Piractwo - temat kontrowersyjny

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: Hardi » niedziela 21 wrz 2003, 23:22



ta pewnie!! do gazu z nimi!! nie będą polskie świnie uczciwym aryjczykom i innym ubermenszom cubasy piracić!!!

...

**********************





O co ci chodzi z tymi aryjczykami, świniami i gazem??? Chyba są tu jakieś poważne zaburzenia umysłu, może to złe wspomnienia z przeszłości – to ile ty masz lat? Może 80?



Ani Polacy, ani nikt inny, nie powinien piracić nikomu Cubas’a i żadnego innego programu.





gadu-gadu 4021735

Awatar użytkownika
Vibra
Posty: 282
Rejestracja: sobota 29 cze 2002, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: Vibra » poniedziałek 22 wrz 2003, 00:46



**********************

Zaskakujecie mnie ile mozna o tym samym. Ostatnie dni lata, trzeba wsiasc na rowerek, zabrac kobiete na spacer.



Wszyscy wiedza, ze piractwo jest zle. Nawet ja to zrozumialem. Zmienmy temat i tak narazie nic sie nie zmieni. Jak nie mozecie spac zapraszam mam bogracz od tesciowej;-)

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: Hardi » poniedziałek 22 wrz 2003, 10:39

...Ja mam jedno pytanie do panow moralistow:P:)

Czy budowanie jakiegokolwiek urzadzenia np. wzmacniacza opartego o schemat mesy to piractwo?? ...

**********************



Powiem ci jak ja uważam. Budowanie wzmacniaczy według np. Mesy czy Marshalla nie jest żadnym piractwem. Wiele firm na swoich stronach internetowych umieszczają schematy swoich produktów. Jeśli ktoś zrobi sobie, czy nawet komuś wzmacniacz na wór Mesa/Moogie to nie jest to przestępstwo. Piractwo powstaje w tedy, gdyby ten ktoś umieścił na sprzęcie swojej roboty napis firmowy Mesa/Boogie itd. Nie słyszałem i nie wiem nic na ten temat żeby firmy opatentowały swoje wzmacniacze itd. Jeśli nie można byłoby robić sprzętu na podstawie tego co robi np. Marshall, to żadna inna firma nie mogłaby wyprodukować paczki gitarowej 4X12”, gdyż to właśnie Marshall jako pierwszy zrobił taką paczkę gitarową. Wiele firm robi gitary, które są kopią Fendera Strata, więc można byłoby powiedzieć, że są to pirackie wersje, ale tak nie jest. Piracką wersją byłaby gitara z napisem Fender. Zastrzeżone są znaki firmowe. Tak pacząc na sprzęt gitarowy to można śmiało powiedzieć, że większość firm podrabia gitary Fender i Gipson, oraz wzmacniacze Marshall, Mesa i Fender. Jeśli tak na to parzyć to firma Line6 jest największą firmą piracką w przemyśle muzycznym, nie dość, że starają się podrobić brzmienie (bezskutecznie) to jeszcze w instrukcjach do swojego sprzętu, piszą, że np. ustawienie nr 26 to Marshall JCM2000 i walną nawet fotkę tego wzmacniacza. Przykładów można podawać w nieskończoność. Nawet, jeśli chodzi o programy, to dam jeden przykład: Microsoft Office, który kosztuje sporo i darmowy OpenOffice, który jest zrobiony na wzór Microsofta, ale nie jest piratem.

gadu-gadu 4021735

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: Hardi » poniedziałek 22 wrz 2003, 11:00



Zakończmy już ten temat Możemy rozmawiać o tym w nieskończoność, a i tak niektórzy są na tyle tępi i ograniczeni, aby zrozumieć to, że piractwo jest przestępstwem i koniec. Nikt nie może tego zanegować, że piractwo = przestępstwo, tak mówi polskie prawo i swoim głupim gadanie nikt tego nie zmieni.

gadu-gadu 4021735

Awatar użytkownika
belcanto
Posty: 150
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: belcanto » poniedziałek 22 wrz 2003, 13:11

...

