Wzór umowy o dzieło o % z tantiem

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
michaello
Posty: 2
Rejestracja: środa 20 maja 2009, 00:00

Wzór umowy o dzieło o % z tantiem

Post autor: michaello » środa 20 maja 2009, 23:37

Witam
Mam dwa pytanka/prosby. Za wszelka pomoc bede naprawde bardzo wdzieczny!!!!
1)
Wydaje niebawem singla i od dluzszego czasu poszukuje usilnie wzoru umowy o dzieło jaka musze podpisac z wokalistami o podzial % z tantiem z zaiksu. podobno jest to standardowa umowa w ktorej oni oddaja mi wszelkie prawa do wykonanych przez siebie wokali a ja zobowiazuje sie rozliczyc z nimi jesli chodzi o tantiemy wyplacane przez zaiks w procentach ustalonych w tabeli w umowie.

2) Wydaje inny singiel na zachodzie i mysle ze calkiem niezle powinno to wyjsc tyle ze zastanawiam sie co do tantiemow czy zarejestrowac to w zaiks cze w niemieckiej gemie... tam tez trzeba zlozyc zapis nutowy utworu ?

Mamoń
Posty: 161
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Wzór umowy o dzieło o % z tantiem

Post autor: Mamoń » czwartek 21 maja 2009, 00:34

...Witam
Mam dwa pytanka/prosby. Za wszelka pomoc bede naprawde bardzo wdzieczny!!!!
1)
Wydaje niebawem singla i od dluzszego czasu poszukuje usilnie wzoru umowy o dzieło jaka musze podpisac z wokalistami o podzial % z tantiem z zaiksu. podobno jest to standardowa umowa w ktorej oni oddaja mi wszelkie prawa do wykonanych przez siebie wokali a ja zobowiazuje sie rozliczyc z nimi jesli chodzi o tantiemy wyplacane przez zaiks w procentach ustalonych w tabeli w umowie.

2) Wydaje inny singiel na zachodzie i mysle ze calkiem niezle powinno to wyjsc tyle ze zastanawiam sie co do tantiemow czy zarejestrowac to w zaiks cze w niemieckiej gemie... tam tez trzeba zlozyc zapis nutowy utworu ?...
**********************
Niestety nie byłem nigdy w tej sytuacji, a cały dobytek chronię w zaiks, ale jeśli co chętnie pomogę Ci z fortepianówkami...
Pozdrawiam
http://aranzacjemuzyczne.c0.pl/nauka-gry-gitarze-lodz/

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Wzór umowy o dzieło o % z tantiem

Post autor: DJOZD » czwartek 21 maja 2009, 11:12

Piszesz o nantiemach. A jesli chodzi o tantiemy wykonawcze to takie rzeczy kontroluje nie ZAIKS tylko np. SAWP.
Zeby ktos chce otrzymac tantiemy , musi byc czlonkiem którejś z organizacji (STOART, SAWP), a na deklarfacji zgloszenia utówru muszą ci osobnicy wypisani (+ ewentualny umowione udzialy w procentach)



Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Wzór umowy o dzieło o % z tantiem

Post autor: Akton » czwartek 21 maja 2009, 12:37

jaka musze podpisac z wokalistami o podzial % z tantiem z zaiksu.



ZAiKS wypłaca przecież tantiemy twórcom, a nie odtwórcom.
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
michaello
Posty: 2
Rejestracja: środa 20 maja 2009, 00:00

Re: Wzór umowy o dzieło o % z tantiem

Post autor: michaello » czwartek 21 maja 2009, 13:38

... jaka musze podpisac z wokalistami o podzial % z tantiem z zaiksu.



