Ile płacą za emisję piosenki?

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
go
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 07 lis 2002, 00:00

Ile płacą za emisję piosenki?

Post autor: go » czwartek 07 paź 2004, 21:45

Czy ktoś może mi powiedzeć ile Zaix powinien płacić autorowi piosenki tantiem za emisje w radiu lub w TV bo od 2 lat w paru stacjach radiowych są emitowane kilka moich piosenek a kiedy zadzwoniłem do Zaixu o info pani odpowiedziała mi że podliczają dopiero 2002r co jest grane czy tam też rządzi mafia Go

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Ile płacą za emisję piosenki?

Post autor: oduck » czwartek 07 paź 2004, 22:18

z tego co mi wiadomo to stawka jest cos okolo 25 zl za minute emisji w stacji TV ogolnopolskiej, za stacje radiowe, mniejsze zasiegi itp sa nizsze stawki



a mafia hula ze hej ;) w dodatku calkowicie legalnie niestety
fan dobrego brzmienia ;)

Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Ile płacą za emisję piosenki?

Post autor: Szefski » piątek 08 paź 2004, 00:00

...Czy ktoś może mi powiedzeć ile Zaix powinien płacić autorowi piosenki tantiem za emisje w radiu lub w TV bo od 2 lat w paru stacjach radiowych są emitowane kilka moich piosenek a kiedy zadzwoniłem do Zaixu o info pani odpowiedziała mi że podliczają dopiero 2002r co jest grane czy tam też rządzi mafia Go...

**********************

To chyba gdzieś dopiero ostatnio było, ale jeśli nie czytałeś to proszę sobie przejrzeć ten temat, zagłębić się w linki i poczytać

...... a później zastanowić się nad zmianą "opiekuna", bo ja po tym co tu czytałem to na pewno do Zaiks nie pójdę.

A propos czy ktoś mi może powiedzieć jaka jest różnica między Zaiksem a innymi "strażnikami praw autorskich"?? Z tego co się tam dogrzebałem z linków tego tematu jest ich kilka - czy jest jakaś różnica w ich sam nie wiem czym, kompetencjach, inne stawki za tantiemy czy co tam jeszcze??? Czy różnią się tylko tym, że zaiks kradnie, a oni nie (albo kradną mniej)???
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

Awatar użytkownika
oneman
Posty: 523
Rejestracja: środa 01 maja 2002, 00:00

Re: Ile płacą za emisję piosenki?

Post autor: oneman » piątek 08 paź 2004, 14:31

A propos czy ktoś mi może powiedzieć jaka jest różnica między Zaiksem a innymi "strażnikami praw autorskich"?? Z tego co się tam dogrzebałem z linków tego tematu jest ich kilka - czy jest jakaś różnica w ich sam nie wiem czym, kompetencjach, inne stawki za tantiemy czy co tam jeszcze???

**********************



Sam sobie odpowiedziales - roznice sa w wysokosci skladki jaka sie placi organizacji za czlonkostwo, w wysokosci prowizji jakie pobiera organizacja. Kompetencje sa takie same. Kazda organizacja dziala na tych samych zasadach i opiera sie na tym samym prawie.



Dla zawzietych - mozecie bez zbytniego problemu korzystac z uslug zagranicznych organizacji zbiorowego zarzadzania prawami autorskimi. Kto powiedzial, ze trzeba rejestrowac sie w Polsce.

np.

GEMA - Niemcy

SGAE - Hiszpania

MCPS - Wielka Brytania

STIM - Szwecja

i wiele innych

Nawet w USA mozemy bez wiekszego problemu sie zarejestrowac

BMI - USA - tam wymagany jest nr ITIN czyli indywidualny numer identyfikacji podatkowej dla obcokrajowcow i osob spoza USA. Uzyskuje sie go po wypelnieniu IRS Form W7



Zawsze trzeba dokladnie przeczytac warunki jakie oferuje organizacja, rozne organizacje roznie sie rozliczaja z tworcami i pobieraja rozny procent od tantiem, wszystko zawsze jest wypisane w regulaminie.

Warto wiedziec, ze sa male mozliwosci zarejestrowania sie w innej organizacji jesli juz sie nalezy do innej.

Ja-cek
Posty: 304
Rejestracja: piątek 28 lut 2003, 00:00

Re: Ile płacą za emisję piosenki?

Post autor: Ja-cek » piątek 08 paź 2004, 23:18

caaaa, a ja sie zastanwiam, czemumusz pisać podank z informacjądla ZAiKSu.. że nie wnoszę o to by chronili moje prawa autorskie do utworów wykorzystywanych w spekatklu... podobno to jest konieczne... hmmm

A nie wnoszę o to, bo wolę się sam z teatrem dogadać ile mi mają zapłacić :)
www.surogat.pl

3h
Posty: 143
Rejestracja: środa 22 sty 2003, 00:00

Re: Ile płacą za emisję piosenki?

Post autor: 3h » piątek 08 paź 2004, 23:22

No właśnie, przecinek, a jakie są jeszcze oprócz ZAKASUJ w Polsce podobne twory? enyłan?

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Ile płacą za emisję piosenki?

Post autor: oduck » sobota 09 paź 2004, 20:16

ciekawostka





http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2331230.html
fan dobrego brzmienia ;)

Awatar użytkownika
go
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 07 lis 2002, 00:00

Re: Ile płacą za emisję piosenki?

Post autor: go » sobota 09 paź 2004, 20:30

...No właśnie, przecinek, a jakie są jeszcze oprócz ZAKASUJ w Polsce podobne twory? enyłan?...

**********************

W jaki sposób wyegzekfować od nich te tantiemy może chca żebyśmy walczyli o nie tak jak alkaida i pozamykać nas w więzieniach, tylko że my jesteśmy artystami i chcemy zapracować na swoje życie uczciwą pracą taką jak lubimy, a może by stworzyć swoją organizacje ochrony autoryzacji prowadzoną przez prawdziwych i uczciwych artystów i wykopać cały zaiks na zbity pysk

bo przeciesz to my pracujemy na tych darmozjadów a oni nie potrafią uszanować tych co im dają chleb przeciesz oni są na naszym utrzymaniu

a nie my na ich szkoda gadki WRRRRRRRRRRRRRR . Go

Awatar użytkownika
go
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 07 lis 2002, 00:00

Re: Ile płacą za emisję piosenki?

Post autor: go » niedziela 10 paź 2004, 18:11

......No właśnie, przecinek, a jakie są jeszcze oprócz ZAKASUJ w Polsce podobne twory? enyłan?...

**********************

W jaki sposób wyegzekfować od nich te tantiemy może chca żebyśmy walczyli o nie tak jak alkaida i pozamykać nas w więzieniach, tylko że my jesteśmy artystami i chcemy zapracować na swoje życie uczciwą pracą taką jak lubimy, a może by stworzyć swoją organizacje ochrony autoryzacji prowadzoną przez prawdziwych i uczciwych artystów i wykopać cały zaiks na zbity pysk

bo przeciesz to my pracujemy na tych darmozjadów a oni nie potrafią uszanować tych co im dają chleb przeciesz oni są na naszym utrzymaniu

a nie my na ich szkoda gadki WRRRRRRRRRRRRRR . Go ...

**********************

Czy jest możliwość wejscia korzystając z internetu na swoje konto w Zaiksie i sprawdzenia co się tam dzieje czy dana stacja zgłosiła emisje przecież kupili program operacyjny za grube miliony Go

ODPOWIEDZ