Cała prawda o polskim Hip Hopie

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
KAWIOROWSKI
Posty: 30
Rejestracja: piątek 01 sie 2003, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: KAWIOROWSKI » środa 10 wrz 2003, 01:09

MAM TYLKO JEDNO PYTANIE. PO CO PO RAZ KOLEJNY PORUSZAĆ TEN

(I TTYM PODOBNE) TEMATY?!
ZBIERAJĄCY INFORMACJE NOWICJUSZ W BRANZY

Awatar użytkownika
Azzam
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 25 sie 2002, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: Azzam » środa 10 wrz 2003, 12:20

PRZEPRASZAM, ŻE OD LAT KUPUJĘ ESTRADĘ i STUDIO będąc HipHopowcem. PRZEPRASZAM, że słucham tej muzyki, czy też "muzyki" od jakichś 12 lat i że PRÓBUJĘ ją tworzyć, bądź "tworzyć" od kilku. PRZEPRASZAM, że nie lubię rock'n'rolla, czy techno. PRZEPRASZAM, że w ogóle próbuję coś robić i nie dorastam Wam do pięt. Chyba pozostało mi sprzedać cały sprzęt na który ciułałem latami, bo jestem HipHopowcem i myśląc, że to, co robię jest muzyką - byłem najwyraźniej w wielkim błędzie. POZDRAWIAM uprzejmie wszystkich anty-HipHopowców, któzy sami są zapewne ambitnymi muzykami nie lubiącymi szampana i odrzucającymi wszelkie uciechy cielesne i jeszcze raz PRZEPRASZAM za to, że jestem młody i lubię się BAWIĆ. Waszej "tolerancji" mógłby pozazdrościć nawet Hitler. POwybijajcie Nas - HipHopowców za szerokie spodnie i za fakt, że mamy inne upodobania muzyczne niż Wy.



Z poważaniem, Załamany HipHopowiec.
z tych, których "prawdziwi" muzycy nie lubią...

Awatar użytkownika
Mario1
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2003, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: Mario1 » środa 10 wrz 2003, 12:25

...PRZEPRASZAM, ŻE OD LAT KUPUJĘ ESTRADĘ i STUDIO będąc HipHopowcem. PRZEPRASZAM, że słucham tej muzyki, czy też "muzyki" od jakichś 12 lat i że PRÓBUJĘ ją tworzyć, bądź "tworzyć" od kilku. PRZEPRASZAM, że nie lubię rock'n'rolla, czy techno. PRZEPRASZAM, że w ogóle próbuję coś robić i nie dorastam Wam do pięt. Chyba pozostało mi sprzedać cały sprzęt na który ciułałem latami, bo jestem HipHopowcem i myśląc, że to, co robię jest muzyką - byłem najwyraźniej w wielkim błędzie. POZDRAWIAM uprzejmie wszystkich anty-HipHopowców, któzy sami są zapewne ambitnymi muzykami nie lubiącymi szampana i odrzucającymi wszelkie uciechy cielesne i jeszcze raz PRZEPRASZAM za to, że jestem młody i lubię się BAWIĆ. Waszej "tolerancji" mógłby pozazdrościć nawet Hitler. POwybijajcie Nas - HipHopowców za szerokie spodnie i za fakt, że mamy inne upodobania muzyczne niż Wy.



Z poważaniem, Załamany HipHopowiec....

**********************

Hip Hop jest Ok....... i nic nie mam na Przeciwko . ale to zo zobaczyłem wchodzac w ten Link, powali lo mnie na kolana, Mało sie nie po... ze smiech , sorki nie oceniam nikogo w tym poscie , Ale to tak wyglada jak by naprawde taki Program Istniał zreszta ... ogladajac VIVE coraz bardziej sie w tym utwierdzam ,:) POzdrawiam

Awatar użytkownika
mikul
Posty: 45
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: mikul » środa 10 wrz 2003, 12:39

Witam Wszystkich!

Ta dyskusja stała by się bardziej pouczająca gdyby wprowadzić w do niej elementy praktyczne.

Niedawno szereg głosów odzywało się w sprawie utworzenia forum do prezentacji twórczości forumowiczów.

Apeluję o umieszczanie tam swoich utworów.

Np. w dziale Hip-Hop jest totalna pustka.

DLACZEGO????

Lepiej rozmawiać o tom co JEST ,a nie tylko "czuje się coś nosem" lub "coś tam zasłyszało".

Mam szereg niemiłych wspomnień podszytych rasizmem z czasów młodości i teraz w dojrzałym wieku będę się temu stanowczo sprzeciwiał.

Awatar użytkownika
Mario1
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2003, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: Mario1 » środa 10 wrz 2003, 12:44

...Witam Wszystkich!

Ta dyskusja stała by się bardziej pouczająca gdyby wprowadzić w do niej elementy praktyczne.

Niedawno szereg głosów odzywało się w sprawie utworzenia forum do prezentacji twórczości forumowiczów.

Apeluję o umieszczanie tam swoich utworów.

Np. w dziale Hip-Hop jest totalna pustka.

DLACZEGO????

Lepiej rozmawiać o tom co JEST ,a nie tylko "czuje się coś nosem" lub "coś tam zasłyszało".

Mam szereg niemiłych wspomnień podszytych rasizmem z czasów młodości i teraz w dojrzałym wieku będę się temu stanowczo sprzeciwiał. ...

**********************

Rasizmem ?? na jakim tle jesli wolno zapytac ?

