Ktoś używa mojej ksywki i wymaga abym to ja ją zmienił

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
Mike_S.
Posty: 15
Rejestracja: sobota 15 wrz 2007, 00:00

Re: Ktoś używa mojej ksywki i wymaga abym to ja ją zmienił

Post autor: Mike_S. » czwartek 08 gru 2011, 19:25

...Poczytaj o kwestiach Znaku Towarowego, bo na tyle, na ile mi wiadomo, w naszym kraju tą drogą zastrzega się nazwę (czyli tak samo, jak nazwę firmy np.). Podejrzewam, że w międzynarodowym prawie działa to analogicznie, tylko zajmuje się tym inna instytucja. Swoją drogą ja ze swoim byłym zespołem miałem podobną sytuację na Last.fm, ale olaliśmy jakiekolwiek roszczenia i działaliśmy my sobie, a tamten zespół sobie. W pewnym momencie dali sobie spokój.
 
Swoją drogą też raczej wątpię, by koleś miał gdzieś zastrzeżoną nazwę, ale na wszelki wypadek warto go poprosić o udokumentowanie, jak to kolega wcześniej zasugerował.
...

Przecież se nie zastrzeże czyjegoś imienia i nazwiska żaden urząd mu na to nie pozwoli, robi se jaja ze mnie, po blokowałem mu możliwość wysyłania wiadomości z kolejnego konta może kolejny raz bzdur nie napisze już.
Trance 4 ever

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Ktoś używa mojej ksywki i wymaga abym to ja ją zmienił

Post autor: Zbynia » piątek 09 gru 2011, 00:33

Jako znak towarowy bez problemu - jako artysta wątpię - zresztą może ci naskoczyć - wskóralby cos gdyby był kimś światowym 


olej i tyle


Awatar użytkownika
Mu_
Posty: 46
Rejestracja: środa 09 maja 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Ktoś używa mojej ksywki i wymaga abym to ja ją zmienił

Post autor: Mu_ » poniedziałek 14 maja 2012, 01:32

... 
I tak zrobię ale po co mnie ten debil nęka zawsze jak jakiś kawałek wrzucam to jakieś bzdury mi za parę dni wysyła, tamte konto mu zablokowałem wysyłanie wiadomości to wysyła z innego i zastrasza sądem... ehh pracowałem raz z francuzami i to są dziwni ludzie i strasznie tępi przynajmniej w automatyce ale to inny temat...

A wyślij mu parę faków albo odpisz, że jak chce pozywać to droga wolna i że jeśli tego nie zrobi to ty go pozwiesz o nękanie. Może mu wtedy rura zmięknie.
Kompozytor. W pełni wyposażony użytkownik wyłącznie legalnego oprogramowania i bibliotek muzycznych.

Awatar użytkownika
akysz
Posty: 18
Rejestracja: środa 10 sie 2011, 00:00

Re: Ktoś używa mojej ksywki i wymaga abym to ja ją zmienił

Post autor: akysz » poniedziałek 14 maja 2012, 08:57

...
Witam,

mam taki problem bo wydaję od 2008 roku utwory pod ksywką Mike Storm (muzyka techno i trance) mam oczywiście umowy odpowiednie na to, jakiś czas temu założyłem sobie konto na soundcloud, tam jest kilku ludzi którzy używają ksywki mike storm, jeden z nich stale się do mnie czepia żebym zmienił nazwę swojego konta na soundcloud bo kojarzy się ono z jego kontem hmm, ogólnie to olałem bo w sklepach typu discogs, beatport jestem jako mike storm tylko ja jestem :)

oczywiście gość nigdy nie podpisuje się z imienia i nazwiska w swoich mailach, ale zdenerwowalo mnie że umieścił mi takie coś na moim oficjalnym koncie facebook:

hello I would ask you to change your name SoundCloud under penalty proceedings to be made in court against you, because you used my nickname is not yours. mike storm my nickname is registered and protected in international thank you for the do so as soon as possible. my mail djcyrilc@gmail.com

Ciekawe że tak jak wcześniej pisałem istnieje kilku mike stormów na soundcloud a czepia się do mnie, zresztą przetrzepałem beatport i widzę że często się ksywy powielają np: fergie (dj techno), czy fergie (ta z black eyed peace) itd.

 

 ...
 


Jeżeli ktoś posiada zastrzeżona nazwę, to po jego stronie leży udowodnienie tego faktu.


Tak czy inaczej nawet jak podesle Ci jakiekolwiek dokumenty, to sprawdź czy nie są fałszywkami bo przekrętów wiele było na tym świecie, takich dziwnych jak ta sprawa również.


Tym bardziej, ze wysyła Ci to ktoś z maila nie mającego nic wspólnego z nazwą, o którą się dopomina.


[addsig]
AKYSZ.net - forum edukacyjne dla muzyków/TWORZENIE WSPÓLNYCH PROJEKTÓW MUZYCZNYCH

ALTERPROJECT.net - wyłączny dystrybutor na Polskę LINDELL AUDIO / wydawnictwo fonograficzne

ODPOWIEDZ