Utwory na własnej WWW

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
VC
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2004, 00:00

Utwory na własnej WWW

Post autor: VC » sobota 16 paź 2004, 23:09

mam zamiar robić swoją stronę www, która będzie prezentowała moja twórczość. I tu pytanie. Czy dawać całe utwory czy tylko fragmenty? W jakiej kompresji mp3? Trochę się boję dawać całych numerów bo jeszcze ktoś skradnie mi i wykorzysta do swoich celów...albo ukradnie melodię.

Jak Wy sobie z tym radzicie?

Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

Re: Utwory na własnej WWW

Post autor: mysza » sobota 16 paź 2004, 23:22

...mam zamiar robić swoją stronę www, która będzie prezentowała moja twórczość. I tu pytanie. Czy dawać całe utwory czy tylko fragmenty? W jakiej kompresji mp3? Trochę się boję dawać całych numerów bo jeszcze ktoś skradnie mi i wykorzysta do swoich celów...albo ukradnie melodię.

Jak Wy sobie z tym radzicie?...

**********************

...wszystko lezy w Twojej kwestii...czy cale utwory czy fragmenty zalezy od ciebie ale musisz wziac pod uwage to na jakim serwerze bedzie twoja strona!Umieszczajac cale utwory bedziesz musial dysponowac sporym serwerem ze sporym transferem.Jesli chodzi o kompresje to tez zalezy to od posiadanego serwera...jesli bedziesz mial do dyspozycji mala pojemnosc mozesz zwiekszyc kompresje mp3 ale pamietajac o stratach w jakosci.O kradziez nie masz sie co marwtic...bedziesz kombinowal jesli wogole do tego dojdzie...
[addsig]
-->play your reason system<--

Awatar użytkownika
dejote
Posty: 705
Rejestracja: sobota 17 sty 2004, 00:00

Re: Utwory na własnej WWW

Post autor: dejote » niedziela 17 paź 2004, 18:31

Jeśli chodzi o serwer , to niewidze z tym zbyt dużych problemów-ja ,jak jeszcze robiłem demówki wrzucałem pliki na www.mp3.wp.pl i na swojej stornie dawałem tylko linki do poszczeólnych utworów...
Dess Jobs - Producent Muzyczny www.dessjobs.pl

Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

Re: Utwory na własnej WWW

Post autor: mysza » niedziela 17 paź 2004, 18:55

demówki wrzucałem pliki na http://www.mp3.wp.pl i na swojej stornie dawałem tylko linki do poszczeólnych utworów......

**********************

...ale tu pozostaje kwestia praw autorskich ktorych sie pozbywasz na rzecz wp.pl... trzeba dokladnie czytac i rozumiec co sie potwierdza....
[addsig]
-->play your reason system<--

Awatar użytkownika
yatis1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 19 paź 2004, 00:00

Re: Utwory na własnej WWW

Post autor: yatis1 » wtorek 19 paź 2004, 13:32

...mam zamiar robić swoją stronę www, która będzie prezentowała moja twórczość. I tu pytanie. Czy dawać całe utwory czy tylko fragmenty? W jakiej kompresji mp3? Trochę się boję dawać całych numerów bo jeszcze ktoś skradnie mi i wykorzysta do swoich celów...albo ukradnie melodię.

Jak Wy sobie z tym radzicie?...

**********************

jak sie boisz o wykradzenie to zglos utwor do ZAiKSu badz innego stowarzyszenia .a z tego co mi jeszcze wiadomo to pod koniec roku ma ruszyc internetowe wydawnictwo muzyczne ktore bedze dzialac tylko w necie,no i zarobki dla muzykow beda wieksze...




ODPOWIEDZ