Rodo

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
KFT
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2014, 00:00

Rodo

Post autor: KFT » piątek 31 maja 2019, 06:37

Witajcie,

W tym roku wziąłem goscinnie udział w płycie pewnego artysty.
Czy gdy zamierza umieścić moje imię i nazwisko w wewnętrznej stronie okladki,jego wydawca powinien (musi) dać mi tak zwany dokument RODO lub inny do podpisania?

Pozdrawiam
K

polin
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 19 mar 2020, 14:06

Re: Rodo

Post autor: polin » czwartek 19 mar 2020, 14:16

Stary, ja to bym się cieszył, że umieści a nie w jakieś Rodo się bawi :lol:
Jak nie przepłacić kupując wózki widłowe? Kliknij tutaj i poznaj kilka złotych rad!

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Rodo

Post autor: PWA » czwartek 19 mar 2020, 23:40

Dane osobowe zgodnie z RODO, to informacje o osobie fizycznej, na podstawie których jest ona możliwa do zweryfikowania. Tak więc co to zasady - imię i nazwisko nie powiązane z innymi informacjami nie będzie danymi osobowymi. W większości przypadków nie będzie możliwe wskazanie konkretnej osoby, ponieważ takie samo imię i nazwisko może nosić kilkadziesiąt, kilkaset a nawet kilka tysięcy osób... no chyba, że masz wyjątkowe imię oraz nazwisko, które we wzajemnym powiązaniu są unikalne i jesteś jedyną osobą posługującą się nimi ;-)
Natomiast jeżeli oprócz twojego imienia i nazwiska zostaną umieszczone inne dane i w połączeniu z imieniem i nazwiskiem, na ich podstawie można Cię zweryfikować jako konkretną osobę, wtedy jak najbardziej podlega to RODO.

ODPOWIEDZ