Rozpowszechniony kawałek - można go sprzedać?

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
klops3000
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 00:00

Rozpowszechniony kawałek - można go sprzedać?

Post autor: klops3000 » poniedziałek 18 kwie 2011, 17:31

Chodzi o "sprzedaż prywatną" można powiedzieć z ręki do ręki do wykorzystania przez kupującego z zachowaniem praw autorskich.


Dokładniej mam na myśli muzykę do gier-wizualizacji , czy jeżeli utwór/utwory były wcześniej rozpowszechnione w internecie to czy można sprzedać/wykorzystać je później w grze-wizualizacji itp.?


senjin
Posty: 405
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Rozpowszechniony kawałek - można go sprzedać?

Post autor: senjin » poniedziałek 18 kwie 2011, 21:18

A dlaczego nie? Rozpowszechniając utwór nie zrzekasz się żadnych praw autorskich do niego.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Rozpowszechniony kawałek - można go sprzedać?

Post autor: Zbynia » wtorek 19 kwie 2011, 08:46

1.Musisz posiadac do niego prawa majątkowe a nie autorskie


2.Mozna wykorzystać każdy płacąc tantiemy


Goddard
Posty: 208
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 00:00

Re: Rozpowszechniony kawałek - można go sprzedać?

Post autor: Goddard » wtorek 19 kwie 2011, 09:40

...
Chodzi o "sprzedaż prywatną" można powiedzieć z ręki do ręki do wykorzystania przez kupującego z zachowaniem praw autorskich.

Dokładniej mam na myśli muzykę do gier-wizualizacji , czy jeżeli utwór/utwory były wcześniej rozpowszechnione w internecie to czy można sprzedać/wykorzystać je później w grze-wizualizacji itp.?...
 


 


Jasne, że możesz taki utwór sprzedać. To że go udostępniłeś za darmo nie oznacza przecież, że zrzekłeś się autorskich praw majątkowych. Nie oznacza to również, że każdy może go bezpłatnie wykorzystać w dowolnej produkcji (chyba że wyraziłeś na to zgodę). Wobec tego sprzedaż jest możliwa, tylko nie wiadomo czy klient zgodzi się na kupienie już rozpowszechnionego utworu. Zapytaj go po prostu. Lepiej żeby się dowiedział od Ciebie niż sam. Nie wiem też co masz na myśli pisząc o "sprzedaży prywatnej"?... Ja bym na Twoim miejscu udzielił klientowi po prostu niewyłącznej licencji na synchronizację tej muzyki z jego grą. Ale zrobisz jak będziesz chciał.


ODPOWIEDZ