:30

......zrob - zobaczysz czy dajesz rade a potem gadaj o kasie - jak ci nie podpasuje to przeciez nie musisz dawac.......
**********************
słusznie prawisz // tylko jak się człek narobi to co później///sam wiesz jak to jest, przecież nie będziesz MYśLAł ot tak ...
**********************
Pomogliście temu człowiekowi niemiłosiernie... Szczerze przyznam, że mnie też interesuje ta kwestia. choć nie komponowałem jeszcze do flimu. O jaką stawkę "można" się starać. Wcześniej jednak Pan composer mógłby nam nieco przybliżyć jakiż to film. Jaki jego budżet (w przybliżeniu). Ja za półtorej godziny prosiłbym od 3000zł w zwyż. Oczywiście zależy to również od czasu jaki bym temu poświęcił i od tego co wskazałem na początku mej wypowiedzi.
zapraszam do odwiedzin mojej strony:
www.michalgomulka.com

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Ile za muzykę do filmu?

Post autor: grembo » sobota 12 kwie 2008, 00:41

To dumping!

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Ile za muzykę do filmu?

Post autor: Pan_Jabu » sobota 12 kwie 2008, 08:16

...To dumping!...
**********************

No przeca właśnie dlatego koledzy pytają, żeby się dowiedzieć, jak to wygląda, żeby nie robić dumpingu

kami
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2005, 00:00

Re: Ile za muzykę do filmu?

Post autor: kami » sobota 12 kwie 2008, 09:25


**********************
Pomogliście temu człowiekowi niemiłosiernie... Szczerze przyznam, że mnie też interesuje ta kwestia. choć nie komponowałem jeszcze do flimu. O jaką stawkę "można" się starać. Wcześniej jednak Pan composer mógłby nam nieco przybliżyć jakiż to film. Jaki jego budżet (w przybliżeniu). Ja za półtorej godziny prosiłbym od 3000zł w zwyż. Oczywiście zależy to również od czasu jaki bym temu poświęcił i od tego co wskazałem na początku mej wypowiedzi....
**********************
Jesli film ma okrążyć cały świat, od omanu przez chiny po jakieś murzyńskie plemiona , to cena jest od TAKTU, 500- euro a jak dostanie nominację oskarową , to jest zaszczyt i zero do góry, w każdym razie to nie przelewki
jestem entuzjastą realizacji komputerowej

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Ile za muzykę do filmu?

Post autor: grembo » sobota 12 kwie 2008, 10:39

Mnie sie wydaje niemozliwe zrobienie muzyki do filmu (malo dales konkretów, ile i co chce rezyser).
Same koszty wynajecia muzykow beda wieksze.
Kolezanka robila do filmu fabularnego - dostala ok.18 000, a i tak ledwo dopiela. No i koszty mixu, nagran chorow, czy Surround (studia w czechach) - poniosl producent.
Generalnie wszyscy ta kwote wysmieli, a tantiemy nie sa tak znowu gigantyczne - mimo ze film w dystrubucji mieżdunarodnoj

kami
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2005, 00:00

Re: Ile za muzykę do filmu?

Post autor: kami » sobota 12 kwie 2008, 12:37

...Mnie sie wydaje niemozliwe zrobienie muzyki do filmu (malo dales konkretów, ile i co chce rezyser).
Same koszty wynajecia muzykow beda wieksze.
Kolezanka robila do filmu fabularnego - dostala ok.18 000, a i tak ledwo dopiela. No i koszty mixu, nagran chorow, czy Surround (studia w czechach) - poniosl producent.
Generalnie wszyscy ta kwote wysmieli, a tantiemy nie sa tak znowu gigantyczne - mimo ze film w dystrubucji mieżdunarodnoj...
**********************
chyba żartujesz!! faktycznie śmiech .. za samo podejście intelektualne, powinna być jakaś stała kwota a tu co !!!myślę tak i chyba się zgodzisz , muza weszła pod strzechy , sprzęt robi cuda , mający patent na to czy tamto firmy siadają ,wszystko można zrobić w domu , jeśli sie wie o co chodzi,, i tu mała dygresja z własnego doświadczenia...
ZOBACZ CEśKA
CO ONI TAK CHODZą
A CO CI TAK SIEDZą
A CO TAMCI TAK STOJą
ALE Są TE LUDZIE
żEBY TAK SIEDZIEć
żEBY TAK CHODZIć
żEBY TAK STAć

CO CHCECIE
Są RóżNE LUDZIE
LUDZIE I LUDZISKA
PEWNIE.......
jestem entuzjastą realizacji komputerowej

ODPOWIEDZ