Awatar użytkownika
Dr.saw
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 02 wrz 2003, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: Dr.saw » środa 10 wrz 2003, 15:20

No cóż całe życie zazdrość. Co was to obchodzi, przecież każdy z was był młody i wierzył w to, że nagrywa płytę swojego życia. Też nie lubię jak pustostany kaleczą muzykę, ale to jest dla wielu mądrych młodych ludzi początek przygody z najpiękniejszą dziedziną życia.

Jeśli chodzi o was właściciele złotych uszu i absolutnego słuchu, pomóżcie młodym ludziom, podzielcie się z nimi swoim doświadczeniem.
Jestem 26- latkiem, bardzo kocham muzykę ze wszystkimi jej radościami i smutkami.

Awatar użytkownika
mikul
Posty: 45
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: mikul » środa 10 wrz 2003, 17:36

Rasizmem ? na jakim tle jesli wolno zapytac ? ...

**********************

Za bardzo odbiegniemy od tematu........



Więcej tolerancji - nie widzę powodów by oceniać po wyglądzie a już tym bardziej po "kroku w kroku".

To forum nie jest po to aby wybrać "iluś tam' wspaniałych , czystych i prawych którzy dostaną specjalną przepustkę do nieba.

Jak tak dalej pójdzie to "Cała prawda o polskim hip hopie" przerodzi się "W całą prawdę o środowisku polskich realizatorów" ( a Ci ,czy aby napewno tak stanowczo nie lubią HipHopu?). Trzeba się z tym pogodzić że z grona Hip Hopu pojawią się ( o ile już nie są) gwiazdy, talenty i wielcy artyści.

Pojawiali się w każdej subkulturze i tym razem nie będzie inaczej. W przyszłości to nasi klienci, koledzy a może nawet przyjaciele.

Niech każdy ubiera się jak chce.

Ciekaw jestem na kim wzorowała się większość dzisiejszych forumowiczów: na R. Stonesach, Jimim H., B. Marleyu, J. Rothenie.........

a może na św. Franciszku i Matce Teresie.



Mamy sobie pomagać muzycznie, to pomagajmy.

A na omówienie kwestji moralnych i wychowania młodzieży zapraszam na np. http://www.wp.pl/r/Ak



Więcej muzyki!!!

Więcej pracy nad muzyką!!!!





Pozdrawiam


[addsig]

Awatar użytkownika
twist21
Posty: 68
Rejestracja: niedziela 08 gru 2002, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: twist21 » środa 10 wrz 2003, 21:09

Muzyka jest językiem wszechświata, a hiphop to poprostu zwykły "dialekt". oczywiste, że nie wszystkim będzie sie podobać. Ważne jest też to czy patrzymy na to jako na muzykę, czy zwracamy uwagę na wartości emocjonalne, zawarte w calej subkulturze narosłej w okół hiphopu. W polsce nie tylko hiphop kuleje, bo niemożna chyba powiedzieć że jazz, czy rock to nasza mocna strona.

ludzie lubią krytykować, nieznając za dobrze tematu.



Pozdrawiam
Uczeń liceum jeszcze. Planuję wybrać się później na reżyserię dźwięku.

Gizmo
Posty: 149
Rejestracja: piątek 08 sie 2003, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: Gizmo » czwartek 11 wrz 2003, 07:32

W polsce nie tylko hiphop kuleje, bo niemożna chyba powiedzieć że jazz, czy rock to nasza mocna strona.

ludzie lubią krytykować, nieznając za dobrze tematu.



Pozdrawiam...

**********************

Witam,



Co do Jazzu Panie Twist to mamy akurat pod tym względem wielu dobrych wykonawców, którzy odnieśli sukces na rynku międzynarodowym z najsłynniejszych wymienię np.: Urbaniak czy chociażby Dudziak.



Tak więc w tym miejscu powtórzę Twoje słowa: "ludzie lubią krytykować, nieznając za dobrze tematu."



Nie można porównywać hip hopu z jazzem - takie porównanie to pomyłka.

To jakby chciało się porównać discopolo z muzyką klasyczną.



Zapewne długo jeszcze będziemy przyjdzie nam czekać na gwiazdy polskiego hip hopu jeśli ten "dialekt" będzie przez rodzimie zespoły tego nurtu "mówiony" z "akcentem na takim poziomie".



Pozdrawiam




Awatar użytkownika
mikul
Posty: 45
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: Cała prawda o polskim Hip Hopie

Post autor: mikul » czwartek 11 wrz 2003, 19:05

...W polsce nie tylko hiphop kuleje, bo niemożna chyba powiedzieć że jazz, czy rock to nasza mocna strona.

*****************

Panie Twist mamy akurat pod tym względem wielu dobrych wykonawców, którzy odnieśli sukces na rynku międzynarodowym z najsłynniejszych wymienię np.: Urbaniak czy chociażby Dudziak.

***********************************

Nie można porównywać hip hopu z jazzem - takie porównanie to pomyłka.

To jakby chciało się porównać discopolo z muzyką klasyczną.

**********************************

No tak!!!!

O ile się nie mylę to właśnie u pana Michała U. jakiś "czarny nawijacz" rapuje przez większość koncertu.

Więc coś chyba jest w tym hiphopie?

A poza tym Dudziak czy Urbaniak jak dla mnie są tylko wyjątkiem który zdecydowanie potwierdza regułę.

O podbijaniu obcych rynków świadczy raczej światowa popularność zespołu: Vader, ale to raczej nie jest jazz.
[addsig]

Zablokowany