Biblioteka dla Kontakt - jak zwrócić i otrzymać pieniądze?

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Biblioteka dla Kontakt - jak zwrócić i otrzymać pieniądze?

Post autor: Elfuello » wtorek 04 gru 2012, 00:21

Zakupiłem parę dni temu instrument wirtualny (gitara elektryczna) jako biblioteka do Kontakta firmy 8DIO Progressive Metal Guitar. Problemem jest to, że na stronie nie podali, że zagranie jednej frazy riffu na innym dźwięku jest kiepską transpozycją o słabym algorytmie (pitchshift). Myślałem, że trochę bardziej się przyłożyli i zostało to nagrane od nowa od każdego dźwięku (w końcu to niedługie "loopy"). Jestem podirytowany, bo na co mi kompozycja z dobrze brzmiącym riffem w jednej tonacji, na jednym dźwieku, bo jak tylko "zagram" od innego to jak modulacja w tanim sofcie:( Jestem oburzony, napisałem do tej firmy od razu dzień po, że chcę zwrotu pieniędzy, że czuję się oszukany. Firma mieści się w San Francisco. Napisałem, że chcę, by wycofali mi licencję na ten program i zwrócili pieniądze. Co otrzymałem?:

"I can block your license if you would like me to do so. We unfortunately can't refund products that have been downloaded, due to our watermarking system (it generates unique serial/license numbers per download).  There is no way to prevent unauthorized re-use once it’s been downloaded.


 

Thanks for understanding. 

 

All the best,

George"

________________
No i teraz jak wygląda kwestia prawna, bo przecież chyba jest coś takiego jak prawo konsumenta, gdy produkt nie zgadza się z opisem lub jego użytkownik czuję, że program nie spełnia jego oczekiwań już po zakupie (więc nie wykorzystał jeszcze nic publicznie na tzw. nielegalu). Wiadomo, że można się czepiać, że teraz mam bibliotekę i chcę pieniądze, a dalej mogę sobie nielegalnie korzystać. No ale chyba jak bym chciał pirata to bym sobie ściągnął, a jednak zakupiłem oficjalnie ten program. Jak się do nich odezwać, jak zargumentować, że mimo wszystko przysługuje mi zwrot pieniędzy? Program jest dla mnie bezużyteczny. Fakt, 650zł to może nie tak dużo, ale liczy się fakt, że mogłem zakupić sobie za podobną cenę inną bibliotekę.

Pomożecie? 

Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Biblioteka dla Kontakt - jak zwrócić i otrzymać pieniądze?

Post autor: Akton » wtorek 04 gru 2012, 08:25

Z tego, co wiem, w Thomannie na przykład nie można zwrócić softu. Sprawdzone. Cóż - jeżeli dokonuję zakupu jakiegokolwiek VSTi, to zawsze dokładnie wiem, co kupuję :)


 


 

[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Biblioteka dla Kontakt - jak zwrócić i otrzymać pieniądze?

Post autor: chantizstudio » wtorek 04 gru 2012, 09:57

Masz nauczkę, że najpierw dokładnie sprawdza się co się kupuje, o zwrocie kasy możesz już raczej zapomnieć.

''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Biblioteka dla Kontakt - jak zwrócić i otrzymać pieniądze?

Post autor: Zbynia » wtorek 04 gru 2012, 12:46

Niestety to podstawowy problemz softem.Wciskają syf a zwrot pieniedzy praktycznie niemożliwy.Gdybyś zakupił w Polsce jeszcze miałbyś jakieś szanse na zwrot chociaz to udało się niewielu ludziom.


To jedna z gałęzi produktów gdzie kupuje się kota w worku heh...


Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Re: Biblioteka dla Kontakt - jak zwrócić i otrzymać pieniądze?

Post autor: Elfuello » wtorek 04 gru 2012, 13:06

...Masz nauczkę, że najpierw dokładnie sprawdza się co się kupuje, o zwrocie kasy możesz już raczej zapomnieć. 



...
 


No wiesz, trudno mówić o "sprawdzeniu", gdy przejrzałem od a-z w necie o tym sofcie, ich tutorial video był spoko, opis także, próbki dźwiękowe jak najbardziej. To nie nauczka, bo tego typu soft u nas w Polsce nie jest do przetestowania w sklepie, ani też niektóre firmy nie dają DEMO, więc to jest kupowanie kota w worku niestety. Na nic zdają się Twoje mądrości o nauczce:)) W przypadku vsti można zostać nabranym, liczyłem się z tym, ale NIE AŻ TAK BARDZO:)

Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Biblioteka dla Kontakt - jak zwrócić i otrzymać pieniądze?

