Piractwo - temat kontrowersyjny

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
morion
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: morion » niedziela 21 wrz 2003, 14:12

...A ja powiem tylko tyle:

Piractwo to zlodziejstwo.. Ale istnieje i bedzie istniec dopoty dopoki nie znajda sie naprawde skuteczne mechanizmy na jego powstrzymanie..

Kradna biedni i bogaci - nawet ci "ze swiecznika" !!!!!

Ja mam to w dupie - nie bede tylko pomagal w rozwiazywaniu problemow wlascicieli nielegalnego softu muzycznego.. Innymi slowy - jak sie ktos wychyli z piratem to dostanie fige z makiem :)

Ostatnio paru moich kolesi zwrocilo sie do mnie z pytaniami na temat tego i owego - pirackiego.. Byli niepomiernie zdziwieni ze powiedzialem im zeby spadali na drzewo z piratami i pytaniami ich dotyczacymi.. Powiedzialem im ze to ich sprawa jaki maja soft ale piractwa wspierac nie bede :)

Nie zamierzam sie dolaczac do tego belkotu.. Panowie - szkoda czasu na takie polemiki moze lepiej go poswiecic na kawalek muzyki ? :)



unizenie klaniam i pozdrawiam :)...

**********************

Powiem tylko jedno, piractwa nigdy nie zwalczysz, zabezpieczenie jakie stworzyl jeden czlowiek, drugi bedzie w stanie zlamac, i bardzo dobrze:)

GG: 3867380 *****Gdańsk*****

Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: shearly » niedziela 21 wrz 2003, 15:07



Powiem tylko jedno, piractwa nigdy nie zwalczysz, zabezpieczenie jakie stworzyl jeden czlowiek, drugi bedzie w stanie zlamac, i bardzo dobrze:)

...

**********************

Czy to,ze nie da sie tego zwalczyc jest powodem,zeby nie walczyc?Jezeli wiesz,ze nigdy nie bedziesz bardzo popularny,to dajesz sobie spokoj z graniem?



Mozesz grac dla grupki znajomych i mozesz ograniczyc piractwo.I miec czyste sumienie(jesli wiesz wogole co to...)
...phi...

Awatar użytkownika
morion
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: morion » niedziela 21 wrz 2003, 16:25

...

Powiem tylko jedno, piractwa nigdy nie zwalczysz, zabezpieczenie jakie stworzyl jeden czlowiek, drugi bedzie w stanie zlamac, i bardzo dobrze:)

...

**********************

Czy to,ze nie da sie tego zwalczyc jest powodem,zeby nie walczyc?Jezeli wiesz,ze nigdy nie bedziesz bardzo popularny,to dajesz sobie spokoj z graniem?



Mozesz grac dla grupki znajomych i mozesz ograniczyc piractwo.I miec czyste sumienie(jesli wiesz wogole co to...)...

**********************

Twierdze tylko ze walka jest bezsensowna jak ta dyskusja, bo i tak sie nie wygra.



Apropo innego piractwa. Odziedzil mnie ostatnio wujek z Niemiec i chcial w Polsce kupic jakies gry do konsoli Nintendo 64. W sklepie komputerowym stwierdzili ze pewnie jest z innego kraju, bo w Polsce ta konsola sie nie przyjela poniewaz nie da sie kopiowac cartdrigy:) I ludzia to sie nie oplacala:)
GG: 3867380 *****Gdańsk*****

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: Hardi » niedziela 21 wrz 2003, 16:39



Twierdze tylko ze walka jest bezsensowna jak ta dyskusja, bo i tak sie nie wygra.



Apropo innego piractwa. Odziedzil mnie ostatnio wujek z Niemiec i chcial w Polsce kupic jakies gry do konsoli Nintendo 64. W sklepie komputerowym stwierdzili ze pewnie jest z innego kraju, bo w Polsce ta konsola sie nie przyjela poniewaz nie da sie kopiowac cartdrigy:) I ludzia to sie nie oplacala:) ...

