Brak wynagrodzenia za zlecenia muzyczne - co robić?

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Brak wynagrodzenia za zlecenia muzyczne - co robić?

Post autor: laser777 » wtorek 28 paź 2014, 02:36

A co do zleceń to opłaca się przyjmować takie zlecenia?ile można wyciągnąć mając sprzęt powiedzmy do 10000zł? stówka dziennie się trafi?jak wam się kręci interes?
kiedyś też dodałem takie ogłoszenie to nikt się nie odezwał i tak jakoś nie wierzę w to że się może udać tym bardziej że wiecie jak to jest z klientami w usługach
A najbardziej mi żal tych ludzi z bit eo kiedyś wystawiłem tam utwór to może jedna osoba coś sprzedała z zarejestrowanych zdjęcie które było za darmo

KumiDr
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 00:00

Re: Brak wynagrodzenia za zlecenia muzyczne - co robić?

Post autor: KumiDr » wtorek 28 paź 2014, 03:29

ile można wyciągnąć mając sprzęt powiedzmy do 10000zł?
...

100 zł
A jak masz sprzęt za 20000zł, wtedy wyciągasz 200zł i tak dalej i tak dalej




...a na serio, w tej branży są tak na prawdę tylko dwie poważne inwestycje - w samego siebie, czyli nieustanna nauka, a druga inwestycja to tzw. "kapitał społeczny", czyli w odpowiednie znajomości.

KumiDr
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 00:00

Re: Brak wynagrodzenia za zlecenia muzyczne - co robić?

Post autor: KumiDr » wtorek 28 paź 2014, 16:48

(oczywiście przy założeniu że masz talent, inaczej zapomnij)

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Brak wynagrodzenia za zlecenia muzyczne - co robić?

Post autor: laser777 » wtorek 28 paź 2014, 21:54

Czyli tak jak myślałem

Oczywiście że jakiś tam talent mam z resztą każdy go trochę ma
Nauka najważniejsza z resztą nie ma tygodnia żebym czegoś nowego się nie nauczył albo nie wymyślił
ale ze znajomościami gorzej niektórzy dosłownie wszystko potrafią sprzedać i załatwić ja zwyczajnie się do tego nie nadaję choć do samych strategi biznesowych haseł reklamowych czy zarządzania gotówką to mam nieprzeciętny talent
Ale też trzeba mieć jakiś lepszy sprzęt bo na tym co mam to naprawdę jest ciężko pracować choć trzeba sobie jakoś radzić ale z drugiej strony i to udało by się sprzedać gdy bym potrafił tylko Ja nie profesjonalnych brzmień nie opublikuje choć te opublikowane z minionych lat i tak się ludziom podobały choć pracowałem wtedy na słuchawkach od nokii
A o znalezieniu pracy jako realizator chyba mowy nie ma bo nawet jak byś miał 100 razy większą wiedzę i umiejętności niż pracownicy profesjonalnego studia a nie miał byś wykształcenia realizatora to i tak cię tam nie przyjmą chyba że po znajomości albo jakiś must be the music dla realizatorów przynajmniej ja tak sądzą ale mogę się mylić
Kiedyś może coś zainwestuje zobaczymy na razie trzeba pracować i uczyć się
A na motyw który podbiję świat muzyki to pomysł oczywiście mam ale trochę pracy trzeba w niego włożyć

KumiDr
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 00:00

Re: Brak wynagrodzenia za zlecenia muzyczne - co robić?

Post autor: KumiDr » wtorek 28 paź 2014, 22:11

Nie wiem, chłopie, czy Ty chcesz być REALIZATOREM (czego?) czy po prostu muzykiem sprawnie działającym w branży. Jak się szybko w tym dylemacie nie połapiesz to przed Tobą parę ładnych latek straconych. Jeśli chcesz być świetnym, wziętym muzykiem, to nie zawracaj sobie głowy wypasionym sprzętem i softwarem, tylko ogranicz się do jednej maszynki/programu i stań się ekspertem (ograniczenie czyni mistrza). Większość na tym portalu to dyletanci, którzy tak świetnie znają się na wszystkim, że nie pozostaje im już nic innego jak tylko sobie sentymentalnie popisać w temacie...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Brak wynagrodzenia za zlecenia muzyczne - co robić?

