ZAIKS - jak wypełnić formularz zgłoszeniowy?

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
prezio1988
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 24 sie 2008, 00:00

ZAIKS - jak wypełnić formularz zgłoszeniowy?

Post autor: prezio1988 » niedziela 03 mar 2013, 18:03

Witajcie, pytanie może banalne ale wiele osób pytało się również mnie o tą sprawę a nie wiem jak dokładnie to zrobić.
Głównie chodzi mi o rozpisanie części udziałowych w utworze słowno-muzycznym.

1. Gdy jestem 100% autorem muzyki i słów to wpisuje po prostu w:
   - kompozytor utworu muzycznego  "prawa wykonan publicznych - 100%, prawa mechaniczne - 100%"
   - autor utworu słownego "prawa wykonan publicznych - 100, prawa mechaniczne - 100%"
   - kompozytorzy opracowania muzyki i autorzy opracowania, tłumaczenia zostawiam bez wpisów?
   - w "10. rodzaj utworu" wpisuje "TAK" pod słowno-muzyczny
   - utwór nie był jeszcze wydany ale był opublikowany w internecie zatem w 13. pkt nie piszę nic?

2. Gdy jestem z kimś po połowie autorem muzyki i słow.
   - kompozytor utworu muzycznego "prawa wykonań publicznych" - wpisuje przy swoim nazwisku 50% i przy nazwisku drugiego autora też 50% i tak samo w prawach mechanicznych. Dokładnie tak samo wpisuje w 5. autorzy utworu słownego? :)

Z góry dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam serdecznie


Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Re: ZAIKS - jak wypełnić formularz zgłoszeniowy?

Post autor: a » niedziela 03 mar 2013, 18:36

Masz to w opisie formularza. A tak zupełnie serio, to pracownicy Zaiksu żyją z Twoich 20 procent więc co pokazuje praktyka bardzo chętnie udzielają informacji i pomagają wypełnić formularze. Po prostu tam zadzwoń a sprawa się wyjaśni. Autorstwo utworu to 100%. Słowa i muzyka.

http://www.superstereo.pl

ODPOWIEDZ