**********************



I jak tu się nie dziwić, dlaczego Polacy za granicą mają opinie złodziei. Konsola się nie przyjęła, bo nie da się piracić, to może być chyba tylko w Polsce (no i Rosji, ale to nie jest kraj cywilizowany). Polska to kraj złodziei, w którym rządzą złodzieje.
gadu-gadu 4021735

Awatar użytkownika
morion
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: morion » niedziela 21 wrz 2003, 18:07

Ja mam jedno pytanie do panow moralistow:P:)

Czy budowanie jakiegokolwiek urzadzenia np. wzmacniacza opartego o schemat mesy to piractwo??
GG: 3867380 *****Gdańsk*****

Awatar użytkownika
morion
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: morion » niedziela 21 wrz 2003, 18:08

Ja mam jedno pytanie do panow moralistow:P:)

Czy budowanie jakiegokolwiek urzadzenia np. wzmacniacza opartego o schemat mesy to piractwo??
GG: 3867380 *****Gdańsk*****

Awatar użytkownika
przemal
Posty: 179
Rejestracja: piątek 28 cze 2002, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: przemal » niedziela 21 wrz 2003, 19:00

Polska to kraj złodziei, w którym rządzą złodzieje. ...

**********************



ta pewnie!! do gazu z nimi!! nie będą polskie świnie uczciwym aryjczykom i innym ubermenszom cubasy piracić!!!

Jestem absolwentem ASP w Krakowie, a więc jestem z innej branży :) Tworzenie muzyki traktuję jako hobby (bardzo ważne dla mnie hobby!).

Awatar użytkownika
maYod
Posty: 123
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: maYod » niedziela 21 wrz 2003, 19:40

...Polska to kraj złodziei, w którym rządzą złodzieje. ...

**********************



ta pewnie!! do gazu z nimi!! nie będą polskie świnie uczciwym aryjczykom i innym ubermenszom cubasy piracić!!!

...

**********************

cały czas zapominacie o balcerowiczu... ;)

a przy okazji - już samo użycie słowa "kontrowersyjny" w odniesieniu do piractwa jest kontrowersyjne. sam nie jestem święty: zdarza mi się używać piratów , ale do czasu aż uzbieram kasę na oryginał - trudno się powstrzymać, cierpliwości nie mam... często traktuje też piraty jako demo - i albo je kupuję, albo lecą won z windowsa. nie próbuję się jednak przez to usprawiedliwiać - mimo, że w zasadzie producent nie traci na mnie nic, to jednak czuję się z tym raczej kijowo. tym bardziej, że cały czas jest coś , co jeszcze jest w planach zakupu przy najbliższej okazji...

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: DogHead » niedziela 21 wrz 2003, 22:59

Piractwo 'z biedy' (nie kupuje˛, bo nie mam za co) nie istnieje z punktu widzenia produceta programu. Klienta, który nie jest w stanie zap?acic´ za produkt, nie moz˙na utracic´, bo ktos´, kto nie ma pienie˛dzy, nie moz˙e byc´ klientem. Cóz˙ w tym 'ryzykownego' ? Oczywis´cie, w odwrotna˛ strone˛, dla uz˙ytkownika warezu autor programu z pewnos´cia˛ istnieje... z tym, z˙e to akurat bez znaczenia dla tej dyskusji.



