Ktoś używa mojej ksywki i wymaga abym to ja ją zmienił

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
Mike_S.
Posty: 15
Rejestracja: sobota 15 wrz 2007, 00:00

Ktoś używa mojej ksywki i wymaga abym to ja ją zmienił

Post autor: Mike_S. » niedziela 04 gru 2011, 20:42

Witam,


mam taki problem bo wydaję od 2008 roku utwory pod ksywką Mike Storm (muzyka techno i trance) mam oczywiście umowy odpowiednie na to, jakiś czas temu założyłem sobie konto na soundcloud, tam jest kilku ludzi którzy używają ksywki mike storm, jeden z nich stale się do mnie czepia żebym zmienił nazwę swojego konta na soundcloud bo kojarzy się ono z jego kontem hmm, ogólnie to olałem bo w sklepach typu discogs, beatport jestem jako mike storm tylko ja jestem :)


oczywiście gość nigdy nie podpisuje się z imienia i nazwiska w swoich mailach, ale zdenerwowalo mnie że umieścił mi takie coś na moim oficjalnym koncie facebook:


hello I would ask you to change your name SoundCloud under penalty proceedings to be made ​​in court against you, because you used my nickname is not yours. mike storm my nickname is registered and protected in international thank you for the do so as soon as possible. my mail djcyrilc@gmail.com


Ciekawe że tak jak wcześniej pisałem istnieje kilku mike stormów na soundcloud a czepia się do mnie, zresztą przetrzepałem beatport i widzę że często się ksywy powielają np: fergie (dj techno), czy fergie (ta z black eyed peace) itd.


 


 

Trance 4 ever

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Ktoś używa mojej ksywki i wymaga abym to ja ją zmienił

Post autor: DJOZD » niedziela 04 gru 2011, 22:17

Do miłych ten meil nie należy. Zresztą napisany bardzo niechlujnie.


Na twoim miejscu poprosiłbym o udowodnienie jakiejkolwiek prawnej rejestracji o której wspomina.


 


Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Ktoś używa mojej ksywki i wymaga abym to ja ją zmienił

Post autor: AkselPL » niedziela 04 gru 2011, 22:41

Jeśli jest zarejestrowany a Ty nie to nic nie zrobisz.



Zresztą dochodzenie czegoś takiego to żmudna droga chyba że jesteś bardzo znany a   wątpię bo wtedy byś tu nie pisał.



Wyobraź sobie aby tiesto czy armin dochodzili do każdego kto się tak podpisuje.



Mają to w du.. bo są znani i tyle.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Ktoś używa mojej ksywki i wymaga abym to ja ją zmienił

Post autor: amis » poniedziałek 05 gru 2011, 07:40

szczerze mówiąc - nie wiem jakie są możliwości prawnego rejestrowania nazwy wykonawcy np. na cały świat... na pewno tak jak pisze DJOZD należy to sprawdzić, bo przecież dużo jest artystów funkcjonujących pod takimi samymi nazwami 

www.psychologium.net

Awatar użytkownika
Mike_S.
Posty: 15
Rejestracja: sobota 15 wrz 2007, 00:00

Re: Ktoś używa mojej ksywki i wymaga abym to ja ją zmienił

Post autor: Mike_S. » poniedziałek 05 gru 2011, 17:35

A czy jest jakiś urząd co ksywki rejestruje chyba nie, by musiał to zrobic w urzędzie patentowym, dawno temu przed 2008 (zapomniałem że miałem remix dla airbase)


http://www.trancefix.nl/showthread.php?97827-Jos-van-Akens-Inspirations-amp-Influences-Episode-16-LIVE-PureDJ.com-29-April-2007


najważniejsze to to że wysyła to z jakichś kont nie podpisuje się ani imieniem ani nazwiskiem więc nawet nie wiem kto prubuje mnie zastraszać... albo boi się tego że ja wytoczę mu sprawę ze prześladowanie, jak by miał jakieś papiery to by pewnie je pokzazł, jak dla mnie to zwykły cwaniak, pozatym nic jeszcze nie wydał ja to robię od dawna więc w sklepach itd. istnieje tylko moje nazwisko nie jego. I czemu się czepia do nazwy konta na soundcloud a nie do samej ksywki hmm.

Trance 4 ever

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Ktoś używa mojej ksywki i wymaga abym to ja ją zmienił

Post autor: AkselPL » poniedziałek 05 gru 2011, 17:52

...
A czy jest jakiś urząd co ksywki rejestruje chyba nie, by musiał to zrobic w urzędzie patentowym, dawno temu przed 2008 (zapomniałem że miałem remix dla airbase)

http://www.trancefix.nl/showthread.php?97827-Jos-van-Akens-Inspirations-amp-Influences-Episode-16-LIVE-PureDJ.com-29-April-2007

najważniejsze to to że wysyła to z jakichś kont nie podpisuje się ani imieniem ani nazwiskiem więc nawet nie wiem kto prubuje mnie zastraszać... albo boi się tego że ja wytoczę mu sprawę ze prześladowanie, jak by miał jakieś papiery to by pewnie je pokzazł, jak dla mnie to zwykły cwaniak, pozatym nic jeszcze nie wydał ja to robię od dawna więc w sklepach itd. istnieje tylko moje nazwisko nie jego. I czemu się czepia do nazwy konta na soundcloud a nie do samej ksywki hmm....
 


