Strona 1 z 1

Sprzedaż praw autorskich do własnych bibliotek dźwięków

: poniedziałek 08 gru 2014, 01:38
autor: eltorro

 


Witam,otóż poza produkcją muzyczną sensu stricte zajmuję się także tworzeniem sampli,loopów etc. a także banków brzmień do syntezatorów.


Ostatnio dostałem propozycję aby zamiast rozliczać się ze sprzedaży "paczek" comiesięcznie odsprzedawać prawa do nich,w sensie takim że wyznaczam cenę za prawa a zainteresowany już dalej sam się tym zajmuje (wiem że sprzedaż praw nie wychodzi zazwyczaj korzystnie ale to już INNY temat)


I tu pojawia się problem,ponieważ nie mam pojęcia jak mam to wszystko wyliczyć,nigdy nie sprzedawałem swoich praw do czegokolwiek.


Czy mam wyliczać wartość praw do jednej "paczki" na podstawie przypuszczalnego dochodu z jej sprzedaży? Dajmy na to że przez rok dana paczka może zarobić tyle i tyle a ja chcę z góry np 50%? Zwyczajnie nie wiem jak to ugryźć.


Dla przykładu podam paczkę Loopmasters Dirty Dutch House (podobne "gabaryty" co do tych które mam sprzedać) której to cena wynosi około 30euro ,ile PRZYKŁADOWO kosztowało by odkupienie praw do tej konkretnej paczki przed jej "upublicznieniem"? Po prostu chciałbym mieć przybliżone jakikolwiek rząd wielkości.


Z góry bardzo dziękuję za konkretne odpowiedzi i prosiłbym o wstrzymanie się od offtopa Wink


 


 


Re: Sprzedaż praw autorskich do własnych bibliotek dźwięków

: poniedziałek 08 gru 2014, 12:23
autor: chantizstudio
... 
Tu nie ma stawek ;) Wszystko zleży od jakości materiału który stworzyłeś i tego czy twoje rzeczy się dobrze sprzedają no i ''marki'' twojej i sprzedającego to potem. To jest pole do negocjacji. Zapytaj ile ci proponują. I porównaj z tym ile zarabiasz na obecnych warunkach na paczce
[addsig]

Re: Sprzedaż praw autorskich do własnych bibliotek dźwięków

: wtorek 09 gru 2014, 09:49
autor: PieTras!

Tylko małe sprostowanie - zapewne chdzi Ci o sprzedarz praw majątkowych. Prawa autorskie są niezbywalne.