*****



Bieda jest pojeciem wzglednym i w mysl powiedzenia "nigdy sie nie jest zbyt bogatym" mozna sie na nia powolywac kiedy jest to wygodne. Piraci softu zeby go ukrasc lub uzywac wersji skrakowanej musza miec najpierw odpowiedni sprzet. I nie sa to ludzie naprawde biedni, tylko tacy ktorzy maja gdzie mieszkac, co jesc i tez sie w cos ubrac. Przydatne tez jest polaczenie z internetem i troche dodatkowego sprzetu zeby robic nagrania. Nie powoluj sie na ubostwo bo ludziom naprawde biednym ani w glowie softy czy kupowane czy kradzione; maja inne problemy. A argument o braku pieniedzy nie upowaznia do usprawiedliwiena nieuczciwosci. Jesli ktos jak mowisz nie moze byc klientem, to niech nie bedzie piratem. Uznajesz racje istnienia autora programu ale uwazasz ze jest to nieistotne w tej dyskusji. Niestety jest istotne i to bardziej niz Twoje spory o to czy ktos i po co uzyl gaci, o Iraku, niewolnictwie i motolotniarstwie. Skup sie moze na temacie a dotyczy to na pewno autorow programow, bo od nich sie wszystko rozpoczyna i na nich konczy. Poczatkiem jest ich wklad wiedzy i pracy w program itd itp (o czym juz poprzednio pisalem) a koncem to, ze sa ofiarami piractwa, ktore pozbawia ich czesci lub calosci naleznego im wynagrodzenia. Oczywiscie winni tutaj sa tylko bogaci.

Poza tym jesli tak jak sam stwierdziles jest wybor oprogramowania w roznych cenach (a takze darmowego), jaki problem zeby sobie kupic cos taniego a dobrego (jak sie np wyrazasz o Ejayu). Wiecej pozytku zrobisz namawianiem do kupowania Ejaya niz usprawiedliwianiem kradziezy Cubase czy Logica.



==========



Bo tylko bogatsi, w biegunowym przeciwien´stwie do ludzi bez kasy, sa˛ w stanie spowodowac´ straty u producenta softu. Z?odziej rzeczy materialnej, czy bogaty, czy biedny, niemal ZAWSZE spowoduje szkode˛ w maja˛tku okradanego, lub podmiotu ponosza˛cego odpowiedzialnos´c´.



*****



Powtarzasz sie. Nie masz nic nowego ani rozsadnego do powiedzenia - nie zabieraj miejsca, bo niektorych rozwleklosc postow zaczyna draznic.



==========



Dla autora programu bogatsi jak najbardziej istnieja˛. Jes´li nie kupia˛ orygina?u, choc´ mogliby, po stronie producenta pojawia sie˛ ca?kiem wymierna strata finansowa w postaci nie osia˛gnie˛tego (ale realnie moz˙liwego do osiagnie˛cia) zysku.



*****



Jezeli software jest dla Ciebie pojeciem zbyt abstrakcyjnym, to wezmy za przyklad film, do ktorego tez maja zastosowanie przepisy o ochronie praw autorskich i wlasnosci intelektualnej. Zalozmy ze idziesz do kina, nie placisz za bilet tlumaczac to bieda i tym ze film i tak puszczaja a ty przyszedles "tylko popatrzec" i nikt przez to Twoje ogladanie nie straci. Jesli zacznie tak robic wiekszosc lub wszyscy (a w domu ogladac pirackie kopie, usprawiedliwione bieda oczywiscie) nie wiem jaka przyszlosc wrozy to nie tylko autorom filmow ale tez ludziom innych zawodow zwiazanych z kinematografia.



==========



kilku mys´la˛cych sie˛ znalaz?o, szkoda pie˛knego dnia na przewalanie forum w poszukiwaniu ich ników.



*****



Oczywiscie ze sie znalazlo, wszedzie sie znajda - inaczej problem piractwa nie przybralby swoich rozmiarow. Mam nadzieje ze to ludzie biedni a wiec z Twojego zalozenia niewinni. Nie chcesz chyba zeby zgadzali sie z Toba bogaci, bo pewnie nie zalezy Ci na poparciu potencjalnych przestepcow.



