Jingle radiowe a Zaiks

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
qomposeit
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 01 maja 2011, 00:00

Re: Jingle radiowe a Zaiks

Post autor: qomposeit » wtorek 03 maja 2011, 00:59

...

Nie bardzo rozumiem, czy ktoś by mógl mi to dalej wyjasnic? A co, reklamy telewizyjne są w ramówce czy ich nie ma? Na przykład przed wiadomościami itd. Przecież są?...
 

 

A kolega tu czasem trollować nie przyszedł?


Oj to chyba przesadziłeś! Nie wiem skąd się bierze taka arogancja.


Najpierw piszesz że każdy publiczny nadawca ma obowiązek uiszczenia ZAIKSu, a za chwilę o muzyce do poskich reklam za którą tantiemy się nie należą. Później że reklam nie ma w wykazie. A przecież kompozytorzy dostają tantiemy za reklamy z telewizji i radia. Chcesz powiedzieć że jest inaczej?


Uważasz że telewizja nie wykazuje reklam do ZAIKSu? Z tego co wiem reklamy mają metrykę i dokładny czas emisji. O co więc chodzi? Proszę o wyjaśnienie.


Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Jingle radiowe a Zaiks

Post autor: Paweł » środa 04 maja 2011, 13:19

...A bo w Polsce tantiemy należą się tylko za to, co jest w ramówce. Reklam w niej nie ma. Dlatego sprzedaż muzyki do reklamy z przeniesieniem praw majątkowych to nic nadzwyczajnego....  

Jak robię w tej branży ponad 20 lat PIERWSZE SŁYSZĘ. Co ma ramówka do ZAIKSu?


qomposeit
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 01 maja 2011, 00:00

Re: Jingle radiowe a Zaiks

Post autor: qomposeit » środa 04 maja 2011, 14:24

No właśnie?! Co to się dzieje tu na forum, jeszcze oberwało mi się że troluję!


Goddard
Posty: 208
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 00:00

Re: Jingle radiowe a Zaiks

Post autor: Goddard » środa 04 maja 2011, 18:36

...
...

Nie bardzo rozumiem, czy ktoś by mógl mi to dalej wyjasnic? A co, reklamy telewizyjne są w ramówce czy ich nie ma? Na przykład przed wiadomościami itd. Przecież są?...
 

 

A kolega tu czasem trollować nie przyszedł?


Oj to chyba przesadziłeś! Nie wiem skąd się bierze taka arogancja.


 


Przepraszam, trochę mnie poniosło, chyba źle Cię oceniłem.


Natomiast co do braku tantiem za reklamy. Też się o tym dowiedziałem całkiem niedawno i byłem zaskoczony. Akurat wtedy leciały w reklamach tv 3 moje kawałki i za każdym razem jak je widziałem słyszałem brzęk monet, ale cóż... Żeby nie powtarzać odeślę Cię do tego wątku, tu masz wszystko wyłuszczone:


http://www.eis.com.pl/virtual/modules.php?op=modload&name=Forum&file=viewtopic&topic=19938&forum=23


 


ODPOWIEDZ