przejęcie domeny inernetowej zespołu

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
breweryszein
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 00:00

przejęcie domeny inernetowej zespołu

Post autor: breweryszein » wtorek 28 gru 2010, 08:47

Dzień dobry, mam taki problem: przez kilka lat mój zespół (nazwa: "brewery szein") używał regionalnej domeny internetowej (www.breweryszein.szczecin.pl). W tym roku przez niedopatrzenie nie przedłużyliśmy domeny i jakaś firma (właściciel w USA) przejęła ją i teraz musimy domenę od niej odkupić. Nazwa zespołu nie jest zastrzeżona, aczkolwiek możemy udokumentować że tej nazwy używamy od wielu lat (np. mamy nagrany teledysk przez TVP Szczecin w 2004 r. gdzie jest nazwa zespołu). Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w tej kwestii? 


[addsig]

Awatar użytkownika
irok84
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 00:00

Re: przejęcie domeny inernetowej zespołu

Post autor: irok84 » wtorek 28 gru 2010, 08:53

...
Dzień dobry, mam taki problem: przez kilka lat mój zespół (nazwa: "brewery szein") używał regionalnej domeny internetowej (www.breweryszein.szczecin.pl). W tym roku przez niedopatrzenie nie przedłużyliśmy domeny i jakaś firma (właściciel w USA) przejęła ją i teraz musimy domenę od niej odkupić. Nazwa zespołu nie jest zastrzeżona, aczkolwiek możemy udokumentować że tej nazwy używamy od wielu lat (np. mamy nagrany teledysk przez TVP Szczecin w 2004 r. gdzie jest nazwa zespołu). Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w tej kwestii?  ...
 


Domena została przejęta przez firmę zajmującą się wyłapywaniem takich wygasających domen i jeśli wy nie opłaciliście jej pierwsi to mają do niej pełne prawo.


 


Pozostaje kontakt z właścicielem domeny:


http://www.aftermarket.pl/domaincontact.php?name=breweryszein.szczecin.pl


Awatar użytkownika
breweryszein
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 00:00

Re: przejęcie domeny inernetowej zespołu

Post autor: breweryszein » środa 29 gru 2010, 09:08

......Dzień dobry, mam taki problem: przez kilka lat mój zespół (nazwa: "brewery szein") używał regionalnej domeny internetowej (www.breweryszein.szczecin.pl). W tym roku przez niedopatrzenie nie przedłużyliśmy domeny i jakaś firma (właściciel w USA) przejęła ją i teraz musimy domenę od niej odkupić. Nazwa zespołu nie jest zastrzeżona, aczkolwiek możemy udokumentować że tej nazwy używamy od wielu lat (np. mamy nagrany teledysk przez TVP Szczecin w 2004 r. gdzie jest nazwa zespołu). Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w tej kwestii?  ... 
Domena została przejęta przez firmę zajmującą się wyłapywaniem takich wygasających domen i jeśli wy nie opłaciliście jej pierwsi to mają do niej pełne prawo.
 
Pozostaje kontakt z właścicielem domeny:
http://www.aftermarket.pl/domaincontact.php?name=breweryszein.szczecin.pl...

Mają prawo przejąć domenę z nazwą zespołu? To można sobie wykupić domenę np. www.ladypank.szczecin.pl ?

Awatar użytkownika
irok84
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 00:00

Re: przejęcie domeny inernetowej zespołu

Post autor: irok84 » środa 29 gru 2010, 10:03

Mają prawo przejąć domenę z nazwą zespołu? To można sobie wykupić domenę np. http://www.ladypank.szczecin.pl ?... 


Tak


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: przejęcie domeny inernetowej zespołu

Post autor: DJOZD » środa 29 gru 2010, 12:51

...
Mają prawo przejąć domenę z nazwą zespołu? To można sobie wykupić domenę np. http://www.ladypank.szczecin.pl ?... 

Tak...
 


 


Ogólnie rzecz biorąc, można wykupić każdą wolną nazwę jaką tylko da sie wymyslic, w obręie dostepnych domen (np. com, pl itp) 


Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: przejęcie domeny inernetowej zespołu

Post autor: Pietro » środa 29 gru 2010, 13:16

No to czas najwyższy wykupić i wypromować domenę .pl lub .com ;).

- Piotr

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: przejęcie domeny inernetowej zespołu

Post autor: Redakcja » środa 29 gru 2010, 17:40

...Ogólnie rzecz biorąc, można wykupić każdą wolnbą nazwę jaką tylko da sie wymyslic, w obręie dostepnych domen (np. com, pl itp) ...



Oczywiście, że tak.

Przy tym jeśli decydujemy się na kupno swej pierwszej domeny (xx) i wiemy, że to choć jakoś tam zaowocuje, to wykupmy także i domeny xx.com.pl, xx.pl, ..., a najlepiej wszystkie dostępne z owym xx. Dopiero po jakimś roku z kilku z nich (a najczęściej z większości) na bank będzie można zrezygnować. Tak to już jest.

Wracając do głównego tematu - jeśli ktoś "nie ma czasu" aby przedłużyć we wskazanym terminie swej domeny, to równie dobrze może później pisać o łaskę już tylko na Berdyczów.

Bo akurat w tym temacie naprawdę mocno nie ma "zmiłuj"
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: przejęcie domeny inernetowej zespołu

Post autor: Sroka » czwartek 30 gru 2010, 03:52

Z tego co sie oriętuje to nazwa domeny zablokowana jest przez pewien okres. Nie jest ona zablokowana tylko dane tej domeny przychwytuje inna firma. Po upływie chyba roku blokada zostaje zdjęta i ponownie bedzie można użyć tej samej nazwy.


 

Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: przejęcie domeny inernetowej zespołu

Post autor: Sroka » czwartek 30 gru 2010, 04:01

 Jezeli zwłoka zapłaty nie była dłuższa niż 30 dni to mozesz ja ciagle odkupić.

Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: przejęcie domeny inernetowej zespołu

Post autor: DJOZD » czwartek 30 gru 2010, 09:07

...No to czas najwyższy wykupić i wypromować domenę .pl lub .com ;).

- Piotr...
 


 


;-)   Poprawnie miało być - mozna kupic każdą wolną w obrębie domen najwyższego poziomu - czyli .org .pl .com .biz itp itd  


Nazwa  xxxx.com.pl   to zestawienie dwóch rodzajów domen, subdomeny przynależącej do domeny najwyzszego poziomu i domeny najwyższego poziomu. 


ODPOWIEDZ