==========



Argumentów tych uz˙y?em w odpowiedzi na Twoje 'mys´lenie' z˙yczeniowe: "na forum nie powinno byc´ dyskusji o tym, jak przed?uz˙yc´ demo". Nie powinno, ale sa˛. "Wszyscy powinni kupowac´ soft, kropka". Powinni, ale nie kupuja˛. Pie˛tnujesz zjawiska, nie zastanawiaja˛c sie˛ nad ich z´ród?em. Do tego zmusza ludzi rzeczywistos´c´, w ogromnej wie˛kszos´ci nie widze˛ w nich przeste˛pców, Ty -tak.



*****



Nie sa to argumenty zyczeniowe tylko reakcja na obserwacje zaistnialych faktow. Posty, ktore wyraznie zdradzaly kogos w konflikcie z prawami autorskimi (a powinien je wg Twojej opinii, jako uzytkownik softu i uczestnik forum znac) pojawialy sie tutaj i czesta reakcja bylo zwrocenie uwagi przez innych forumowiczow lub usuniecie postu przez Admina. A co do zmuszania przez rzeczywistosc, to po pierwsze: nie ma przymusu posiadania softu muzycznego, po drugie: piractwo nie jest przez to usprawiedliwione



==========



Napisa?es´, z˙e uz˙ytkownicy piractwa zas?aniaja˛ sie˛ niewiedza˛, z˙e to, co robia˛, jest nielegalne. Implikuje to:

a. albo sa˛ idiotami;

b. albo idiota˛ jest ten, kto im wierzy.

Osobis´cie nie spotka?em jeszcze nikogo, kto nie wiedzia?by, ze uz˙ywa ielegalnego oprogramowania (o ile takowego uz˙ywa). Nie trzeba byc´ zaznajomionym z przepisami prawa, by to wiedziec´. To nie jest wysokie, ale elementarne us´wiadomienie.



*****



Jakby ktos inny pisal...



==========



Bardzo chcia?bym, abys´, zamiast sie˛ rozczulac´, zacza˛? mys´lec´ i odpowiadac´ konkretnie, inaczej ta dyskusja nie ma sensu. wybacz, ale Twój komentarz zaliczam do klasy sprzeczki na korytarzu w przedszkolu.



*****



W przedszkolu zajmowalem sie duzo ciekawszymi rzeczami niz rozwazania na temat muzykow, ich wrazliwych dusz, dobrych serc i rozterek moralnych. Wrazliwosc muzyka jest tak samo wazna w problemie piractwa jak to czy jest on rudy, niewierny zonie czy spozniony na pociag.



==========



eee, bujasz.... sam ostatnio pisa?es´, z˙e spa?es´ dobrze To, co Cie˛ boli jest bardzo ludzkie: oni maja˛ program, bo obeszli demo, a ja musia?em za niego zap?acic´. Mys´l, z˙e ktos´ poradzi? sobie lepiej od Ciebie w identycznych warunkach, ta i tylko ta mys´l Cie˛ nie opuszcza...



*****



Ciesze sie ze przypisujesz mi uczucia ludzkie. Ale nie to jest tematem tej dyskusji, skup sie na piractwie a nie tym co Twoim zdaniem czuje. Nawet przyznanie Ci dla swietego spokoju racji, zebys przestal o tym a zaczal na temat nie powstrzymal Cie od dalszych wypowiedzi.



==========



ehm... preferencji zakupowych...??? ale -no, nareszcie! Wycia˛gne˛lis´my z kolegi. Porówna?es´ tani produkt do taniego szajsu, w?as´nie tylko dlatego: bo tani.



*****



Znowu przekrecasz moje wypowiedzi i stosujesz rozne wygibasy, zeby dopasowac je do pasujacych Ci tez. To Ty pierwszy napisales: "Nawet, jes´li ten program to badziew i nawet, jes´li sample sa˛ kiepskiej jakos´ci, ca?os´c´ warta jest wie˛cej niz˙ te s´mieszne pienia˛dze." a ja uzywajac przykladu gaci spytalem jak usprawiedliwiasz zakupu towarow z roznych przedzialow jakosciowych i cenowych. Zrobiles z tego dyskusje kto, kiedy, co i do czego porownal.



