Sprzedaż muzyki przez internet

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
SebastianD
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 00:00

Sprzedaż muzyki przez internet

Post autor: SebastianD » wtorek 22 mar 2016, 13:34

Witam wszystkich forumowiczów, mam kilka pytań odnośnie sprzedaży muzyki przez internet. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania, mam nadzieje, że tutaj ktoś mi pomoże.

Opisze poniżej sytuację:

Posiadam działalność gospodarczą: Handel detaliczny PKD. 47.78.Z, 47.77.Z, 56.10.A
Od lat zajmuję się również muzyką i chciałbym zacząć ją legalnie wydawać.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na kilka pytań.

1. Jeśli chcę sprzedawać autorską muzykę w wersji cyfrowej przez internet( bandcamp, itunes, spotify,deezer) poszerzenie działalności o PKD 59.2 związane głownie ze sprzedażą fizycznych nośników wystarczy aby poprawnie się rozliczać?

2.Czy konieczna jest rejestracja materiału muzycznego w Zaiks czy numer ISRC ze Zpavu wystarczy?

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
doministry1
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2008, 00:00

Re: Sprzedaż muzyki przez internet

Post autor: doministry1 » sobota 26 mar 2016, 18:37

...Witam wszystkich forumowiczów, mam kilka pytań odnośnie sprzedaży muzyki przez internet. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania, mam nadzieje, że tutaj ktoś mi pomoże.

Opisze poniżej sytuację:

Posiadam działalność gospodarczą: Handel detaliczny PKD. 47.78.Z, 47.77.Z, 56.10.A
Od lat zajmuję się również muzyką i chciałbym zacząć ją legalnie wydawać.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na kilka pytań.

1. Jeśli chcę sprzedawać autorską muzykę w wersji cyfrowej przez internet( bandcamp, itunes, spotify,deezer) poszerzenie działalności o PKD 59.2 związane głownie ze sprzedażą fizycznych nośników wystarczy aby poprawnie się rozliczać?

2.Czy konieczna jest rejestracja materiału muzycznego w Zaiks czy numer ISRC ze Zpavu wystarczy?

Pozdrawiam serdecznie ...
 


Pewnie się mylę ale do sprzedaży na Bandcamp nie potrzebujesz żadnych bzdur typu ZPAV czy tym bardziej ZAiKS.


Just do it.

Kompozytor, Instrumentalista, Improwizator

julian.paterek
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 00:00

Re: Sprzedaż muzyki przez internet

Post autor: julian.paterek » poniedziałek 16 maja 2016, 19:20

Wydaje mi się jednak, że musisz wtedy należeć do ZAIKS-u.

Awatar użytkownika
Sawka
Posty: 36
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 00:00

Re: Sprzedaż muzyki przez internet

Post autor: Sawka » poniedziałek 16 maja 2016, 19:33

Członkostwo w ZAIKS jest dobrowolne. Twoje prawa do utworu są chronione tak czy inaczej. Jak sprzedajesz utwór to spisujesz tylko umowę z zachowaniem lub sprzedażą praw autorskich i tyle.

adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: Sprzedaż muzyki przez internet

Post autor: adn_01 » wtorek 17 maja 2016, 15:11

...
...Witam wszystkich forumowiczów, mam kilka pytań odnośnie sprzedaży muzyki przez internet. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania, mam nadzieje, że tutaj ktoś mi pomoże.

Opisze poniżej sytuację:

Posiadam działalność gospodarczą: Handel detaliczny PKD. 47.78.Z, 47.77.Z, 56.10.A
Od lat zajmuję się również muzyką i chciałbym zacząć ją legalnie wydawać.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na kilka pytań.

1. Jeśli chcę sprzedawać autorską muzykę w wersji cyfrowej przez internet( bandcamp, itunes, spotify,deezer) poszerzenie działalności o PKD 59.2 związane głownie ze sprzedażą fizycznych nośników wystarczy aby poprawnie się rozliczać?

2.Czy konieczna jest rejestracja materiału muzycznego w Zaiks czy numer ISRC ze Zpavu wystarczy?

Pozdrawiam serdecznie ...
 

Pewnie się mylę ale do sprzedaży na Bandcamp nie potrzebujesz żadnych bzdur typu ZPAV czy tym bardziej ZAiKS.

Just do it....
 


=================



Nie mylisz się. takie rzeczy to tylko w .pl ;)


Awatar użytkownika
jakonsky
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 28 cze 2016, 00:00
Kontakt:

Re: Sprzedaż muzyki przez internet

Post autor: jakonsky » wtorek 28 cze 2016, 17:38

Tak jak pisano wcześniej - członkostwo jest dobrowolne. Po prostu stracisz (na braku rejestracji) na tym, jeśli twój utwór w przyszłości będzie hitem i będą go grały przez cały czas stacje radiowe.
Studiuję stomatologię i pokazuję jak działa szczoteczka soniczna

ODPOWIEDZ