Cubase LE - zagubiona faktura

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Karol
Posty: 81
Rejestracja: sobota 11 paź 2003, 00:00

Cubase LE - zagubiona faktura

Post autor: Karol » środa 08 paź 2014, 16:54

Jakiś czas temu zakupiłem sprzęt Tascam us 1641, do którego był dołączony Cubase Le. Niestety zgubiłem fakturę do sprzętu, ale Cubase mam zarejestrowany na siebie w Steinbergu. Czy w związku z tym mogę legalnie używać go w celach komercyjnych i czy w przypadku kontroli wystarczy fakt rejestracji online? Co mam zrobić?

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Cubase LE - zagubiona faktura

Post autor: fallworm » środa 08 paź 2014, 19:39

Jeśli masz niepewność - poprosić dostawcę o duplikat dokumentu zakupu. Nic prostszego. Sprzedawca nie ma prawa odmówić.



W przypadku kontroli - wszelkie papiery się przydają.


Karol
Posty: 81
Rejestracja: sobota 11 paź 2003, 00:00

Re: Cubase LE - zagubiona faktura

Post autor: Karol » środa 08 paź 2014, 22:45

Właśnie problem w tym że sklepu gdzie kupiłem Tascama już nie ma i nie wiem czy mogę legalnie pracować na tym programie nie mając faktury, albo czy jakiś urzędnik nie będzie mnie ciągał po sądach za niemanie faktury chociaż posiadam zakupiony sprzęt i oryginalną płytę oraz program jest zarejestrowany na mnie u Steinberga.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Cubase LE - zagubiona faktura

Post autor: Zbynia » środa 08 paź 2014, 22:56

Masz pudełko od sprzętu?Pewnie na nim napisane że program jest częścią zestawu.Z braku laku dobre i to


Faktura w 100% daje spokój ale nie jest wymagana jeśli jestes w stanie udowodnić legalność


fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Cubase LE - zagubiona faktura

Post autor: fallworm » czwartek 09 paź 2014, 04:56

...
Jeśli masz niepewność - poprosić dostawcę o duplikat dokumentu zakupu. Nic prostszego. Sprzedawca nie ma prawa odmówić.

W przypadku kontroli - wszelkie papiery się przydają....
 






To piszesz do dystrybutora ogólnopolskiego. Np z Audiostacją nie ma jakiegokolwiek problemu. 


Jak by dystrybutor robił problem zwracasz się się do dyrektora handlowego producenta - z RME nie ma wogóle problemów - tam podobną sprawę załatwiłem w ciągu pół godziny - naprostował dystrybutora. 


Zawsze można poprosić o wsparcie rzecznika ds praw konsumenta.




Nie ma opcji, że papierka duplikatu się nie dostanie. 




Mój kolega z media markt nawet dostał duplikat paragonu po półtora roku od zakupu na pralkę - potrzebował do gwarancji, a paragon mu zaginął


busters
Posty: 2
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 00:00

Re: Cubase LE - zagubiona faktura

Post autor: busters » wtorek 02 gru 2014, 08:50


ODPOWIEDZ