Szczerze to ja bym to olał i tyle :)


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
Mike_S.
Posty: 15
Rejestracja: sobota 15 wrz 2007, 00:00

Re: Ktoś używa mojej ksywki i wymaga abym to ja ją zmienił

Post autor: Mike_S. » poniedziałek 05 gru 2011, 18:43

...
...
A czy jest jakiś urząd co ksywki rejestruje chyba nie, by musiał to zrobic w urzędzie patentowym, dawno temu przed 2008 (zapomniałem że miałem remix dla airbase)

http://www.trancefix.nl/showthread.php?97827-Jos-van-Akens-Inspirations-amp-Influences-Episode-16-LIVE-PureDJ.com-29-April-2007

najważniejsze to to że wysyła to z jakichś kont nie podpisuje się ani imieniem ani nazwiskiem więc nawet nie wiem kto prubuje mnie zastraszać... albo boi się tego że ja wytoczę mu sprawę ze prześladowanie, jak by miał jakieś papiery to by pewnie je pokzazł, jak dla mnie to zwykły cwaniak, pozatym nic jeszcze nie wydał ja to robię od dawna więc w sklepach itd. istnieje tylko moje nazwisko nie jego. I czemu się czepia do nazwy konta na soundcloud a nie do samej ksywki hmm....
 

Szczerze to ja bym to olał i tyle :)
...
 


 


I tak zrobię ale po co mnie ten debil nęka zawsze jak jakiś kawałek wrzucam to jakieś bzdury mi za parę dni wysyła, tamte konto mu zablokowałem wysyłanie wiadomości to wysyła z innego i zastrasza sądem... ehh pracowałem raz z francuzami i to są dziwni ludzie i strasznie tępi przynajmniej w automatyce ale to inny temat

Trance 4 ever

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Ktoś używa mojej ksywki i wymaga abym to ja ją zmienił

Post autor: AkselPL » poniedziałek 05 gru 2011, 18:54

...
...
...
A czy jest jakiś urząd co ksywki rejestruje chyba nie, by musiał to zrobic w urzędzie patentowym, dawno temu przed 2008 (zapomniałem że miałem remix dla airbase)

http://www.trancefix.nl/showthread.php?97827-Jos-van-Akens-Inspirations-amp-Influences-Episode-16-LIVE-PureDJ.com-29-April-2007

najważniejsze to to że wysyła to z jakichś kont nie podpisuje się ani imieniem ani nazwiskiem więc nawet nie wiem kto prubuje mnie zastraszać... albo boi się tego że ja wytoczę mu sprawę ze prześladowanie, jak by miał jakieś papiery to by pewnie je pokzazł, jak dla mnie to zwykły cwaniak, pozatym nic jeszcze nie wydał ja to robię od dawna więc w sklepach itd. istnieje tylko moje nazwisko nie jego. I czemu się czepia do nazwy konta na soundcloud a nie do samej ksywki hmm....
 

Szczerze to ja bym to olał i tyle :)
...
 

 

I tak zrobię ale po co mnie ten debil nęka zawsze jak jakiś kawałek wrzucam to jakieś bzdury mi za parę dni wysyła, tamte konto mu zablokowałem wysyłanie wiadomości to wysyła z innego i zastrasza sądem... ehh pracowałem raz z francuzami i to są dziwni ludzie i strasznie tępi przynajmniej w automatyce ale to inny temat
...
 


Mogłeś mu odpisać po polsku że nie wiesz co pisze bo nie znasz języka :D


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
gft.
Posty: 33
Rejestracja: sobota 23 maja 2009, 00:00

Re: Ktoś używa mojej ksywki i wymaga abym to ja ją zmienił

Post autor: gft. » poniedziałek 05 gru 2011, 22:47

Yo, ja bym się nie przejmował dopóki nie zyskasz swego rodzaju "sławy" i wtedy dopiero będzie Ci nie na ręke zmieniać ksywe itp.


Ja sam wymyśliłem sobię ksywę której używam od 6 klasy podstawówki, a było to jakieś 15lat temu.. Jeszcze wtedy nie wiedziałem że będę miał kiedykolwiek cokolwiek wspólnego z muzyką..


Dziś coś wspólnego mam, i choć jest to może nie wiele, to okazało się po latach, że taką samą ksywke jak ja ma jakiś tam zespół discopolo z lat 90-tych.. niezły obciach :P


Wracając do tematu, słyszałem jakiś czas temu, ze zeby zastrzec sobie nazwę można ją tak jakby opatentować, a te patenty z koleii mogą być na państwo lub międzynarodowe.


Nie wiem czy to prawda, nigdy mnie to nie interesowało, słyszałem więc się dzielę, może się na coś przyda.


Btw. może soundcloud ma w regulaminie coś na ten temat?


Skoro sam sondcloud zezwala na takie rzeczy to niech się kolo wali :p, kto pierwszy ten lepszy,


kolo się spóźnił i teraz próbuje się wygryźć straszeniem.


Awatar użytkownika
VanChesco
Posty: 159
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 00:00

Re: Ktoś używa mojej ksywki i wymaga abym to ja ją zmienił

Post autor: VanChesco » wtorek 06 gru 2011, 03:06

Poczytaj o kwestiach Znaku Towarowego, bo na tyle, na ile mi wiadomo, w naszym kraju tą drogą zastrzega się nazwę (czyli tak samo, jak nazwę firmy np.). Podejrzewam, że w międzynarodowym prawie działa to analogicznie, tylko zajmuje się tym inna instytucja.

Swoją drogą ja ze swoim byłym zespołem miałem podobną sytuację na Last.fm, ale olaliśmy jakiekolwiek roszczenia i działaliśmy my sobie, a tamten zespół sobie. W pewnym momencie dali sobie spokój.


 


Swoją drogą też raczej wątpię, by koleś miał gdzieś zastrzeżoną nazwę, ale na wszelki wypadek warto go poprosić o udokumentowanie, jak to kolega wcześniej zasugerował.




ODPOWIEDZ