ZAiKS

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
Mayewsky
Posty: 279
Rejestracja: poniedziałek 04 lis 2002, 00:00
Kontakt:

ZAiKS

Post autor: Mayewsky » niedziela 27 lip 2003, 02:27

Kurf..... siedze w domu, nazciagałem umów z zaiksu i staram sie wypełnic je nalerzycie coby chronić moje utworki. Jakie to jest poj.... to w pale sie nie mieści.

Połowy nie koomam.

np. :



8. Wpisać TAK w jedną z rubryk

- utwór powstał w yniku twórczej pracy 2 osób

- utwór powstał w wyniku połączenia 2 utworów



A co jeżeli sam go wymyśliłem i nie połączyłem z niczego ? Tego Zaiks juz nie obejmuje ?



Ludzie ..... oni pomagają nam artystom, czy starają się nas uwalić ?
Mayewsky

(GG - 4039365)

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: ZAiKS

Post autor: Hardi » niedziela 27 lip 2003, 08:35

Zobacz czy jest możliwość ominięcia takiego durnego punktu. Powiem ci jak to robią zawodowcy: Płacą pewnemu kolesiowi za wypełnianie różnych głupich papierów itd. a on robi wszystko tak, aby oni wyszli na tym najlepiej. Taki koleś to adwokat, radca prawny. Nie mam pojęcia, co wpisać w punkt 8, bo jest to kompletnie głupia sprawa. Większość muzyków na samo hasło ZAIKS dostaje bólu głowy i skrętu kiszek. Wiadomo, że potrzebna jest ochrona praw autorskich, ale dlaczego trzeba płacić ZAIKSowi taki wielki haracz? Ja tego nigdy nie zrozumiem, ale i wielu innych rzeczy w naszym kraju również.
gadu-gadu 4021735

Awatar użytkownika
Mayewsky
Posty: 279
Rejestracja: poniedziałek 04 lis 2002, 00:00
Kontakt:

Re: ZAiKS

Post autor: Mayewsky » niedziela 27 lip 2003, 14:30

Wiadomo, że potrzebna jest ochrona praw autorskich, ale dlaczego trzeba płacić ZAIKSowi taki wielki haracz?

**********************



A jakie są opłaty ? Wiesz coś na ten temat ? Na stronie jakoś nic nie ma na ten temat.

Mayewsky

(GG - 4039365)

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: ZAiKS

Post autor: Hardi » niedziela 27 lip 2003, 15:10

Ceny są „makabrycznie wielkie” więc pewnie dlatego tak mało amatorów korzysta z ZAIKSu

- składka członkowska - 5 PLN miesięcznie

- opłata na fundusz pośmiertny - 5 PLN miesięcznie

- opłata na fundusz społeczny - 3% lub 5% od zainkasowanych wynagrodzeń autorskich liczonych brutto, jednak nie mniej niż 120 PLN rocznie.



Tu możesz znaleźć więcej informacji

gadu-gadu 4021735

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: ZAiKS

Post autor: Hardi » niedziela 27 lip 2003, 15:17

http://217.96.137.204/mayewsky/okladka.jpg" TARGET="_blank">Mam do ciebie pytanie! Sorry, że tak się wypytuję i to o rodzinę, ale czy Michał Wiśniewski to twój brat bliźniak?

gadu-gadu 4021735

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: ZAiKS

Post autor: Hardi » niedziela 27 lip 2003, 15:23

gadu-gadu 4021735

Awatar użytkownika
Mayewsky
Posty: 279
Rejestracja: poniedziałek 04 lis 2002, 00:00
Kontakt:

Re: ZAiKS

Post autor: Mayewsky » niedziela 27 lip 2003, 15:33

...http://217.96.137.204/mayewsky/okladka.jpg" TARGET="_blank">Mam do ciebie pytanie! Sorry, że tak się wypytuję i to o rodzinę, ale czy Michał Wiśniewski to twój brat bliźniak?

