Zarabianie na videotutorialach

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
Słavomirus
Posty: 66
Rejestracja: piątek 15 paź 2010, 00:00

Zarabianie na videotutorialach

Post autor: Słavomirus » sobota 05 paź 2013, 10:46

Witam,


Jak wiemy, na You Tube można znaleźć sporo różnych tutoriali przedstawiających np. rady odnośnie obsługi programów DAW. Moje pytanie brzmi: Czy jeśli posiadam legalne oprogramowanie, to mogę zarabiać na takich tutorialach, nagrywając różne porady obsługi danego programu? Czy licencja zakupionego programu jest tu wystarczająca? Czy może potrzeba czegoś więcej? Na pewno wśród Was ktoś się tym zajmuje, dlatego proszę o pomoc, wszelkie wskazówki i uwagi.


Z góry dziękuję.


Awatar użytkownika
Słavomirus
Posty: 66
Rejestracja: piątek 15 paź 2010, 00:00

Re: Zarabianie na videotutorialach

Post autor: Słavomirus » niedziela 06 paź 2013, 10:57

Naprawdę nikt niczego nie napisze? To może chociaż prywatną wiadomość...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Zarabianie na videotutorialach

Post autor: Zbynia » niedziela 06 paź 2013, 21:18

Jak masz oryginalny soft to nie musisz się kompletnie niczym przejmować.a zarabianie?no reklamy w filmie jedynie w tym wypadku i przy duzej liczbie odsłon daje to radę


Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Zarabianie na videotutorialach

Post autor: chantizstudio » niedziela 06 paź 2013, 21:29

...Jak masz oryginalny soft to nie musisz się kompletnie niczym przejmować.a zarabianie?no reklamy w filmie jedynie w tym wypadku i przy duzej liczbie odsłon daje to radę...


Dokładnie,
dziś tych poradników youtubowych jest od cholery
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
Słavomirus
Posty: 66
Rejestracja: piątek 15 paź 2010, 00:00

Re: Zarabianie na videotutorialach

Post autor: Słavomirus » poniedziałek 07 paź 2013, 09:44

Czyli mam rozumieć, że żadnych dodatkowych licencji poza licencją na program nie muszę posiadać?

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Zarabianie na videotutorialach

Post autor: PieTras! » poniedziałek 07 paź 2013, 11:13

...Czyli mam rozumieć, że żadnych dodatkowych licencji poza licencją na program nie muszę posiadać?... 

Z tego co zauważyłem to tutoriale częściej służą do promocji (np producenta, projektu, warsztatów, szkoły) niż do zarabiania :)

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Zarabianie na videotutorialach

Post autor: Zbynia » poniedziałek 07 paź 2013, 20:27

Wiesz nikt się nie nastawia na kokosy ale ADS od google to zawsze parę groszy szczególnie przy popularniejszych filmikach da - chocby na porządną imprezke raz do roku.


Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Zarabianie na videotutorialach

Post autor: spiker » wtorek 08 paź 2013, 09:12

...Czyli mam rozumieć, że żadnych dodatkowych licencji poza licencją na program nie muszę posiadać?...

Nie ma licencji na program. Jest licencja na jego użytkowanie. Z jej treści wynika jaki zakres zastosowań wchodzi w grę w ramach licencyjnego używania.

pozdrawiam
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Zarabianie na videotutorialach

Post autor: spiker » wtorek 08 paź 2013, 09:32

Dobrym przykładem jest licencja na używanie Reaper'a. Nie pamiętam szczegółów, ale mniej więcej to jest tak, że możesz go używać za darmo jeśli służy Ci on do hobby. Jeśli zarabiasz na nim do iluś tam dolców to koszt licencji wynosi tyle a tyle USD. Jeśli używasz go wyłacznie do zarobkowej działalności to licencja kosztuje odpowiednio więcej..itd....weź licencje i poczytaj
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
Słavomirus
Posty: 66
Rejestracja: piątek 15 paź 2010, 00:00

Re: Zarabianie na videotutorialach

Post autor: Słavomirus » wtorek 08 paź 2013, 20:36

...Dobrym przykładem jest licencja na używanie Reaper'a. Nie pamiętam szczegółów, ale mniej więcej to jest tak, że możesz go używać za darmo jeśli służy Ci on do hobby. Jeśli zarabiasz na nim do iluś tam dolców to koszt licencji wynosi tyle a tyle USD. Jeśli używasz go wyłacznie do zarobkowej działalności to licencja kosztuje odpowiednio więcej..itd....weź licencje i poczytaj
...

W moim wypadku chodzi o program Ableton Live, ale mój angielski nie jest profesjonalny, więc nie wiem, czy do końca dobrze się doczytałem. Wydaje się, że nie ma tam jakichś restrykcji odnośnie takiego typu zarobkowania. Może ktoś mógłby jeszcze pomóc? Będę wdzięczny.

ODPOWIEDZ