Chęć tworzenia i ograniczenia

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Chęć tworzenia i ograniczenia

Post autor: acoto » piątek 03 cze 2011, 18:44

Ciekawe o kim tak pięknie piszesz w 3 osobie? :)

a windowsa masz oryginalnego?


Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Chęć tworzenia i ograniczenia

Post autor: AkselPL » piątek 03 cze 2011, 20:21

"always remember...

dont make money using warezed software"


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Chęć tworzenia i ograniczenia

Post autor: Robix » piątek 03 cze 2011, 21:25

...
"always remember...

dont make money using warezed software" ...
 


Można było też po polsku koledze odpowiedzieć :). Nie radzę używać lewego softu, a już na pewno nie w celach komercyjnych. Może się to tragicznie skończyć dla owego muzyka. Nigdy nie używaj pirackiego oprogramowania dla uzyskania korzyści materialnych, marketingowych itp.

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Chęć tworzenia i ograniczenia

Post autor: AkselPL » piątek 03 cze 2011, 21:29

To cytat zawarty w każdym pirackim programie pochodzącym od grupy H2O dlatego zostawiłem w oryginale


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Goddard
Posty: 208
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 00:00

Re: Chęć tworzenia i ograniczenia

Post autor: Goddard » piątek 03 cze 2011, 21:35


Jeżeli kompozytor umieścił na swojej stronie kilka swoich kompozycji (które zostały zrealizowane przy pomocy nie do końca legalnych kopii programów takich jak Cubase/Reaper/wtyczki VST) jakich konsekwencji może się spodziewać?


"Nie do końca legalnych", powiadasz ;)


 Załóżmy, że nie stać go na oryginały a chciałby być zauważony w celu zleceń związanych z kompozycjami

Muzyk nie prowadzi działalności, dopiero zaczyna, stąd brak środków.



To może pomyśl o dotacji dla rozpoczynających działalność?


Jeżeli tylko udałoby mu się zarobić na oryginalne wersje programów, bez zwłoki udałby się do sklepu.


A byłeś kiedyś na 0db.pl?


Dobra.


Jeśli idzie o wymierne konsekwencje to nic Ci nie grozi - klienci raczej rzadko się pytają, czy pracujesz na legalnym sofcie. Grozi Ci coś innego. Otóż mam taką teorię, że jak pracujesz na piratach to w głębi serca czujesz się z tym nie w porządku i podświadomie sabotujesz własne działania. Brzmi to jak ezoteryczny bełkot, ale to najbardziej podstawowe prawa duchowe rządzące tym światem. Bądź w porządku dla innych, a świat (=inni) odpłacą Ci się tym samym.


 


Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Chęć tworzenia i ograniczenia

Post autor: AkselPL » piątek 03 cze 2011, 21:44

Bądź w porządku dla innych, a świat (=inni) odpłacą Ci się tym samym.

 ...
 


Aha... juz to widzę...Chyba żyjesz w jakimś wymaginowanym świecie.


Szczególnie mam tu na myśli różne oprogramowanie, zaczynając od gier, po przez narzędzia, a kończąc na sterownikach.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Chęć tworzenia i ograniczenia

Post autor: matiz » piątek 03 cze 2011, 21:49

Grozi Ci coś innego. Otóż mam taką teorię, że jak pracujesz na piratach to w głębi serca czujesz się z tym nie w porządku i podświadomie sabotujesz własne działania. Brzmi to jak ezoteryczny bełkot, ale to najbardziej podstawowe prawa duchowe rządzące tym światem.


 


Nie wiem, na ile sa to podstawowe prawa duchowe - ale rzeczywiscie nie ceni sie narzedzi sciagnietych za darmo z netu. Mlodzi "producenci" narzekaja na slaba jakosc pelnego pakietu Waves i tesknia do sprzetowych kompresorow, zamiast sensownie zaaranzowac narzekaja na brzmienie wielogogabajtowych zestawow probek...


Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Chęć tworzenia i ograniczenia

Post autor: Caroozo » sobota 04 cze 2011, 05:31


Nie wiem, na ile sa to podstawowe prawa duchowe - ale rzeczywiscie nie ceni sie narzedzi sciagnietych za darmo z netu. Mlodzi "producenci" narzekaja na slaba jakosc pelnego pakietu Waves i tesknia do sprzetowych kompresorow, zamiast sensownie zaaranzowac narzekaja na brzmienie wielogogabajtowych zestawow probek...
...
 


Tu chodzi też o coś innego - niektórzy potrzebują "poczuć" swoje narzędzia - czy to będzie strzał po kieszeni ;), czy też (ja np. tak mam) lekki brak zaufania że fragment kodu może w pełni zastąpić kawał dobrego sprzętu. Przykładem może być ostatnia dyskusja na temat tego co Blofeld ma w środku - a jak brzmi. Człowiek po prostu nie ufa czemuś co "nie wygląda" albo "nie waży" :)


ODPOWIEDZ