Cała prawda o polskim Hip Hopie

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: Paweł » wtorek 15 lip 2003, 11:55

Tylko nie bierzcie tego zbyt serio.....



http://www.wgk.com.pl/forum/viewtopic.php?t=3522

Spekulacja
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek 07 lip 2003, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: Spekulacja » wtorek 15 lip 2003, 12:59

Czekalem az ktos poruszy ten temat.



Ja slucham zachodniego hip-hopu od 1993 i caly rozwoj tej polskiej sceny widze od jej stanu "niemowlaczka". zreszta wspoltworze ja. i fakt jest taki ze wiekszosc tych wypromowanych wykonawcow jest naprawde hu.. nie warta, "gwiazdy" ktore wychodza tylko dla tego ze jest zapotrzebowanie na taki gatunek muzyki. a co do muzyki to nasi rodzimi producenci to typowe kukielki-otworczee-malpki ( napewno nie wszystcy, dla niektorych napewno czuje respekt ) ich praca tworcza ogranicza sie do samplingu, zapetlenia i dodania beatu. taki przecietny, mlody producent mysli ze jak kupi sobie MPC to juz bedzie naparzal bity ja dj. Premier ( z grupy Gangstarr, dla tych ktorzy niewiedza ) , a niewie jak dzialaja najprostsz programy na komputerze, niewie co to wirtualne instrumenty i nigdy niebedzie mial pojecia jak ich uzywac.



W swoim czasie ludzie sie podniecali ze hh to jedyna muzyka naprawde mowiaca o zyciu, teraz to zycie owych gwiazdek doslownie sprowadza si do kilku prostych czynnosci:

- wciagania koksu

- picia szampana

- srania

- i produkowania nic niewartych kawalkow, opartych na melodiach, powtorkach z przeszlosci.



Smieszny i jednoczesnie mizerny jest też sposob lirycznego podania tego wszystkiego przecietnemu sluchaczowi, w tym momecie przypomina to disco-polo, im latwiej tym lepiej. Tak dla nauki wykonawcy powinni sprawdzic takich zachodnich wykonawcow jak np. Gravediggaz, Guru, pozazdroscic, bo wiekszosc z nich nigdy nieosiagnie takigo poziomu technicznego jak oni.



Pozdrowienia dla wszystkich konkretnych mc's i nieodtworczych producentow. Pokoj!


Awatar użytkownika
medoramas
Posty: 122
Rejestracja: środa 19 lut 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: medoramas » wtorek 15 lip 2003, 14:40

Hehe, rozśmieszyło mnie to, co podałeś w linku. To znaczy rozbawiło



Nie da sie uryć, ze nasza rodzima odmiana tej muzyki to w większości bardziej niegrzeczna wersja diskopolowego marketingu... Co chwila pojawiaja sie nowi wykonawcy, którzy nazywają sie "artystami" i składają rymy, które słyszało sie juz miliony razy, podkłady muzyczne w wiekszosci opierają się na jednym zerżniętym motywie z jakiegoś starego przeboju, obowiązkowo "wokalista" musi mieć głos twardziela... Krew mnie zalewa czasem, gdy mam okazję zobaczyć i usłyszeć to, co jest hiphopem w naszych mediów... Ale... Przecież to jest tylko jakas częsć... Jeśli 70% produkcji to kawałki o jaraniu blantów i o nienawiści do policji, to musi istnieć pozostałe 30%, czyż nie?? Są wykonawcy, którzy ze względu na swój "alternatywny" stosunek do tego całego szoł-biznesu nie gromadzą na koncertach tłumów publiki o średniej wieku 15 lat... Za to tworzą muzykę, której słucha się z największą przyjemnościa Przykładem niech będzie FISZ, którego płyty są tak bardzo głębokie (mówię o warstwach zarówno muzycznych, jak i textowych), ze po 1000 przesłuchaniu nie ma się dosyć... Albo wrocławski duet Skalpel, który przez to, ze tworzą muzykę, której sami słuchają i nie dają sie ponieść pro-popkulturowemu pędowi wydali niedawno płytkę w cenionej wytwórni NINJA TUNE... Mam też gdzieś demówkę warszawskiego projektu POEMA FAKTU... To z kolei nieznosna, ciężka i naprawdę twarda muzyka... Podałem tutaj te przyklady dla ludzi, którzy polski hiphop znają wyłącznie z telewizora i jedynie na jego podstawie wyrabiają sobie błędne zdanie na temat tej muzyki... Nie jestem hiphopowcem, ale chciałem na to zwórcić uwage, ze często prawdziwe jest to, co jest głęboko, a nie na powierzchni Hehe... Na powierzchni to zawsze sie gó..no utrzyma



Pozdrawiam serdecznie

Spekulacja
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek 07 lip 2003, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: Spekulacja » wtorek 15 lip 2003, 15:49

dokladnie, podziemie zawsze konkretniejsze od main-streamu.

Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: mysza » wtorek 15 lip 2003, 17:35

Moim zdaniem wszystko zaczelo sie pieprzyc od czasu gdy zaistnialy na rynku mediow takie stacje jak VIVA PL i MTV, ktore zaczely promowac taka muzyke!To spowodowalo spowszednienie hip hopu i latwiejszy sposob na wyjscie z undergroundu.......niestety bez porzytku!Dlatego teraz jest taka kupa goowna schowana pod nazwa hip hop..........(polski)
-->play your reason system<--

Awatar użytkownika
djx76
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 13 mar 2003, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: djx76 » wtorek 15 lip 2003, 18:27

...Moim zdaniem wszystko zaczelo sie pieprzyc od czasu gdy zaistnialy na rynku mediow takie stacje jak VIVA PL i MTV, ktore zaczely promowac taka muzyke!To spowodowalo spowszednienie hip hopu i latwiejszy sposob na wyjscie z undergroundu.......niestety bez porzytku!Dlatego teraz jest taka kupa goowna schowana pod nazwa hip hop..........(polski) ...

**********************

uważam podobnie.jest pare kawałków pl-hip-hop które są dobre i gram je na imprezkach,ale niestety większość to chłam i kibel.sepleniący pacjent i podkład z fast-trackera który brzmi beznadziejnie.jak ostatnio obejrzałem program o hip=hopie w tv3 to z kumplem ubaw po pachy mieliśmy jak goście obore zrobili -

poza tym jakość lo-fi ok,ale nie do przesady - dudniące basidło,zero góry.nieobrobione vocale z popami,seplenieniem itp

lubię dobry i w miarę profesjonalnie zrobiony hip-hop ale to są perełki.

ja tworzę techno-melody i zawsze dbam o to żeby brzmiało a nie robiło spustoszenie w uszach - pozdrawiam -
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu-następnie pokona doświadczeniem :)

Awatar użytkownika
KamilFX
Posty: 217
Rejestracja: środa 30 paź 2002, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: KamilFX » wtorek 15 lip 2003, 20:21

Ja chce mieć ten program!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gdzie go znajdę??

Od teraz nie zajmuję się reżyserią dźwięku po prostu będę jarał blanty i sklejał bity do tak pięknych wygenerowanych textów.
Nie ma co

Awatar użytkownika
maYod
Posty: 123
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: maYod » wtorek 15 lip 2003, 21:00

widziałem bardzo podobny programik do tworzenia discopolo. z tekstami!!;)

Awatar użytkownika
tenebris
Posty: 22
Rejestracja: piątek 18 kwie 2003, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: tenebris » wtorek 15 lip 2003, 21:22

Komercja, która jest promowana w telewizji zawsze będzie pod publiczkę i pod to, żeby się dobrze sprzedawało. Polski komercyjny hip hop rzeczywiście jest cienki: mało oryginalny beat, monotonny podkład i wokalista (sorry- MC), który ma kłopoty z dykcją. Do tego jeszcze te beznadziejne teksty o zarywaniu panienek, blokach i tym podobne wynurzenia. W mediach zapanowała ostatnio moda na hip hop, organizuje się festiwale, imprezy, na których promuje się te mało oryginalne gwiazdki. Była moda na boysbandy, teraz jest moda na pseudo hip hop.
Przyjaźń między kobietami
to jedynie pakt o nieagresji

Awatar użytkownika
Vibra
Posty: 282
Rejestracja: sobota 29 cze 2002, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: Vibra » wtorek 15 lip 2003, 22:15

...Komercja, która jest promowana w telewizji zawsze będzie pod publiczkę i pod to, żeby się dobrze sprzedawało. Polski komercyjny hip hop rzeczywiście jest cienki: mało oryginalny beat, monotonny podkład i wokalista (sorry- MC), który ma kłopoty z dykcją. Do tego jeszcze te beznadziejne teksty o zarywaniu panienek, blokach i tym podobne wynurzenia. W mediach zapanowała ostatnio moda na hip hop, organizuje się festiwale, imprezy, na których promuje się te mało oryginalne gwiazdki. Była moda na boysbandy, teraz jest moda na pseudo hip hop. ...

**********************

Mysle ze problem, o ktorym tu rozmawiamy nie tylko dotyczy sie HH, ale wlasciwie kazdej muzyki w tym kraju. Sam jestem muzykiem i zgroza zaglada mi w oczy jak widze co sie dzieje, kto gra, spiewa itd. Juz nie raz gralo sie za gwiazdy w studiach, bo sami nie umieja. Zreszta koledzy sami wiecie jak jest... Od krotkiego czasu mam do czynienia z FM7 PRO 53 itd itd i coz widze, ze to cala masa progamikow, ktore "same graja" wlasnie dla tych ludzie ktorzy robia cala ta poleline. Mnie zaskauje jak np: Prince spiwa z basem i bebnami, a slychac cala orkiestre. U nas i milion samplerow nic zdzialac nie moze... Cala nadzieja, ze Wy cos zmienicie, bo jak narazie to bardzo malo nagran z pierwszej polki brzmi lepiej niz zachodnie z 50 roku!!! Co do HH to coz wystarczy jakis jeden groov, trzy funkcje, spodnie ze starszego brata i jest muza. Choc kilka kolesi mnie zaskoczylo, ale pewnie nikt ich nie wyda. A jako ze wlasnie sa wakacje i mozna sluchac wiecej i jest telewizor to ViVA moze zabic tym smrodem co puszcza!!!!!!!!

Zablokowany