Obrona praw autorskich

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
superiodiz
Posty: 27
Rejestracja: sobota 04 lut 2012, 00:00

Re: Obrona praw autorskich

Post autor: superiodiz » środa 04 lip 2012, 22:11

i zegarze w windowsie ;)


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Obrona praw autorskich

Post autor: Zbynia » środa 04 lip 2012, 22:30

Idziesz na euro i bierzesz opisane porządnie markerem płyty - robisz sobie z nimi foto na tle imprezy




potwierdzone że wtedy je miałeś?potwierdzone - markera (dobrego) bez sladu nie zetrzesz  napisać tak samo też byłoby trudno


:)




to jeden z takich chałupniczych sposobów :)






senjin co to zmienia?i tak wiekszośc daje się dymać a ochrona to mżonka


a dowody dla sądu to dowody dla sądu i nie wazne czy to utwór samochód czy może para butów do której nie masz już dawno paragonu


Awatar użytkownika
superiodiz
Posty: 27
Rejestracja: sobota 04 lut 2012, 00:00

Re: Obrona praw autorskich

Post autor: superiodiz » środa 04 lip 2012, 22:35

Zbyniu prosze....


A jak udowdnię to, że na tej płycie była wtedy zapisana moja twórczość zanim ktoś stworzył plagiat?


Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Obrona praw autorskich

Post autor: acoto » czwartek 05 lip 2012, 08:12

Acoto To nie jest temat założony po to aby odpowiedzieć na pytanie czy jest sens chronić własną twórczość, a po to aby odpowiedzieć na pytanie: jak to zrobić i mam nadzieję, że nie jest to dla Ciebie takie trudne aby to zrozumieć.
---------------------------------------------------------------------------
a mnie się wydaje,że to ty nie chcesz zrozumieć co chcę przekazać...
Kiedyś byłem na szkoleniu/prelekcji dot. prawa spadkowego, ponieważ temat nie wydawał mi się wyczerpany ,w przerwie podszedłem do mecenasa-prelegenta i zadałem bardziej szczegółowe pytanie. Uśmiechnął się szeroko i odpowiedział : w takim wypadku należy przyjść do mnie i ja to załatwię. I tak to wygląda, jeśli druga strona będzie miała lepszą papugę ( a niby dlaczego ma nie mieć, w końcu to sprawa o kasę ) to przegrałeś. I nie teoretyzuję, znam to z autopsji.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Obrona praw autorskich

Post autor: Zbynia » czwartek 05 lip 2012, 08:33

supeiodiz to nagraj filmik video jak wkładasz ta płytę do cd i puszczasz ten kawałek np. w samochodzie a za szybą widać powiedzmy strefę kibica dla potwierdzenia że w danym momencie już mialeś ten utwór




wszystko napisaliśmy jak mozesz zadbać o uwiarygodnienie tego że to twoja twórczość - najprościej zarejestrować w zaiks, skorzystać z notariusza(co również nie gwarantuje potwierdzenia że na takiej płycie jest taki kawałek) albo zwyczajnie wrzucić go w net z zapisem o prawach zastrzezonych




czarować mozna na dowolne sposoby a ty masz mieć ich kilka by jak najłatwiej udowodnic że to twój utwór


pamietaj że druga strona też musi swoje racje udowodnić


Awatar użytkownika
superiodiz
Posty: 27
Rejestracja: sobota 04 lut 2012, 00:00

Re: Obrona praw autorskich

Post autor: superiodiz » czwartek 05 lip 2012, 10:31

Acoto
Ja rozumiem, że rzeczywistość pisze różne scenariusze. Nie jestem prawnikiem i nie mam obycia w tej materii ale myślę, że nawet najlepsza papuga/prawnik nie przeskoczy namacalnych dowodów jak i logicznego rozumowania choć i w tej kwestii mogę się mylić. Mimo wszystko uważam, że bardziej rozsądne jest działanie (nie mówie, że we wszystkich przypadkach) mające na celu zabezpieczenie się przed ewentualną ewentualnością niż jego brak. Ujmę to jeszcze inaczej: lepiej zrobić coś co można niż nic ;)
Chyba...;)

Zbynia
Trzeba jeszcze sprawdzić gdzie i kiedy będą rozgrywane dane mecze ;)
A tak na poważnie jak najbardziej się z Tobą zgadzam i myślę że temat został dostatecznie wyczerapny na tyle aby można było bezpiecznie powędrować w dalszą podróż do świata niezliczonych możliwości kreacji muzyki jakim jest piwnica;)


Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Obrona praw autorskich

Post autor: MB » czwartek 05 lip 2012, 11:54

supeiodiz to nagraj filmik video jak wkładasz ta płytę do cd i puszczasz ten kawałek np. w samochodzie a za szybą widać powiedzmy strefę kibica dla potwierdzenia że w danym momencie już mialeś ten utwór
********************
LOL, przecież ścieżkę dźwiękową w filmie można podmienić

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Obrona praw autorskich

Post autor: Zbynia » czwartek 05 lip 2012, 14:06

mozna wiele też innych rzeczy :) jak sam zauwazyłeś zapewne - dlatego pisze o jakiejś masowej imprezie gdzie będą dźwięki otoczenia itp bo wtedy jest to zrobić znacznie trudniej


jeśli chce mieć się pewność bez zbędnych kombinacji to pozostają niestety tylko te organizacje zarządzające prawami


mrbm
Posty: 142
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 00:00

Re: Obrona praw autorskich

Post autor: mrbm » czwartek 05 lip 2012, 15:18

Oj, ludzie, a kto by chciał Was okradać... Od 1999 słucham "prześlij mi swoje demo" i ani razu nie słyszałem tej "9 symfonii" hehe :)
Core i5, 16GB RAM, Sonar8 Producer, NI Komplete 7, VSLinstruments, Symphobia, Tonehammer Requiem, CineOrch, Hollywoodwinds, Drums of War

Awatar użytkownika
dr_After
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 25 gru 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Obrona praw autorskich

Post autor: dr_After » piątek 06 lip 2012, 10:23

...supeiodiz to nagraj filmik video jak wkładasz ta płytę do cd i puszczasz ten kawałek np. w samochodzie a za szybą widać powiedzmy strefę kibica dla potwierdzenia że w danym momencie już mialeś ten utwór
********************
LOL, przecież ścieżkę dźwiękową w filmie można podmienić ...
 


Jak już mowa o odlotowych sposobach:


Zawsze można nagrać siebie trzymającego w ręku gazetę z danego dnia, w tle puscic swoją muzykę i do niej śpiewać - niby sciezkę audio mozna podmienic, ale tego konkretnego głosu się nie da, prawda? Nie mówiąc o tym, że pełne synchro, kóre przeszłoby weryfikację ekspercką byłoby niemożliwe do przeprowadzenia w jakimś realnym odcinku czasu :)


ODPOWIEDZ