Muzyka z youtube'a/spotify w barze/lokalu.

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
olkonomou
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2018, 20:12

Muzyka z youtube'a/spotify w barze/lokalu.

Post autor: olkonomou » środa 25 kwie 2018, 00:29

Witam, jak wygląda z widzenia prawa kwestia puszczania muzyki w swoim lukalu z serwisów streamingowych typu Spotify, Youtube, Tidal etc.?

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Muzyka z youtube'a/spotify w barze/lokalu.

Post autor: Caroozo » środa 25 kwie 2018, 15:24

Nie różni się w zasadzie niczym od puszczania radia w lokalu użytkowym, który przynosi z założenia dochód. Chodzi bardziej o licencję, a nie o źródło muzyki. Tu jest poważniejszy problem, bo np. możesz wykupić licencję SPAV i mieć od nich nagrania, możesz od ZAiKS'u itd. z YT/Spotify nie wiem jak jest, bo zapewne wiele podmiotów ich reprezentuje - wszystko rozbija się o licencję. Ma tu również dużo do powiedzenia fiskus - najszybciej chyba będzie ich zapytać, bo cwaniaki na bieżąco są :D. W praktyce nikt nie sprawdza, skąd leci muzyka, tylko "a licencję mamy?". Jak nie ma - bach, kontrola i kara ;-). Ale praktykiem nie jestem, nie wiem jak sprawa wygląda w praktyce - tak jak to opisuję było przynajmniej parę lat temu.

ODPOWIEDZ