ZAiKS wypłaca przecież tantiemy twórcom, a nie odtwórcom....
**********************



tak ale umowilismy bo mamy pracowac w stalym projekcie ze kazdy z nich bedzie mial swoj % od calosci pieniedzy z zaiksu... skoro mamy wspolpracowac w projekcie medialnym a oni beda twarza zespolu to jednak nie moge im dac tylko kwoty jednorazowej za wykonanie partii... a swoja droga w rzeczystosci tworca calosci muz i txtow jestem wylacznie ja

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Wzór umowy o dzieło o % z tantiem

Post autor: DJOZD » czwartek 21 maja 2009, 14:33

tak ale umowilismy bo mamy pracowac w stalym projekcie ze kazdy z nich bedzie mial swoj % od calosci pieniedzy z zaiksu... skoro mamy wspolpracowac w projekcie medialnym a oni beda twarza zespolu to jednak nie moge im dac tylko kwoty jednorazowej za wykonanie partii... a swoja droga w rzeczystosci tworca calosci muz i txtow jestem wylacznie ja
...
**********************
Tak wiec radze ci zebyś został autorem swietyle prawa i uczciwie pobierał za to bieniądze ktore (jao autorowi ci sie należą). A kolegom zaproponował taniemy wykonawcze - beda dostawac kase z SAWP za emisje radiowe, telewizyjne i inne.
Koledzy instrumentalisci nie mogą pobierac oplat za prawa autorskie do któryc nie mają praw (bo nie sa autorami). To ty zglaszasz utwor jako autor.
Co nawyżej mozecie sobie wypisac umowe miedzy sobą, ze ty bedziesz dawal im czesc kasy z własnej woli ktore dostaniesz z zaiksu.

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Wzór umowy o dzieło o % z tantiem

Post autor: Akton » czwartek 21 maja 2009, 14:35

tak ale umowilismy bo mamy pracowac w stalym projekcie ze kazdy z nich bedzie mial swoj % od calosci pieniedzy z zaiksu... skoro mamy wspolpracowac w projekcie medialnym a oni beda twarza zespolu to jednak nie moge im dac tylko kwoty jednorazowej za wykonanie partii... a swoja droga w rzeczystosci tworca calosci muz i txtow jestem wylacznie ja
...
**********************

Nie widzę więc żadnego problemu. Piszcie sobie na umowie tak, jak się umówiliście. Swoją drogą coraz rzadziej można spotkać altruistów :)
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Suave
Posty: 18
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 00:00

Re: Wzór umowy o dzieło o % z tantiem

Post autor: Suave » wtorek 23 cze 2009, 21:42

...tak ale umowilismy bo mamy pracowac w stalym projekcie ze kazdy z nich bedzie mial swoj % od calosci pieniedzy z zaiksu... skoro mamy wspolpracowac w projekcie medialnym a oni beda twarza zespolu to jednak nie moge im dac tylko kwoty jednorazowej za wykonanie partii... a swoja droga w rzeczystosci tworca calosci muz i txtow jestem wylacznie ja
...
**********************

Nie widzę więc żadnego problemu. Piszcie sobie na umowie tak, jak się umówiliście. Swoją drogą coraz rzadziej można spotkać altruistów :)
...
**********************
W razie pytań o umowy służę pomocą - z wykształcenia jestem prawniczką a dopiero potem zajmuję się muzyką ;)
Soter Group
Suave Records

Awatar użytkownika
Anonim1989
Posty: 45
Rejestracja: sobota 29 lip 2006, 00:00

Re: Wzór umowy o dzieło o % z tantiem

Post autor: Anonim1989 » środa 24 cze 2009, 16:40

W razie pytań o umowy służę pomocą - z wykształcenia jestem prawniczką a dopiero potem zajmuję się muzyką ;)...
**********************
A ja prawiczkiem:P
http://www.youtube.com/RapFilozof
https://www.facebook.com/RapFilozof

Suave
Posty: 18
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 00:00

Re: Wzór umowy o dzieło o % z tantiem

Post autor: Suave » środa 24 cze 2009, 19:29

...W razie pytań o umowy służę pomocą - z wykształcenia jestem prawniczką a dopiero potem zajmuję się muzyką ;)...
**********************
A ja prawiczkiem:P...
**********************
Gratulować czy żałować?
Soter Group
Suave Records

ODPOWIEDZ