Post autor: Zbynia » wtorek 28 paź 2014, 23:21

laser nikt na realizatora nie przyjmie jeśli nic soba nie reprezentujesz - a licza sie dokonania i znajomośc techniki - nie papier


jak w większości zawodów


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Brak wynagrodzenia za zlecenia muzyczne - co robić?

Post autor: laser777 » środa 29 paź 2014, 00:25

Kolego w tym co mówisz jest trochę prawdy gdy bym dziś wybierał co robić w przyszłości patrząc portfelem nie wybrał bym ani zawodu muzyka a tym bardziej realizatora dźwięku a jak już to poszedł bym na te studia i uważał na lekcjach interesowała by mnie matematyka,fizyka i chemia tak jak dziś
a wtedy interesowało mnie tylko to żeby popisywać się z panienkami w teledysku
Oczywiście mi nie są potrzebne pieniądze na jacht czy wakacje w Egipcie spokojnie wystarczy mi zwyczajna pensja
Ale mimo to chciał bym mieć porządne studio i na nim zarabiać dlatego by mieć czas żeby w nim siedzieć ale także to studio musi na siebie zarobić mogę w nie zainwestować biorąc duży kredyt czy dotacje ale warunek jest taki że musi się utrzymać bo zabawek dla samego hobby za dziesiątki tysięcy zł nie mogę sobie kupić muszę też myśleć o rodzinie
Tworzenie całych projektów muzycznych to nie to samo co śpiewanie czy piłka nożna że nie trzeba mieć niczego i można być najlepszym nawet w wieku 10lat(teoretycznie)
Po prostu musisz mieć sprzęt no chyba że w jakiś magiczny sposób będziesz wymuszał na powietrzu zmiany ciśnienia co pozwoli uzyskać idealny efekt bez monitorów,akustyki,mikrofonów i super wypasionych instrumentów
To jest tylko moja obsesja i uzależnienie dlatego nie wybrał bym dziś muzyki ale wpadłem i chce zrobić coś bez kompromisowego
Granie na samym instrumencie czy wysłanie ścieżek realizatorom dźwięku żeby zrobili miks po prostu mi nie wystarczy
Ale wiem jak zrobić mega wypasiony koncert nie używając standardowego sprzętu i nie nagrywając materiału w wypasionym studiu
I to dzięki godziną spędzonym na szukaniu alternatywy i eksperymentom które miały miejsce dlatego że na coś mnie nie było stać i dlatego że drażniło mnie to że to z ulubionych płyt jest super zrobione a to co ja zrobiłem jest do kitu


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Brak wynagrodzenia za zlecenia muzyczne - co robić?

Post autor: laser777 » środa 29 paź 2014, 01:10

...laser nikt na realizatora nie przyjmie jeśli nic soba nie reprezentujesz - a licza sie dokonania i znajomośc techniki - nie papier
jak w większości zawodów...

to pocieszające

Z papierem zaraz po studiach pewnie też z miejsca nie przyjmują

Ja i tak zrobił bym taki miks jak oni mając taki sprzęt

ale jak bym miał się zatrudnić jako realizator dziś to pewnie był za innymi nie nadążał bo sprawność w pracy jest ważna jak miks powstaje w godzinę to nie mógł bym się zastanawiać cały dzień jak zwykle to robię
nie miałem okazji pracować jeszcze z takim sprzętem choć wiadomo że do czego służy i jak działa to wiem
a czy z odsłuchem trzeba się zapoznać to nie wiem
chyba że by mi dali zmontować jakieś pojedynczą ścieżkę instrumentalną bo w tym to jestem najlepszy i mało kto mi podskoczy
ale na realizatora i tak się nie wybieram jak bym miał stąd wyjechać to już dawno bym to zrobił

KumiDr
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 00:00

Re: Brak wynagrodzenia za zlecenia muzyczne - co robić?

Post autor: KumiDr » środa 29 paź 2014, 06:35

Granie na samym instrumencie czy wysłanie ścieżek realizatorom dźwięku żeby zrobili miks po prostu mi nie wystarczy
..........................................

Kiedyś też tak miałem, ale na szczęście mi przeszło. Aczkolwiek życzę Ci szczęścia, bo może akurat w Twoim przypadku nie jest to głupotą, tak jak było w moim, gdy patrzę teraz z perspektywy czasu.

ODPOWIEDZ