Problem ze sprzedażą programu (Sonar)

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
zagloba2009
Posty: 21
Rejestracja: środa 05 sie 2009, 00:00

Problem ze sprzedażą programu (Sonar)

Post autor: zagloba2009 » wtorek 20 kwie 2010, 09:16

Kupiłem jakiś czas temu soft SONAR 8 PRODUCER. Zarejestrowałem go na siebie i korzystałem przez jakiś czas. Kilka tygodni temu przesiadłem się na mac'a i Sonar okazał się zbędny, więc wystawiłem go na Allegro. Wczoraj skontaktowała się ze mną osoba, która zakupiła program z informacją, że są problemy z przepisaniem licencji na tą osobę. Człowiek kontaktował się z Roland Polska, gdzie powiedzieli, że nie ma możliwości przepisania licencji na inną osobę. Czy spotkał się ktoś z Was z czymś takim? Wydaje mi się, że Roland ściemnia. Niestety nie mam w tej chwili możliwości zerknięcia w warunki licencji, bo nie mam już tego programu ani dokumntacji u siebie, ale wydaje mi się to co najmniej dziwne.


Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Problem ze sprzedażą programu (Sonar)

Post autor: Pan_Jabu » wtorek 20 kwie 2010, 09:23

Człowiek kontaktował się z Roland Polska, gdzie powiedzieli, że nie ma możliwości przepisania licencji na inną osobę. Czy spotkał się ktoś z Was z czymś takim? Wydaje mi się, że Roland ściemnia. 


Niestety nie ściemnia.


Nie ma możliwości przepisania Sonara na inną osobę. Licencja zabrania odsprzedawania programu. Jest to wyraźnie napisane na początku instalacji Sonara, który każe zaznaczyć checkbox, że rozumie się te warunki.


Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Problem ze sprzedażą programu (Sonar)

Post autor: Pietro » wtorek 20 kwie 2010, 11:20

Podobnie jest z bibliotekami sampli. Niektórzy producenci (EastWest) nie zezwalają na odsprzedaż czy wszelakie inne zmiany właściciela licencji.


To nie jest tak jak z bułką. Bułkę kupujesz samą w sobie i robisz z nią co chcesz. W przypadku softu nabywasz licencję na jego wykorzystywanie przy warunkach postawionych w EULA. Nie stajesz się właścicielem jego zawartości.


Niektórzy producenci oprogramowania DAW, np. Steinberg nie robią jednak jazd i można spokojnie przerejestrować klucz sprzętowy, jak i samą licencję. Nic to też nie kosztuje (pomimo tego, co się zdarza słyszeć).


- Piotr 


Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Problem ze sprzedażą programu (Sonar)

Post autor: Pan_Jabu » wtorek 20 kwie 2010, 11:23

Niektórzy producenci oprogramowania DAW, np. Steinberg nie robią jednak jazd i można spokojnie przerejestrować klucz sprzętowy, jak i samą licencję. Nic to też nie kosztuje (pomimo tego, co się zdarza słyszeć).

Z tego co wiem, również w przypadku oprogramowania NI nie ma problemu z przerejestrowaniem.


Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: Problem ze sprzedażą programu (Sonar)

Post autor: KAFEL » wtorek 20 kwie 2010, 15:54

Z tego co wiem, również w przypadku oprogramowania NI nie ma problemu z przerejestrowaniem.
...
 


Potwierdzam, kupiłem kiedyś z drugiej ręki pakiet NI Electronic Instruments vol.2 który był już zarejestrowany.


perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Problem ze sprzedażą programu (Sonar)

Post autor: perfektsound » wtorek 20 kwie 2010, 21:53

Tak na przyszłość tutaj jest wątek, do którego są dopisywani producenci (softu. bibliotek itd) którzy NIE ZEZWALAJĄ na odsprzedawanie ich produktów:



www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?t=91587



 

Alternatywna muzyka elektorniczna.

ODPOWIEDZ