=========



Bo nie mies´ci Ci sie˛ w g?owie, z˙e ktos´ móg?by sprzedawac´ dobry produkt za te pienia˛dze, bo nie pojmujesz znaczenia 'polityki cenowej'. Niestety, nie Ty jeden. Podejrzewam, z˙e to samo zrobi?bys´ odnos´nie Cubase, gdyby ten kosztowa? 20 zet.



*****



Nie jestem przeciwnikiem dobrych i tanich towarow, natomiast jestem przeciwnikiem tandety niezaleznie od ceny i nigdzie nie pisalem inaczej. Twoje domysly na temat pojemnosci mojej glowy nic tu nie zmienia. Trzymaj sie tematu.



==========



Zadziwie˛ Cie˛: Ejay to nie gacie. Znam co najmniej trzy s´wietnie brzmia˛ce kawa?ki zrobione w ca?os´ci na Ejayu.



*****



Ciesze sie.



==========



btw, jes´li producent Ejaya monitoruje to forum, moz˙esz miec´ k?opty



*****



Mam pelne gacie.



==========



Masz racje˛, z˙e polemika jest bezcelowa. 40 to JEST wie˛cej niz˙ 1. Mam g?e˛boko w powaz˙aniu odpowiedzialnych za interpetacje wyników promocji. Powiem tyle: PSP i AF to nie takie z?e ch?opaki, lecz odrobine˛ bujaja˛cy w ob?okach. Szczególnie tyczy sie˛ to AF, bo to oni operuja˛ na naszym rynku, podczas gdy PSP sprzedaje wtyczki na ca?y zachodni, zamoz˙ny s´wiat, wie˛c popyt krajowy ich nie interesuje.



*****



Jak widac nadal nie przyjales do wiadomosci wnioskow z promocji AF i PSP. Ale przynajmniej nie piszesz juz ze "chytry dwa razy traci". A jesli chodzi o AF i PSP to wypowiadali sie na tym forum nie raz i choc zgodze sie ze to fajne chlopaki, to nie widze objawow bujania w oblokach. Co do braku zanteresowania PSP rynkiem polskim, to mysle ze strzeliles gafe, bo zarowno z ich akcji jak i wypowiedzi kol Antoniego wyciagnalem inne wnioski. Szkoda ze ich zainteresowanie nie jest nalezycie odwzajemnione.



==========



Co do mojej pracy, to niestety: jej owoce sa˛ przyw?aszczane przez pracodawce˛ (choc´ bardziej pasowa?oby do niego okres´lenie "pracobiorca") jak najbardziej prawnie. Wiem, co odpowiesz: "s?uchaj, entry, nie powinno tak byc´". Ja na to: "polskich z˙o?nierzy nie powinno byc´ w Iraku".

Se la wi...



*****



Juz to chcialem napisac, ale odstraszyles mnie tym Irakiem.



==========



A ja wcia˛z˙ czekam...

Rozwaz˙my wie˛c: Niektórzy ludzie nie kupuja˛ orygina?ów, bo istnieje piractwo - niech sczezna˛;



*****



No prosze...



==========



niektorzy ludzie nie kupuja˛ orygina?ów, lecz biora˛ sie za piractwo, bo na orygina?y ich ie stac´ - niech sobie z˙yja˛;



*****



... niech zyja, zyja nam... niech im gwiazdka pomyslnosci... itd...



==========



niektórzy ludzie kupuja˛ orygina?y, choc´ istnieje piractwo - brawo dla nich;



*****



bis



==========



niektórzy ludzie nie kupuja˛ orygina?ów ani piractwa (muzycznego), bo nie interesuja˛ sie˛ muzyka˛ - niech sobie z˙yja˛.



*****



Nie zaprzeczam.



==========



Piractwo istnieje, bo niektórych ludzi nie stac´ na orygina?y, ale stac´ na darmowe s´cia˛gnie˛cie programu z netu; bo niektórzy ludzie, choc´ stac´ ich na orygina?y, kupuja˛ tan´sza˛ alternatywe˛.



