Niewygodny problem z ex-menago

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
hex
Posty: 16
Rejestracja: sobota 04 kwie 2009, 00:00

Niewygodny problem z ex-menago

Post autor: hex » czwartek 25 lis 2010, 22:05

Mam taki problem i opisze go w skrocie:

Wiosna tego roku zerwalismy wspolprace z menadzerem naszego zespolu. Tak sie nieszczesliwie zlozylo, ze on na swoje dane kupowal domene i serwer zespolu. Po rozstaniu poprosilem go o usuniecie strony z tej racji, ze nie potrzebujemy miec strony, bo radzimy sobie bez niej. Po tygodniu wylaczyl index, ale wystarczy wpisac cokolwiek po / i strona laduje sie cala.

Od kilku dni bezskutecznie probuje sie mu mailowo i smsowo (bo tel na 100% nie odbierze) przekazac zeby usunal cala strone. Jemu to najwyzniej, lata..

Napisalem do firmy od domeny, ta powiedziala, ze to niech ich sprawa i zeby to rozwiazac miedzy soba.

Moje pytanie brzmi: Czy ten pan uzywajac bez naszej zgody naszych nazwisk, danych, setek zdjec, naszej muzyki nie łamie prawa? Zeby bylo weselej, w dziale kontakt sa jego dane jako menadzera, jakby nadal nim byl, malo tego jest dzial shop, w ktorym sa do kupienia nasze single i koszulki.

Co moge z tym zrobic? Czy wg Was odpowiedni e-mail do administratora serwera dostawcy moze przekonac ich do wylaczenia tej strony?

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Niewygodny problem z ex-menago

Post autor: Sroka » czwartek 25 lis 2010, 22:26

Co moge z tym zrobic? Czy wg Was odpowiedni e-mail do administratora serwera dostawcy moze przekonac ich do wylaczenia tej strony?...



Zgłośić na policje.

Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

ex_lukasz
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 25 lis 2010, 00:00

Re: Niewygodny problem z ex-menago

Post autor: ex_lukasz » piątek 26 lis 2010, 15:24

Zgłośić na policje...



Zdecydowanie. To że domena jest na jego nazwisko to nie znaczy że może tam umieszczać co mu się żywnie podoba. Jeżeli ta osoba nie ma już prawa do reprezentowani Was to po prostu nie ma do tego prawa.

Jesteście w zaiksie? Jeśli tak poinformujcie o tym ich o tym. A nawet jeśli nie jesteście to zapytajcie jakiegoś specjalisty od nich, być może wam udzieli wskazówek.


Awatar użytkownika
crash22
Posty: 59
Rejestracja: niedziela 27 gru 2009, 00:00

Re: Niewygodny problem z ex-menago

Post autor: crash22 » sobota 27 lis 2010, 12:37

Witam - moim zdaniem trzeba wysłać mu list za potwierdzeniem odbioru, maile wysyłać (zachować i wydrukować) smsy (zachować). Zachować maile do administratora witryny (wydrukować) W liście (za potwierdzeniem odbioru) opisć pokrótce Wasze stanowisko i wyłuszczyć, że to co robi jest niezgodne z prawem - rozumiem, że doszło do rozwiąznia podpisanej umowy? W międzczasie zasięgnąc zdania adwokata lub poszukać informacji / porady w internecie. Z tymi materiałami ( i ze zwrotką po nieodebraniu przez niego listu) zgłosić na policję i poprosić o przekazanie prokuraturze lub bezpośrednio do prokuratury. Niestety, cwaniaków nie brakuje... Pozdr.
Witam - jestem pasjonatem muzyki i czytelnikiem magazynu "Estrada i Studio".

Awatar użytkownika
crash22
Posty: 59
Rejestracja: niedziela 27 gru 2009, 00:00

Re: Niewygodny problem z ex-menago

Post autor: crash22 » sobota 27 lis 2010, 12:52

Zapomniałem dodać, że jako zespół możecie wydać oświadczenie, że ten i ten nie reprezentuje Was już w żaden sposób i zostawić kontakt bezpośrednio z zespołem - poprosić np. administratora Waszej strony, żeby dodał dużą informację na stronę. I oczywiście wszystko powyższe.
Witam - jestem pasjonatem muzyki i czytelnikiem magazynu "Estrada i Studio".

hex
Posty: 16
Rejestracja: sobota 04 kwie 2009, 00:00

Re: Niewygodny problem z ex-menago

Post autor: hex » sobota 27 lis 2010, 17:33

...Zapomniałem dodać, że jako zespół możecie wydać oświadczenie, że ten i ten nie reprezentuje Was już w żaden sposób i zostawić kontakt bezpośrednio z zespołem - poprosić np. administratora Waszej strony, żeby dodał dużą informację na stronę. I oczywiście wszystko powyższe....


Problem w tym, ze nie mam bezposredniego kontaktu z administratorem i przez to nie moge go poprosic o usuniecie zawartosci. Napisalem do wlascicieli serwera, o to fragment odpowiedzi:

We absolutely take copyright violations seriously and we have terms and conditions that bind our websites to this effect.

Please have a look at our terms and conditions, specifically the Digital Millennium Copyright Act: http://bandzoogle.com/terms.cfm

To file a copyright infringement complaint, you must do so by postal mail. We will not accept email infringement complaints. Further, you agree to be liable for all material damages (including attorney fees) if you misrepresent that a website is infringing on your copyrights.

