wytwórnia w UK a sprzedaż w Polsce, proszę o rady

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

wytwórnia w UK a sprzedaż w Polsce, proszę o rady

Post autor: Arkana_Flow » czwartek 03 wrz 2015, 12:34

Cześć,

Może ktoś z Was ma działalność zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii a jego muzyka dociera w większości do ludzi z Polski?

Jak to wtedy jest z tantiemami (czy tutejszy PRS etc współpracuje z ZAIKSem?) I sprzedażą w Polsce? Czy potrzebuje mieć także firmę w Polsce, aby dostawać tantiemy skoro płacę podatek w UK?

Czy zarejestrowanie utworu w UK daje prawo do ściągania tantiem z odtworzeń w Polsce? Jak to poogarniać wszystko?

Czy mając wytwórnię w UK mogę prowadzić sklep internetowy, gdzie walutą jest złotówka..

Przepraszam za chaotycznego posta. Potrzebuje po prostu porad w tej sferze.. co powinienem zrobić i jak. Nie chcę się nadziać na coś nieprzyjemnego, lub mieć do czynienia z fiskusem

Z chęcią bym z kimś porozmawiał kto działa w ten sposób..

Pozdrawiam
Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

ODPOWIEDZ