...

**********************



NIe, nie mój brat - jestem jego sobowtórem. Występowałem z nim w JJJ itp. A okładka to projekt mojej płyty która sie niedługo ukarze. Wystawiłem ją aby ludzie oglądali i dzielili się opiniami. Muzyka POP-Rock, a okładka .... nie zajerzdza z lekka "Love Hits" a'la Enrike Iglesjas ?
Mayewsky

(GG - 4039365)

Awatar użytkownika
Mayewsky
Posty: 279
Rejestracja: poniedziałek 04 lis 2002, 00:00
Kontakt:

Re: ZAiKS

Post autor: Mayewsky » niedziela 27 lip 2003, 15:35

...Ceny są „makabrycznie wielkie” więc pewnie dlatego tak mało amatorów korzysta z ZAIKSu

- składka członkowska - 5 PLN miesięcznie

- opłata na fundusz pośmiertny - 5 PLN miesięcznie

- opłata na fundusz społeczny - 3% lub 5% od zainkasowanych wynagrodzeń autorskich liczonych brutto, jednak nie mniej niż 120 PLN rocznie.



**********************



To sa ceny za kawałek czy za cały zarejestrowany dorobek ?
Mayewsky

(GG - 4039365)

Awatar użytkownika
Kajtek
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 14 kwie 2003, 00:00

Re: ZAiKS

Post autor: Kajtek » poniedziałek 28 lip 2003, 09:27

......Ceny są „makabrycznie wielkie” więc pewnie dlatego tak mało amatorów korzysta z ZAIKSu

- składka członkowska - 5 PLN miesięcznie

- opłata na fundusz pośmiertny - 5 PLN miesięcznie

- opłata na fundusz społeczny - 3% lub 5% od zainkasowanych wynagrodzeń autorskich liczonych brutto, jednak nie mniej niż 120 PLN rocznie.



**********************



To sa ceny za kawałek czy za cały zarejestrowany dorobek ?...

**********************



Ceny nie są "makabrycznie wysokie" ponieważ to co widać powyżej to opłaty członkowskie.

Rejestracja numeru w ZAIKSie nie kosztuje nic. Wypełniasz formularz rejestracyjny i tyle.



Cytat:

"ZAiKS inkasuje i wypłaca twórcom niestowarzyszonym wynagrodzenia autorskie z tytułu wykorzystania ich utworów na następujących polach eksploatacji: nadania, reemisje, wyświetlanie."





P.S.

Okładka jest makabryczna



Pozdrawiam

Kajtek


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: ZAiKS

Post autor: Hardi » poniedziałek 28 lip 2003, 09:53

To przecież był żart te hasło „ceny makabrycznie duże”. Chyba widać, że opłata członkowska wynosi 5 zł, więc wiadomo, że to są śmieszne pieniądze. Podałem tylko te opłaty, które są. Nie płaci się ani grosza za napisanie i zarejestrowanie utworu. Gdyby było inaczej to ci bardziej płodni artyści nie wyrobiliby z kasą. Wiele utworów powstaje i jest zarejestrowanych w, ZAIKSie, ale nigdy nie wychodzi z szuflady. Jeśli masz swoje utwory, a podejrzewam, że masz, to „biegiem” do ZAIKSu, nie będzie w tedy przykrych niespodzianek w przyszłości. Słyszałem o przypadkach, że ktoś napisał utwór i powiedział „po co mi ZAIKS” po pewnym czasie usłyszał swój utworek w radiu wykonany np. przez „Śpiewa i tańczy zespół Komańczy” i w tedy co? Koniec, miałeś kiedyś utworek i już możesz o nim zapomnieć. Trzeba chronić swoje prawa autorskie i walczyć o nie. Odnośnie jeszcze problemów z wypełnianiem formularza, najlepiej zapytać się w ZAIKSie, o co tu chodzi.

Pozdrawiam.

gadu-gadu 4021735

ODPOWIEDZ