Kłopot ze samplami dołączonymi do sprzętu

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
grzygorz
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 28 wrz 2010, 00:00

Kłopot ze samplami dołączonymi do sprzętu

Post autor: grzygorz » poniedziałek 07 mar 2011, 13:54

Witajcie, troszkę głupia sprawa.


 


Kupiłem kartę M-Audio z Pro Tools Essensial, użyłem kilku sampli jakie były dołączone, w swojej produkcji. Utworu nie wydałem, a kartę jakiś czas temu sprzedałem. I teraz nachodzi mnie wątpilowść - czy mogę wydać ten utwór? Kiedy był komponowany, miałem prawa do użycia sampli, teraz sprzedałem jednak kartę wraz ze softem, więc o ile dobrze mysle, straciłem prawa do tych sampli i nie mogę wypuścić kawałka...? Mam dowód zakupu karty w postaci paragonu, ale nie wiem czy cos to zmienia.


Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Kłopot ze samplami dołączonymi do sprzętu

Post autor: Kubańczyk » poniedziałek 07 mar 2011, 15:20

po co się kłopotać, wystarczy skontaktować się ze wsparciem technicznym producenta sampli, oni powiedzą co i jak

Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

Awatar użytkownika
gm_korg
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 09 sie 2009, 00:00

Re: Kłopot ze samplami dołączonymi do sprzętu

Post autor: gm_korg » poniedziałek 07 mar 2011, 15:23

Witam
Jeżeli kupisz profesjonalne sample - to na licencji zapisane jest, iż kupujący jest jedynym właścicielem sampli i nie podlegają one do dalszego odsprzedania.
W Twoim konkretnym przypadku trudno coś wywnioskować.

Pozdr
gm
KORG KRONOS2, KORG KRONOS,Virus TI2, KORG TRITON EXTREME 76, MOSS, Nord Lead 4;ROLAND V- SYNTH ; CUBASE 6,5

ODPOWIEDZ