Rejestracja utworów w zagranicznych organizacjach

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
stereoman
Posty: 125
Rejestracja: wtorek 23 paź 2007, 00:00

Rejestracja utworów w zagranicznych organizacjach

Post autor: stereoman » środa 03 kwie 2013, 01:35

Witajcie!


Co myslicie o zagranicznych organizacjach rejestrujących prawa autorskie utworów muzycznych? Uwazacie ktores z nich za godne polecenia?




Znacie takie organizacje, ktore nie pobieraja zadnych oplat np. przez jakis poczatkowy okres członkowstwa?



Jesli Polak chce wydac swoja muzyke w zagranicznej wytworni, to czy moze nawet lepiej by zarejestrowal swoje utwory w zagranicznej organizacji? (zamiast w zaiksie)




Pozdrowienia!


tottolottino
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 00:00

Re: Rejestracja utworów w zagranicznych organizacjach

Post autor: tottolottino » czwartek 31 paź 2013, 21:24

No wlasnie tez mnie to interesuje i przede wszystkim jeśli np jestem członkiem ZAIKSU a sprzedalem cos do bibliotek w Anglii to:
1. Jak długo trzeba czekać zeby wykluczyć Anglię z ZAIKSU i moc pobierać tantiemy z ich organizacji
2. Jeżeli jestem członkiem ZAIKSU to Jaki on bierze haracz za ściąganie zza granicy i ile to trwa? Prosze o konkretne odpowiedzi. Jeżeli np angielska organizacja mu przekaże kasę.
3. Czy moge sie zapisać do PRS będąc członkiem ZAIKSu?
4. Czy jeśli płytę wydała Anglia to oni i tak wszystko przekazują do PRS?

Dziękuje



...Witajcie!
Co myslicie o zagranicznych organizacjach rejestrujących prawa autorskie utworów muzycznych? Uwazacie ktores z nich za godne polecenia?
Znacie takie organizacje, ktore nie pobieraja zadnych oplat np. przez jakis poczatkowy okres członkowstwa?
Jesli Polak chce wydac swoja muzyke w zagranicznej wytworni, to czy moze nawet lepiej by zarejestrowal swoje utwory w zagranicznej organizacji? (zamiast w zaiksie)

Pozdrowienia!...

ODPOWIEDZ