Awatar użytkownika
crash22
Posty: 59
Rejestracja: niedziela 27 gru 2009, 00:00

Re: Niewygodny problem z ex-menago

Post autor: crash22 » sobota 27 lis 2010, 20:25

......Zapomniałem dodać, że jako zespół możecie wydać oświadczenie, że ten i ten nie reprezentuje Was już w żaden sposób i zostawić kontakt bezpośrednio z zespołem - poprosić np. administratora Waszej strony, żeby dodał dużą informację na stronę. I oczywiście wszystko powyższe....


Problem w tym, ze nie mam bezposredniego kontaktu z administratorem i przez to nie moge go poprosic o usuniecie zawartosci. Napisalem do wlascicieli serwera, o to fragment odpowiedzi:

We absolutely take copyright violations seriously and we have terms and conditions that bind our websites to this effect.

Please have a look at our terms and conditions, specifically the Digital Millennium Copyright Act: http://bandzoogle.com/terms.cfm

To file a copyright infringement complaint, you must do so by postal mail. We will not accept email infringement complaints. Further, you agree to be liable for all material damages (including attorney fees) if you misrepresent that a website is infringing on your copyrights.


 


Piszą, że aby złożyć skargę naruszenia praw autorskich należy zrobić to pocztą - nie e-mailem. Reszta na podanej stronie do której jest link. Adres tam jest. Wobec tego należy wyśłać list polecony za potwierdzeniem odbioru do właścicieli serwera z taką informacją. A w Polsce działać w/w opisany sposób. Moja znajomoś anglika jest raczej słaba - kontekstowa bardziej, ale tyle chyba z tego zrozumiałem. Natomiast myślę, że tzreba zapobiegać takim procederom. Pozdr.
...

Witam - jestem pasjonatem muzyki i czytelnikiem magazynu "Estrada i Studio".

Awatar użytkownika
crash22
Posty: 59
Rejestracja: niedziela 27 gru 2009, 00:00

Re: Niewygodny problem z ex-menago

Post autor: crash22 » sobota 27 lis 2010, 20:51

...
......Zapomniałem dodać, że jako zespół możecie wydać oświadczenie, że ten i ten nie reprezentuje Was już w żaden sposób i zostawić kontakt bezpośrednio z zespołem - poprosić np. administratora Waszej strony, żeby dodał dużą informację na stronę. I oczywiście wszystko powyższe....


Problem w tym, ze nie mam bezposredniego kontaktu z administratorem i przez to nie moge go poprosic o usuniecie zawartosci. Napisalem do wlascicieli serwera, o to fragment odpowiedzi:

We absolutely take copyright violations seriously and we have terms and conditions that bind our websites to this effect.

Please have a look at our terms and conditions, specifically the Digital Millennium Copyright Act: http://bandzoogle.com/terms.cfm

To file a copyright infringement complaint, you must do so by postal mail. We will not accept email infringement complaints. Further, you agree to be liable for all material damages (including attorney fees) if you misrepresent that a website is infringing on your copyrights.




Piszą, że aby złożyć skargę naruszenia praw autorskich należy zrobić to pocztą - nie e-mailem. Reszta na podanej stronie do której jest link. Adres tam jest. Wobec tego należy wyśłać list polecony za potwierdzeniem odbioru do właścicieli serwera z taką informacją. A w Polsce działać w/w opisany sposób. Moja znajomoś anglika jest raczej słaba - kontekstowa bardziej, ale tyle chyba z tego zrozumiałem. Natomiast myślę, że tzreba zapobiegać takim procederom. Pozdr.


Znowu coś przeoczyłem: Wam pewnie chodzi o ten niepokojący zapis, że użytkownik sam odpowiada i ponosi również koszty obsługi prawnej jeśli strona narusza prawa autorskie? - o ile dobrze tłumaczę... przepraszam, jeśli źle... O ten zapis pewnie chodzi? Cóż, teraz pytanie czyja jest ta strona: jego, czy Wasza? Myślę, że list powinno się wysłać ponieważ zespół, jego nazwa, logo etc. należy do Was, a menadżera zespół po prostu chciał np. zmienić. Poinformować (tak czy inaczej) w liście jak wygląda sytuacja. Po prostu chodzi o to, że administratorzy serwera zabezpieczyli się, tzn. "umyli ręce od wszelkich roszczeń związanych z prawami autorskimi - dlatego od razu powiedzieli, że musicie to załatwić między sobą, bo jeśli usuną stronę, to on może mieć pretensje i wysuwać roszczenia, a z kolei jak nie usuną to Wy... Myślę, że powinniście wysłać list z w/w informacją i Waszym oświadczeniem, iż ten gość nie ma już nic wspólnego z Wami etc. Napisać także wyraźnie, iż nazwa zespołu, logo, koszulki, znaczki, etc. są Waszą wyłączną własnością i nikt poza Wami nie może tym władać. Dodatkowo podać kontakt z Wami - i czekać. W międzyczasie zasięgnąć porady adwokata specjalizującego się w prawie autorskim. Może w ZAiK-sie tak, jak pisał kolega powyżej. Pozdr.
...

...

Witam - jestem pasjonatem muzyki i czytelnikiem magazynu "Estrada i Studio".

ODPOWIEDZ