rachnek za usługę w UE

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
tox
Posty: 394
Rejestracja: niedziela 30 sty 2005, 00:00

rachnek za usługę w UE

Post autor: tox » poniedziałek 24 lis 2008, 14:58

Może ktoś mi pomoże rozwikłać ten problem - jak to jest z wystawianiem rachunku za usługę w UE (a także poza unią -USA) . Niebawem będę musiał człowiekowi z Anglii wystawić rachunek i nie wiem jak się do tego zabrać. Facet ma swoją działalność - prowadzi wytwórnię.

Awatar użytkownika
igs
Posty: 175
Rejestracja: sobota 11 gru 2004, 00:00

Re: rachnek za usługę w UE

Post autor: igs » poniedziałek 24 lis 2008, 15:46

**********************
Mało precyzyjnie zadałeś pytanie. Co to jest "rachunek"?? Czy masz na myśli Fakture Vat, czy Rachunek Uproszczony? Jeżeli FV to pewnie o VAT sie pytasz... Jeżeli klient ma działalność i VAT EU i Ty też masz VAT EU to Vatu wtedy nie doliczasz. Blankiet musi być po angielsku. Dotyczy całej UE. USA- nie wiem.
______________
www.igsaudio.pl
www.igsaudio.pl

Awatar użytkownika
gajosmix
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2008, 00:00

Re: rachnek za usługę w UE

Post autor: gajosmix » poniedziałek 24 lis 2008, 15:53

Witam. Z tego co wiem, jest cos takiego jak rozszerzenie wlasnej dzialalnosci na teren UE. W tym celu nalezy udac sie do odpowiedniego urzedu ( UM, Regon, ). A co do wystawienia rachunku to w tym wypadku wydaje mi sie, ze jak najbardziej mozesz takowy wystawic najnormalniej "w swiecie" o ile Twoja usluga wykonana byla na terenie Polski.Jednak dla pewnosci zadzwon do US i sie dowiedz.

Awatar użytkownika
tox
Posty: 394
Rejestracja: niedziela 30 sty 2005, 00:00

Re: rachnek za usługę w UE

Post autor: tox » poniedziałek 24 lis 2008, 16:07

Byłem w US i pani w okienku nr 3 powiedziała ,ze normalnie bym się w owym okienku wszystkiego dowiedział, ale akurat nie ma tej pani która zawsze siedzi przy okienku nr 3 a ona jest tylko na zastępstwie i dokładnie nie wie (mniej więcej tak to brzmiało). w zasadzie to nie za wiele wiedziała w ogóle. Dostałem jednak numer - we środę mam się skontkatowac. Uwielbiam US. :)

Rachunek to rachunek nie ma rachunku-faktury wiec nie wiem co w tym nieprecyzyjnego?[Nie jestem vatowcem]

lalinn
Posty: 1
Rejestracja: środa 10 paź 2018, 17:11

Re: rachnek za usługę w UE

Post autor: lalinn » środa 10 paź 2018, 18:12

W takiej sytuacji, jak już ktoś wyżej wspomniał, konieczne jest rozszerzenie swojej działalności na obszar EU. Można to zrobić poprzez rejestrację jako podatnik VAT-UE, także za pośrednictwem internetu, poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza. (można je znaleźć na ifirma.pl) Wtedy możesz spokojnie wystawić rachunek uproszczony online, za wykonaną usługę. Na wspomnianej stronie znajdziesz tez szersze informacje odnoście transakcji tzw wewnątrzwspólnotowych, ponieważ sytuacja wyglądałaby nieco inaczej, gdyby dotyczyła np. zakupu towarów.

ODPOWIEDZ