*****



A na cos takiego jak uczciwosc w tej analizie sie nie ma miejsca ?



==========



Jak powiedzia?em: pote˛piam ludzi, którzy pos?uguja˛ sie˛ piratem, choc´ stac´ ich na orygina?. Tacy ludzie winni kopac´ do?y, a nie zajmowac´ sie˛ sztuka˛;



*****



Znalazloby sie paru.



==========



Nie pote˛piam ludzi, którzy nie maja˛c pienie˛dzy chwytaja˛ sie˛ piractwa. Rozumiem ich, a nie widze˛ szkodliwos´ci ich dzia?alnos´ci, poza moz˙e ryzykiem, z˙e za ich pos´rednictwem nielegal wpadnie w re˛ce kogos´, kto ma moz˙liwos´c´ za niego zap?acic´.



*****



O tak, to by bylo karygodne gdyby za posrednictwem nieszkodliwego biednego pirata do programu dorwal sie niedobry pirat bogaty. Nie mozna pomagac kryminalistom i zlodziejom.



==========



to nie jest licza˛ca sie˛ ani istotna p?aszczyzna zjawiska. Nie s?yszalem o muzykach graja˛cych (s´wiadomie) na kradzionym sprze˛cie, ba˛dz´ kradna˛cych z˙eby grac´ samemu. Czytaj uwaz˙nie, co pisze˛.



*****



Czytam. Ty czytaj tez, nigdzie nie powiedzialem nic o muzykach. Do twojej ogolnej definicji "Z?odziej kradnie, bo chce sprzedac´ i zarobic´" dodalem tylko od siebie "Moze tez sam uzywac."



==========



ale uparcie porównujesz piractwo, tj. naruszenie praw autorskich do kradziez˙y w powszechnym rozumieniu. Jest to kompletnie chybione porównanie.



*****



Oczywiscie ze porownuje do kradziezy, a do czego mam porownywac? Pikniku w lesie czy znakowania bydla? Dobrze przynajmniej ze nie wmawiasz mi dalej jakobym twierdzil ze prawa autorskie mozna ukrasc.



==========



Jeden z kolegów, w tymz˙e wa˛tku, rozpisa? sie˛ na temat s´lubu w mies´cie s´la˛skim.

polemika ta by?a uuultra istotna, dla zilustrowania podejs´cia do pewnych spraw.



*****



A co to ma wspolnego ze mna i motolotniarstwem?



==========



Motyw gaci wynik? z dyskucji na temat ceny softu, dyskusji jak najbardziej na miejscu. Has?a sa˛ wpasowane w sens dyskusji, a na koniec jeszcze jedno, w sumie pytanie, moim zdaniem s´wietnie pasuja˛ce do z?oz˙onos´ci problemu piractwa:

czy niebo jest niebieskie?

....

....

....

....

w?as´nie.

Z piractwem jest podobnie.

pozdrawiam

hej



*****



Myslalem ze w temacie piractwa masz tylko ciekawe hasla i odpowiedzi, teraz sie okazalo ze masz rowniez niezwykle trafne pytania.



Hej, pozdrawiam.

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Piractwo - temat kontrowersyjny

Post autor: DogHead » niedziela 21 wrz 2003, 23:14

ta pewnie!! do gazu z nimi!! nie be˛da˛ polskie s´winie uczciwym aryjczykom i innym ubermenszom cubasy piracic´!!!

...



**********************



Mozna wykrzykiwac demagogiczne hasla a mozna tez zabrac sie do roboty i zrobic cos konkretnego. Prykladem PSP lub Wlodek Grabowski ktorzy pokazali jak to nazywasz "uczciwym aryjczykom i innym ubermenszom" ze "polskie s´winie" oprocz tego ze potrafia "cubasy piracic´" moga zrobic cos na skale swiatowa.


ODPOWIEDZ