Komercyjne paczki sampli i wycinane sample

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Komercyjne paczki sampli i wycinane sample

Post autor: chantizstudio » środa 25 wrz 2013, 13:56

Słuchajcie mam takie pytanie. Jestem legalnym posiadaczem kilku komercyjnych zestawów sampli  znanej niemieckiej firmy.


Zauwazyłem ze wiele sampli w tej pacze (pojedyncze czy loopy) to dzwięki powycinane z roznych nagran których autorem nie jest twórca paczki. W sytuacji kiedy wydam nagranie własnie z takim samplem to kto odpowiada prawnie? ja czy twórca pakietu który nabyłem a w którym znajduje się ten sampel ?


 


 


 


[addsig]
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Komercyjne paczki sampli i wycinane sample

Post autor: MrExplosion » środa 25 wrz 2013, 16:46

Jest w licencji napisane. Jeśli to Vengeance to prawdopodobnie nie można ich używać komercyjnie, są tylko do nauki i użytku domowego hehe. Przynajmniej kiedyś tak było jeśli dobrze kojarzę.

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Komercyjne paczki sampli i wycinane sample

Post autor: chantizstudio » środa 25 wrz 2013, 18:30

W pliku txt dołączonym do paczki nie ma czegoś takiego
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Komercyjne paczki sampli i wycinane sample

Post autor: chantizstudio » środa 25 wrz 2013, 18:36

''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komercyjne paczki sampli i wycinane sample

Post autor: Zbynia » środa 25 wrz 2013, 20:31

Wynika jak pisał kolega wyżej - badziew do zabawy i nic więcej.


MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Komercyjne paczki sampli i wycinane sample

Post autor: MrExplosion » środa 25 wrz 2013, 21:23

Na początku licencji jest napisane, że one-shotów i loopów perkusyjnych możesz używać w swoich kompozycjach, natomiast melodie i loopy "muzyczne" są tylko do użytku niekomercyjnego.

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Komercyjne paczki sampli i wycinane sample

Post autor: chantizstudio » środa 25 wrz 2013, 23:37

...Na początku licencji jest napisane, że one-shotów i loopów perkusyjnych możesz używać w swoich kompozycjach, natomiast melodie i loopy "muzyczne" są tylko do użytku niekomercyjnego....

Mi akurat chodzi tylko o sample i loopy perkusyjne, myślę ze to się odnosi do tych ''konstrukcyjnych'' sampli gdzie są cale melodie itd. jak np Future House mi natomiast chodzi o paczki w stylu Essential Clubsounds
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Komercyjne paczki sampli i wycinane sample

Post autor: chantizstudio » środa 25 wrz 2013, 23:41

...Na początku licencji jest napisane, że one-shotów i loopów perkusyjnych możesz używać w swoich kompozycjach, natomiast melodie i loopy "muzyczne" są tylko do użytku niekomercyjnego....

czyli np jak użyje loopu perkusyjnego z paczki który oni gdzieś wycieli to oni za to odpowiadają ?
Pytam bo przezorny zawsze ubezpieczony a całej światowej dyskografii nie mam w pamięci.....
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
przedwczoraj
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 07 sty 2003, 00:00

Re: Komercyjne paczki sampli i wycinane sample

Post autor: przedwczoraj » czwartek 26 wrz 2013, 00:49

jak użyje loopu perkusyjnego z paczki


bierz śmiało tak jak to zrobily setki, a może tysiące osób przed tobą


jeżeli to do niskobudżetowego zlecenia to używaj, jeżeli coś ambitniejszego to rób wlasne



Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komercyjne paczki sampli i wycinane sample

Post autor: gores » czwartek 26 wrz 2013, 11:49

Tak sie składa, że akurat trenuję sobie na ścieżkach tej firmy wiec temat mnie zainteresował. Kto ma ten rozpozna użytą ścieżkę. Przy okazji treningu ze stopą z Venegance stwierdzam, że jest to największy problem i nie wiem czy to nie wina właśnie niezbyt dobrych próbek. Oczywiście to tylko teoria, w praktyce jestem pewien że po prostu nie potrafię ich w odpowiedni sposób użyć :) Może macie jakieś namiary na sprawdzone sample perkusyjne? Przykład utworu jaki robię w linku:

http://www.youtube.com/watch?v=-PhbBaQJwTc&feature=youtu.be

Mam kilka pytań z nim związanych ale to już w wątku "nasza muzyka"


ODPOWIEDZ