Post autor: Robix » wtorek 04 gru 2012, 14:04


No wiesz, trudno mówić o "sprawdzeniu", gdy przejrzałem od a-z w necie o tym sofcie, ich tutorial video był spoko, opis także, próbki dźwiękowe jak najbardziej. To nie nauczka, bo tego typu soft u nas w Polsce nie jest do przetestowania w sklepie, ani też niektóre firmy nie dają DEMO, więc to jest kupowanie kota w worku niestety. Na nic zdają się Twoje mądrości o nauczce:)) W przypadku vsti można zostać nabranym, liczyłem się z tym, ale NIE AŻ TAK BARDZO:)...
 


Ja żeby się ustrzedz przed czymś takim, staram się kupować takie rzeczy, które są już przez kogoś przetestowane i polecane przez jakieś znaczące fora czy magazyny muzyczne, kupuję u takich producentów, co nie zrobią wałka, bo im się to nie będzie opłacało zważywszy na pozycję na rynku. Można ściągnąć demko i samemu przetestować, to głównie jeżeli chodzi o syntezatory. Ale mimo tego sam raz miałem wtopkę. Ale wyszło dobrze, bo akurat da się to fajnie wykorzystać. :)


Serdecznie pozdrawiam i życzę zawsze udanych zakupów z softem :)

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Biblioteka dla Kontakt - jak zwrócić i otrzymać pieniądze?

Post autor: DJOZD » wtorek 04 gru 2012, 14:24

...
Ja żeby się ustrzedz przed czymś takim, staram się kupować takie rzeczy, które są już przez kogoś przetestowane i polecane przez jakieś znaczące fora czy magazyny muzyczne, kupuję u takich producentów, co nie zrobią wałka, bo im się to nie będzie opłacało zważywszy na pozycję na rynku. Można ściągnąć demko i samemu przetestować, to głównie jeżeli chodzi o syntezatory. Ale mimo tego sam raz miałem wtopkę. Ale wyszło dobrze, bo akurat da się to fajnie wykorzystać. :)
Serdecznie pozdrawiam i życzę zawsze udanych zakupów z softem :)...

I zawsze będzie jednym z wielu. Szukanie brzmień i nowości wiąże się z ryzykiem, ale i daje tą możliwość wykreowania nowego trendu zanim ktoś inny to zrobi.

Co do testowania przed zakupem - alternatywą jest skorzystanie ze strony http://www.try-sound.com/ tutaj jest wiele bibliotek którymi możesz pograć w chmurze online. Zawsze to jest alternatywa. Polecam.


Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Biblioteka dla Kontakt - jak zwrócić i otrzymać pieniądze?

Post autor: Robix » wtorek 04 gru 2012, 19:46

......
Ja żeby się ustrzedz przed czymś takim, staram się kupować takie rzeczy, które są już przez kogoś przetestowane i polecane przez jakieś znaczące fora czy magazyny muzyczne, kupuję u takich producentów, co nie zrobią wałka, bo im się to nie będzie opłacało zważywszy na pozycję na rynku. Można ściągnąć demko i samemu przetestować, to głównie jeżeli chodzi o syntezatory. Ale mimo tego sam raz miałem wtopkę. Ale wyszło dobrze, bo akurat da się to fajnie wykorzystać. :)
Serdecznie pozdrawiam i życzę zawsze udanych zakupów z softem :)...

I zawsze będzie jednym z wielu. Szukanie brzmień i nowości wiąże się z ryzykiem, ale i daje tą możliwość wykreowania nowego trendu zanim ktoś inny to zrobi.

Co do testowania przed zakupem - alternatywą jest skorzystanie ze strony http://www.try-sound.com/ tutaj jest wiele bibliotek którymi możesz pograć w chmurze online. Zawsze to jest alternatywa. Polecam.

...
 


Za dużo tego softu, żeby nie można było wyłapać czegoś oryginalnego :). Ja akurat największe braki mam w instrumentach akustycznych i po prostu chcę mieć porządnie brzmiącą gitarę, perkusję, czy fortepian, z takim brzmieniem, które mi odpowiada. Dlatego kupuję to, co brzmi porządnie, a nie musi być super oryginalne. Może niekoniecznie te produkty, co są polecane, ale u tych, co dbają o poziom swojej firmy i zbierają dobre opinie swoich klientów.


Pozdrawiam :)

Początkujący muzyk.

adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: Biblioteka dla Kontakt - jak zwrócić i otrzymać pieniądze?

Post autor: adn_01 » środa 05 gru 2012, 22:08

gdyby było to dostępne przez applowe appstore to można by zwrócić... ale akurat bibliotek brzmień tam (chyba) nie ma.




ODPOWIEDZ