Umowa o dzieło z licencją - koszt uzyskania przychodu

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Goddard
Posty: 208
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 00:00

Umowa o dzieło z licencją - koszt uzyskania przychodu

Post autor: Goddard » wtorek 01 mar 2011, 13:31

Właśnie zmieniłem formę rozliczania się z faktury na umowę o dzieło i mam pytanie o koszty uzyskania przychodu przy umowie licencyjnej. Wiadomo, że jak sprzedajemy utwór na wyłączność (z przeniesieniem autorskich praw majątkowych) koszta te wynoszą 50%. Ale jak to wygląda w przypadku udzielania licencji?


Awatar użytkownika
QMK
Posty: 50
Rejestracja: środa 20 lut 2008, 00:00

Re: Umowa o dzieło z licencją - koszt uzyskania przychodu

Post autor: QMK » poniedziałek 04 lip 2011, 13:16

Witaj
Czy dobrze zrozumiałem ze przenosząc prawa majątkowe utworu trzeba odprowadzić podatek w wysokosci 50% (umowa o dzieło)?

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Umowa o dzieło z licencją - koszt uzyskania przychodu

Post autor: Akton » poniedziałek 04 lip 2011, 13:21

...Witaj
Czy dobrze zrozumiałem ze przenosząc prawa majątkowe utworu trzeba odprowadzić podatek w wysokosci 50% (umowa o dzieło)?...
 


 


Goddard wyraźnie pisał o 50 % KOSZTACH UZYSKU, a nie o PODATKU.


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

FIRE
Posty: 152
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2009, 00:00

Re: Umowa o dzieło z licencją - koszt uzyskania przychodu

Post autor: FIRE » poniedziałek 04 lip 2011, 13:23

...Witaj
Czy dobrze zrozumiałem ze przenosząc prawa majątkowe utworu trzeba odprowadzić podatek w wysokosci 50% (umowa o dzieło)?...
 


Bardzo dobrze zrozumiałeś z tym, że zazwyczaj przy "Umowie o dzieło", to zlecający odlicza zaliczkę na podatek - ty wystawiasz (podpisujesz) jedynie rachunek do tej umowy. Są oczywiście wyjątki od takiego rozliczania - kiedy np umowa jest zawierana między dwoma osobami fizycznymi.


Awatar użytkownika
QMK
Posty: 50
Rejestracja: środa 20 lut 2008, 00:00

Re: Umowa o dzieło z licencją - koszt uzyskania przychodu

Post autor: QMK » poniedziałek 04 lip 2011, 14:39

...
...Witaj
Czy dobrze zrozumiałem ze przenosząc prawa majątkowe utworu trzeba odprowadzić podatek w wysokosci 50% (umowa o dzieło)?...
 

Bardzo dobrze zrozumiałeś z tym, że zazwyczaj przy "Umowie o dzieło", to zlecający odlicza zaliczkę na podatek - ty wystawiasz (podpisujesz) jedynie rachunek do tej umowy. Są oczywiście wyjątki od takiego rozliczania - kiedy np umowa jest zawierana między dwoma osobami fizycznymi.
...
 


więc tylko na koniec roku podatek... dzieki.
a z ciekawoasci jak to wyglada miedzy dwoma osobami fizycznymi?


FIRE
Posty: 152
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2009, 00:00

Re: Umowa o dzieło z licencją - koszt uzyskania przychodu

Post autor: FIRE » poniedziałek 04 lip 2011, 19:19

...
...
...Witaj
Czy dobrze zrozumiałem ze przenosząc prawa majątkowe utworu trzeba odprowadzić podatek w wysokosci 50% (umowa o dzieło)?...
 

Bardzo dobrze zrozumiałeś z tym, że zazwyczaj przy "Umowie o dzieło", to zlecający odlicza zaliczkę na podatek - ty wystawiasz (podpisujesz) jedynie rachunek do tej umowy. Są oczywiście wyjątki od takiego rozliczania - kiedy np umowa jest zawierana między dwoma osobami fizycznymi.
...
 

więc tylko na koniec roku podatek... dzieki.
a z ciekawoasci jak to wyglada miedzy dwoma osobami fizycznymi?
...


Wpisz w google "umowa o dzieło między osobami fizycznymi" i znajdziesz na ten temat sporo. Dobrze jest tez, zapoznac się w ustawą o podatku dochodowym - tez polecam google.


Pzdr.


ODPOWIEDZ