Publikacja utworu

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
fererro
Posty: 2
Rejestracja: środa 23 kwie 2003, 00:00

Publikacja utworu

Post autor: fererro » czwartek 31 lip 2003, 10:51

A czy w przypadku kiedy np. wyslałałem swoj kawalek do EiS i zostla opublikowany ale wczesniej nie byl zarejstrowany w ZAIKSie i ktos pozniej kradnie go to ciekaw jestem jak wtedy wygladaloby postepowanie sadowe?

KAWIOROWSKI
Posty: 30
Rejestracja: piątek 01 sie 2003, 00:00

Re: Publikacja utworu

Post autor: KAWIOROWSKI » sobota 02 sie 2003, 00:57

...A czy w przypadku kiedy np. wyslałałem swoj kawalek do EiS i zostla opublikowany ale wczesniej nie byl zarejstrowany w ZAIKSie i ktos pozniej kradnie go to ciekaw jestem jak wtedy wygladaloby postepowanie sadowe? ...

**********************

JEDNO JEST PEWNE -NAPEWNO ŻMUDNIE.

JEŻELI GRASZ NA JAKIMŚ INSTRUMENCIE, TO SĄD ZATRUDNIŁBY ZAPEWNE EKSPERTA (TAKIM EKSPERTEM JEST CHYBA NA PRZYKŁAD JAN PTASZYN WRÓBLEWSKI), KTÓRY STWIERDZIŁBY PO ZAPOZNANIU SIĘ Z MATERIAŁEM CZY NAGRANIE ZOSTAŁO WOGÓLE DOKONANE PRZEZ CIEBIE. MUSIAŁBYŚ MIEĆ TAKŻE Z PEWNOŚCIĄ SWOICH WIARYGODNYCH ŚWIADKÓW. SPRAWA JEST O TYLE TRUDNA, ŻE CD DOŁĄCZONE DO EiS SĄ BEZPŁATNE (PRZYNAJMNIEJ W TEORII) I RZĄDZĄ SIĘ NIMI INNEE PRAWA NIŻ CD WYDANYMI W WYTWÓRNI (A W TYCH Z RESZTĄ NIE WYDASZ NIE POSIADAJĄC PRAW AUTORSKICH LUB NIE PŁACĄC ZA NIE OSOBIE, KTÓRA JE POSIADA -NAJCZĘŚCIEJ KOMPOZYTOR). A CAŁA SPRAWA ZAKOŃCZYŁABY SIĘ PEWNIE UGODĄ.

TAK JAKBY CO TO DO ZAIKS'U SKŁADA SIĘ PIANÓWKĘ.ADRESU PRZY SOBIE NIE MAM, ALE JAKBY CO TO MOGĘ ZAŁATWIĆ.
[addsig]
ZBIERAJĄCY INFORMACJE NOWICJUSZ W BRANZY

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: Publikacja utworu

Post autor: Hardi » sobota 02 sie 2003, 09:05



Sorry, ale macie dziwne problemy i nie wiem, po co te gdybanie. Czy nie lepiej iść do ZAISKu i zarejestrować swój utwór? Niedawno była mowa na ten temat. Dlaczego szukacie jakiejś drogi na około?
gadu-gadu 4021735

ODPOWIEDZ