Umowa licencyjna/mowa subwydawnicza

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
michalb
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 10 maja 2011, 00:00

Umowa licencyjna/mowa subwydawnicza

Post autor: michalb » poniedziałek 17 wrz 2012, 19:15

Dzień dobry, otrzymałem umowę licencyjna na utwór na terytorium Polski. Nie jestem pewny czy ta umowa będzie prawidlowa dla Zaiksu aby odebrac tantiemy. Co powinna zawierać taka umowa aby zaiks ją zaakceptował ?


Nie chce mi już się dzwonić do Zaiksu, co chwile jakieś przekierowanie do innego działu, nie otrzymuje stosownej odpowiedzi. Czy ktoś może mi pomóc ?


Goddard
Posty: 208
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 00:00

Re: Umowa licencyjna/mowa subwydawnicza

Post autor: Goddard » poniedziałek 17 wrz 2012, 21:12

...
Dzień dobry, otrzymałem umowę licencyjna na utwór na terytorium Polski. Nie jestem pewny czy ta umowa będzie prawidlowa dla Zaiksu aby odebrac tantiemy. Co powinna zawierać taka umowa aby zaiks ją zaakceptował ?


 


Na pewno nie powinna przekazywać klientowi autorskich praw majątkowych. Bo jeśli się ich zrzekasz na rzecz licencjobiorcy to prawa do profitów z emisji otrzymuje właśnie on.


Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Umowa licencyjna/mowa subwydawnicza

Post autor: a » wtorek 18 wrz 2012, 19:50

...
Nie chce mi już się dzwonić do Zaiksu, co chwile jakieś przekierowanie do innego działu, nie otrzymuje stosownej odpowiedzi. Czy ktoś może mi pomóc ?...
 




Podeślij mi treść tekstu na priv. Zobaczę i powiem Ci co bym wykreślił.


http://www.superstereo.pl

Awatar użytkownika
michalb
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 10 maja 2011, 00:00

Re: Umowa licencyjna/mowa subwydawnicza

Post autor: michalb » środa 19 wrz 2012, 16:21

......Dzień dobry, otrzymałem umowę licencyjna na utwór na terytorium Polski. Nie jestem pewny czy ta umowa będzie prawidlowa dla Zaiksu aby odebrac tantiemy. Co powinna zawierać taka umowa aby zaiks ją zaakceptował ?
 
Na pewno nie powinna przekazywać klientowi autorskich praw majątkowych. Bo jeśli się ich zrzekasz na rzecz licencjobiorcy to prawa do profitów z emisji otrzymuje właśnie on. ...

Z tego co się dowiedziłałem od Zaiksu to pierwsza i najwazniejszą rzeczą jest własnie przekazania praw majątkowych do utworów w przeciwnym razie nie bedziemy mogli odebrac tantiem.

Goddard
Posty: 208
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 00:00

Re: Umowa licencyjna/mowa subwydawnicza

Post autor: Goddard » środa 19 wrz 2012, 18:16

.........Dzień dobry, otrzymałem umowę licencyjna na utwór na terytorium Polski. Nie jestem pewny czy ta umowa będzie prawidlowa dla Zaiksu aby odebrac tantiemy. Co powinna zawierać taka umowa aby zaiks ją zaakceptował ?
 
Na pewno nie powinna przekazywać klientowi autorskich praw majątkowych. Bo jeśli się ich zrzekasz na rzecz licencjobiorcy to prawa do profitów z emisji otrzymuje właśnie on. ...

Z tego co się dowiedziłałem od Zaiksu to pierwsza i najwazniejszą rzeczą jest własnie przekazania praw majątkowych do utworów w przeciwnym razie nie bedziemy mogli odebrac tantiem....
 




Ach, widzisz, nie zrozumieliśmy się. Myślałem, że to Ty jesteś autorem i udzielasz komuś licencji na swój utwór.


A więc nabyłeś od autora licencję na wykorzystanie utworu i chcesz w przyszłości odbierać tantiemy z tytułu emisji, tak? Zasada jest taka, że tantiemy należą się temu, kto ma do dzieła autorskie prawa majątkowe. A więc i Zaiks, i ja jesteśmy zgodni w tej kwestii :)






Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Umowa licencyjna/mowa subwydawnicza

Post autor: Robix » środa 19 wrz 2012, 19:53

Z tego co się dowiedziłałem od Zaiksu to pierwsza i najwazniejszą rzeczą jest własnie przekazania praw majątkowych do utworów w przeciwnym razie nie bedziemy mogli odebrac tantiem.... 



Autor utworów w takiej umowie powinien zrzec się praw majątkowych i przekazać je Tobie, lub zaznaczyć jaki procentowy udział w zyskach Tobie przypada. Wszystko zależy, jaką macie umowę.


Pozdrawiam

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
michalb
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 10 maja 2011, 00:00

Re: Umowa licencyjna/mowa subwydawnicza

Post autor: michalb » piątek 21 wrz 2012, 11:26

...
Z tego co się dowiedziłałem od Zaiksu to pierwsza i najwazniejszą rzeczą jest własnie przekazania praw majątkowych do utworów w przeciwnym razie nie bedziemy mogli odebrac tantiem.... 


Autor utworów w takiej umowie powinien zrzec się praw majątkowych i przekazać je Tobie, lub zaznaczyć jaki procentowy udział w zyskach Tobie przypada. Wszystko zależy, jaką macie umowę.

Pozdrawiam...
 




Umowe podesłałem na PW. Dodatkowe pytanie : Dodatkowo chciałbym zapytać czy w umowie umieścić również ile procent pobiera autor piosenki czy tylko ile dla podmiotu przekazującego?  Oraz w jaki sposób nabyć numery CEA /IPI.




Jesteśmy wydawcą.


Awatar użytkownika
michalb
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 10 maja 2011, 00:00

Re: Umowa licencyjna/mowa subwydawnicza

Post autor: michalb » piątek 21 wrz 2012, 19:23

...



Ok. to już rzucam okiem na umowę. Odnośnie pytania - wszystko zależy od tego co ustaliły strony w zakresie autor piosenki - wydawca udzielający sublicencji dalej i jaka tam jest relacja praw autorskich, a odbicie tego powinno się znaleźć w Waszej umowie (np. że wydawca udzielający sublicencji w ogóle jest uprawiony do zawarcia umowy i bierze na siebie odpowiedzialność za ewentualne roszczenia autora piosenki w stosunku do Was etc.).


Odnośnie systemu IPI:

http://www.ipisystem.org/SUISASITES/IPI/ipipublic.nsf/pages/index1
...
 




Wysłałem tą umowę do Zaiksu i się dowiedziałem że jest błędna ponieważ to nie jest całkowicie przekazanie praw, ze cos tam jest nie jasne i nie otrzymamy tantiem. Czy ktoś mógłby nam pomóc napisać taką umowę ? Chociaż wzór ..




Do tego linku co mi wysłałeś nigdize nie ma odnośnika aby ten kod otrzymać.


ODPOWIEDZ