Zgłoszenie utworu do Zaiks

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Paweł_Wits
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 06 gru 2018, 08:32

Zgłoszenie utworu do Zaiks

Post autor: Paweł_Wits » czwartek 06 gru 2018, 08:45

Witam Serdecznie.
Póki co chciałbym zapytać jak wygląda sprawa rejestracji utworu muzycznego w Zaiksie, kontaktowałem się telefonicznie i kobieta z którą rozmawiałem powiedziała mi, że pod moim nazwiskiem widnieją utwory, jednak aby odebrać za nie tantiemy, muszę je zarejestrować w Zaiksie ( dodam, że nigdy przedtem nie rejestrowałem)
Ale jak wiadomo ro rejestracji potrzebne są podpisy i autora muzyki i autora tekstu, a co się dzieje w przypadku, kiedy autor tekstu z niewyjaśnionych przyczyn nie chce zgłosić utworu pod ochronę Zaiksu?
Dodam, że singiel ma parę mln wyświetleń na yt, sprzedawane są dzwonki, cuda nie widy, została przyznana złota płyta, powstał klip i jeżeli autor tekstu nie podpisze mi tekstu to nie odbiorę nigdy kasiury jaka na mnie czeka? :( Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Zgłoszenie utworu do Zaiks

Post autor: PWA » czwartek 06 gru 2018, 11:25

Jak rozumiem, chodzi o utwór słowno-muzyczny. W tym przypadku tekst i muzyka są ingralnymi składnikami dzieła, więc jeżeli autor tekstu nie wyraża zgody, to raczej nie uda Ci się zgłosić utworu i odebrać kaski.

Paweł_Wits
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 06 gru 2018, 08:32

Re: Zgłoszenie utworu do Zaiks

Post autor: Paweł_Wits » czwartek 06 gru 2018, 13:37

Tak, utwór słowno-muzyczny. Nie rozumiem tego, jeżeli nie wyraziłby zgody, skoro można tylko zyskać. Chyba nie obejdzie się bez prawnika. Utwór z klipem, singiel, płyta otrzymała status złotej za sprzedaż, wychodze z inicjatywą ogarnięcia całej dokumentacji, poniosę koszty w związku z fortepianówkami a i tak jest kręcenie nosem, że "dla Paru złotych się nie opłaca..."

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Zgłoszenie utworu do Zaiks

Post autor: PWA » czwartek 06 gru 2018, 14:11

Musicie się dogadać :-)

ODPOWIEDZ