Zakończmy już ten temat Możemy rozmawiać o tym w nieskończoność, a i tak niektórzy są na tyle tępi i ograniczeni, aby zrozumieć to, że piractwo jest przestępstwem i koniec. Nikt nie może tego zanegować, że piractwo = przestępstwo, tak mówi polskie prawo i swoim głupim gadanie nikt tego nie zmieni.

...

**********************

-----------------------------------><---------------------------------

ty chba Hardi jesteś z policji

Każda dyskusja na temat piractwa zamienia się w głupią (IDIOTYCZNĄ) gadaninę -> kumu jest to potrzebne - kiedy ktoś sie zapyta o bardzo ważne sprawy to automatycznie pojawiają się słowa ,,sparawdź sobie posty może coś znajdziesz'' - to już zostało napisane itd. itd.

lecz na temat piractwa pojawia się dyskusja na kilka stron...


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: Hardi » poniedziałek 22 wrz 2003, 15:07

ty chba Hardi jesteś z policji

Każda dyskusja na temat piractwa zamienia się w głupią (IDIOTYCZNĄ) gadaninę -> kumu jest to potrzebne - kiedy ktoś sie zapyta o bardzo ważne sprawy to automatycznie pojawiają się słowa ,,sparawdź sobie posty może coś znajdziesz'' - to już zostało napisane itd. itd.

lecz na temat piractwa pojawia się dyskusja na kilka stron...

...

**********************



Nie jestem z policji tylko jestem uczciwym człowiekiem. Jak ktoś potępia złodziejstwo, to oznacza, że jest z policji?

Ja nikomu nie odpowiadam w ten sposób "sprawdź sobie posty może coś znajdziesz’’, więc dlaczego do mnie bijesz?

gadu-gadu 4021735

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: Hardi » poniedziałek 22 wrz 2003, 22:33

...na temat piractwa pojawia się dyskusja na kilka stron...

...

**********************



Nie byłoby tej dyskusji gdyby nie było piractwa i gdyby wszyscy ludzi potrafili to zrozumieć, że piractwo = przestępstwo

gadu-gadu 4021735

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: DogHead » wtorek 23 wrz 2003, 19:14

Mam cos dla ozdobienia dyskusji milym akcentem.

Wiadomosc z gatunku tej od Uli na temat niejakiego Pana MU, ktory na gieldzie komputerowej zaopatrzyl sie w tyle lewych programow ze mu kieszenie ledwo wyrabialy.

Otoz znalazlem taki kwiatek w sierpniowej prasie.

Policja zamojska donosi ze nakryla w dyskotece restauracji Green Pub pirackie skladanki z najwiekszymi hitami do tanca. A bylo ich 59 (tych skladanek... ).

Wlascicielem dyskoteki jest niejaki Pan Witold Paszt, udzielajacy sie nie tylko w zespole VOX ale takze aktywnie dzialajacy w ZAIKS-ie.

Nic dodac, nic podzielic...

Awatar użytkownika
djx76
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 13 mar 2003, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: djx76 » wtorek 23 wrz 2003, 19:35

...

Twierdze tylko ze walka jest bezsensowna jak ta dyskusja, bo i tak sie nie wygra.



Apropo innego piractwa. Odziedzil mnie ostatnio wujek z Niemiec i chcial w Polsce kupic jakies gry do konsoli Nintendo 64. W sklepie komputerowym stwierdzili ze pewnie jest z innego kraju, bo w Polsce ta konsola sie nie przyjela poniewaz nie da sie kopiowac cartdrigy:) I ludzia to sie nie oplacala:) ...

**********************



I jak tu się nie dziwić, dlaczego Polacy za granicą mają opinie złodziei. Konsola się nie przyjęła, bo nie da się piracić, to może być chyba tylko w Polsce (no i Rosji, ale to nie jest kraj cywilizowany). Polska to kraj złodziei, w którym rządzą złodzieje. ...

**********************

a wszystko zaczyna się od góry ! - tu jest największe złodziejstwo !
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu-następnie pokona doświadczeniem :)

Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: shearly » wtorek 23 wrz 2003, 19:37

Ja jestem spod Zamoscia-fakt przekret niesamowity.Dodam jeszcze,ze pan Paszt tlumaczyl,ze plyty sa didzeja,i on nic o tym nie wiedzial...



...no,coz...on jest tylkowlascicielem...
...phi...

ODPOWIEDZ