Użycie odgłosu z filmu w klipie - legalne czy też nie?

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
hex
Posty: 16
Rejestracja: sobota 04 kwie 2009, 00:00

Użycie odgłosu z filmu w klipie - legalne czy też nie?

Post autor: hex » niedziela 05 gru 2010, 20:45

Intro do naszego nowego klipu zawiera krótki odgłos z filmu Eurotrip (amerykanska komedia) chodzi konkretnie o dzwiek przychodzacego maila brzmiacy "mail motherfucker".

Czy musimy posiadac zgode autorow filmu czy tez wytworni filmowej na umieszczenie czegos takiego w naszym klipie?

Awatar użytkownika
leokos80
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 11 cze 2009, 00:00

Re: Użycie odgłosu z filmu w klipie - legalne czy też nie?

Post autor: leokos80 » niedziela 05 gru 2010, 22:13

...Intro do naszego nowego klipu zawiera krótki odgłos z filmu Eurotrip (amerykanska komedia) chodzi konkretnie o dzwiek przychodzacego maila brzmiacy "mail motherfucker".

Czy musimy posiadac zgode autorow filmu czy tez wytworni filmowej na umieszczenie czegos takiego w naszym klipie?...
 


A nie lepiej nagrać to sobie samemu? Z tego co pamiętam (film oglądałem wieki temu) to nic nadzwyczajnego.


hex
Posty: 16
Rejestracja: sobota 04 kwie 2009, 00:00

Re: Użycie odgłosu z filmu w klipie - legalne czy też nie?

Post autor: hex » poniedziałek 06 gru 2010, 08:17

...
...Intro do naszego nowego klipu zawiera krótki odgłos z filmu Eurotrip (amerykanska komedia) chodzi konkretnie o dzwiek przychodzacego maila brzmiacy "mail motherfucker".

Czy musimy posiadac zgode autorow filmu czy tez wytworni filmowej na umieszczenie czegos takiego w naszym klipie?...
 

 

Nie mając pojęcie o szczegółach, (które czasami mogą zmienić "sens rzeczywistości") z góry powiedziałbym, nie ryzykuj starcia z amerykańskimi prawnikami, wymyśl sobie podobnie brzmiący odgłos. Jeżeli to klip dla kumpli i dziewczyny to jaszcze, ale jeżeli chcesz go umieścić w sieci - odradzam
...
 


 


Ok dzieki, w takim razie wole nie ryzykowac i wstawie inny dzwonek. Nagrywac samemu nie ma sensu, nic nadzyczajnego to nie bylo ,ale kazdy kto ogladal film, zna ten dzwiek, stad pomysl na wstawienie :) No ale nic na sile. nie chce potem byc ukarany za to :D


dust
Posty: 190
Rejestracja: środa 09 kwie 2003, 00:00

Re: Użycie odgłosu z filmu w klipie - legalne czy też nie?

Post autor: dust » poniedziałek 06 gru 2010, 11:13

Ludzie!!!

Czasem nie popadacie w paranoję prawa autorskiego ??

Niedługo, za przeproszeniem pierdnięcie będzie poddawane analizie.

hex
Posty: 16
Rejestracja: sobota 04 kwie 2009, 00:00

Re: Użycie odgłosu z filmu w klipie - legalne czy też nie?

Post autor: hex » poniedziałek 06 gru 2010, 13:10

...Ludzie!!!

Czasem nie popadacie w paranoję prawa autorskiego ?

Niedługo, za przeproszeniem pierdnięcie będzie poddawane analizie....

dust, ja nie popadam w paranoje. po prostu znam realia i widze, ze ten film byl kasowym sukcesem w latach 2004-2006, pozatym na wielu stronach widze ten dzwonek, ktory jest dosc popularny, zatem jest pewne prawdopodobienstwo, ze autorzy filmu sie "zabezpieczyli" przed uzywaniem tego na wlasna reke.

nie wiem, po prostu chyba wstawie dzwiek nokii, albo wibracje ;D

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Użycie odgłosu z filmu w klipie - legalne czy też nie?

Post autor: psysutra » poniedziałek 06 gru 2010, 19:52

...Ludzie!!!

Czasem nie popadacie w paranoję prawa autorskiego ?

Niedługo, za przeproszeniem pierdnięcie będzie poddawane analizie....
 


 


A co z nieśmiertelnym Wilhelm Scream? :D

Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
grzygorz
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 00:00

Re: Użycie odgłosu z filmu w klipie - legalne czy też nie?

Post autor: grzygorz » wtorek 07 gru 2010, 06:57

Czy mi się wydaje, że użycie krótkiego, kilkusekundowego sampla jest legalne bez zgody autora... ?


hex
Posty: 16
Rejestracja: sobota 04 kwie 2009, 00:00

Re: Użycie odgłosu z filmu w klipie - legalne czy też nie?

Post autor: hex » wtorek 07 gru 2010, 08:18

...Czy mi się wydaje, że użycie krótkiego, kilkusekundowego sampla jest legalne bez zgody autora... ?...

Jesli znajdziesz mi akt prawny, który mnie w tym upewni, wisze Ci browara :)

ODPOWIEDZ