Piractwo czy sprawa normalna?

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
hosemaria
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 24 kwie 2005, 00:00

Piractwo czy sprawa normalna?

Post autor: hosemaria » niedziela 24 kwie 2005, 20:52

Pare dni temu kupiłem sobie w firmie wysyłkowej pare krążków CD. Co sie okazuje, krążki nie są tłoczone tylko nagrywane w nagrywarce. Nie mają nadruków tylko okrągłe nalepki na CD. Okładki w opakowaniu nie są poligraficzne tylko wydrukowane na drukarce atramentowej. Firma twierdzi że reprezentuje amerykańskie wydawnictwa. Pisze że jest wyłącznym dystrybutorem na polske. Nie posiadają hologramów tylko przyklejone logo firmy. Na stronie firmy nie ma informacji o tym że CD są w formie nagrywanej w nagrywarce.



Czy taka forma wydania to oszustwo??



Gdzie mógłbym znaleźć informacje na temat takich praktyk??



Pozdrawiam

Michał

Awatar użytkownika
Whiteman
Posty: 214
Rejestracja: sobota 08 sty 2005, 00:00

Re: Piractwo czy sprawa normalna?

Post autor: Whiteman » niedziela 24 kwie 2005, 21:01

Okładki w opakowaniu nie są poligraficzne tylko wydrukowane na drukarce atramentowej. Firma twierdzi że reprezentuje amerykańskie wydawnictwa. Pisze że jest wyłącznym dystrybutorem na polske. Nie posiadają hologramów tylko przyklejone logo firmy. Na stronie firmy nie ma informacji o tym że CD są w formie nagrywanej w nagrywarce.



Czy taka forma wydania to oszustwo??

**********************



Piractwo!!! Nie mam wątpliwości, że to piractwo!



Ile dałeś za płytki?
I'm representin' all the Whiteman's for across the world!!!!!

Awatar użytkownika
ZomZom
Posty: 234
Rejestracja: sobota 23 paź 2004, 00:00

Re: Piractwo czy sprawa normalna?

Post autor: ZomZom » niedziela 24 kwie 2005, 21:21

Piractwo!!! Nie mam wątpliwości, że to piractwo!



**********************



Ja bym się tak nie śpieszył z wydawaniem sądów, sam zakupiłem wiele legalnych wydawnictw na CDR. Zależy co to za muzyka i jakie wydwanictwo, jak to coś mało popularnego to nie jest wykluczone że wychodzi tylko na CDR.
[addsig]
Eeeee-ooooo-eeeee-ooooo!

hosemaria
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 24 kwie 2005, 00:00

Re: Piractwo czy sprawa normalna?

Post autor: hosemaria » niedziela 24 kwie 2005, 21:21

Kupiłem 3 płytki. Drogo bo 40zł 45zł 50zł. Dałem tyle bo tylko tam mogłem znaleźć tego wykonawce w Polsce.



Michał

Awatar użytkownika
AXIS
Posty: 307
Rejestracja: poniedziałek 28 cze 2004, 00:00

Re: Piractwo czy sprawa normalna?

Post autor: AXIS » niedziela 24 kwie 2005, 21:36

...Kupiłem 3 płytki. Drogo bo 40zł 45zł 50zł. Dałem tyle bo tylko tam mogłem znaleźć tego wykonawce w Polsce.

**********************



Jak najbardziej mogą to być legalnie wydane CDRy. Cena pasuje. Tłoczone płytki na zachodzie to 70-80zł za egzemplarz.



Pozdrawiam,



Maciej R.


hosemaria
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 24 kwie 2005, 00:00

Re: Piractwo czy sprawa normalna?

Post autor: hosemaria » niedziela 24 kwie 2005, 21:45

To mało popularna muzyka w Polsce.



Natomiast mam pare wątpliwości:

1. Na jednej z nalepek na CDR pisze Made in USA. Czy to oznacza że to było wypalane w USA??



2. Jedna z plytek posiada poligraficzną okładke natomiast nalepka na CDR jest już robiona na drukarce. Czy tak może być??



3. Mój odtwarzacz nie czyta płyt CDR. (bo to starszy model i nigdy nie czytał). Czy w związku z tym moge ubiegać sie o zwrot pieniędzy za płytki,jeśli informacja o tym że płytki są nagrywane a nie tłoczone nie była umieszczona na stronie??





Michał

makaronix
Posty: 256
Rejestracja: czwartek 03 cze 2004, 00:00

Re: Piractwo czy sprawa normalna?

Post autor: makaronix » poniedziałek 25 kwie 2005, 01:31

Wydaje mi się, że reklamacji nikt Ci nie uwzględni, bo co ich to obchodzi ze masz stary odtwarzacz, a nie napisali ze sa wypalane, bo pewnie nie mają takiego obowiązku i tyle. Pozostaje Ci zgrac płyty na kompa i wypalic jeszcze raz na bardzo wolnej pedkości np x2
Mam 18 lat, jestem klawiszowcem, interesuje się szeroko pojętym dźwiękiem i wszystkim co z nim związane.

Awatar użytkownika
peak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Re: Piractwo czy sprawa normalna?

Post autor: peak » poniedziałek 25 kwie 2005, 15:04

...Wydaje mi się, że reklamacji nikt Ci nie uwzględni, bo co ich to obchodzi ze masz stary odtwarzacz, a nie napisali ze sa wypalane, bo pewnie nie mają takiego obowiązku i tyle. Pozostaje Ci zgrac płyty na kompa i wypalic jeszcze raz na bardzo wolnej pedkości np x2...

**********************

Myślenie jak za komunizmu... zapłaciłeś za pełnowartościowy towar - jeżeli nie zostałeś poinformowany przed zaplaceniem że nie można go odtwarzać na takim a takim sprzęcie - czytaj: nie spełnia wymagań standardu CD-Audio to masz pełne prawo odesłać płytkę i zażądać zwrotu pieniędzy.
[URL=http://dziecineo.prv.pl/Nie dzieciom neo!][/URL]

Awatar użytkownika
minimalmusic
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 06 maja 2003, 00:00

Re: Piractwo czy sprawa normalna?

Post autor: minimalmusic » poniedziałek 25 kwie 2005, 15:16

Pozostaje Ci zgrac płyty na kompa i wypalic jeszcze raz na bardzo wolnej pedkości np x2...

**********************



jezeli odtwarzacz nie obsluguje plyt CD-R, to nic to nie da ..





...czytaj: nie spełnia wymagań standardu CD-Audio to masz pełne prawo odesłać płytkę i zażądać zwrotu pieniędzy....

**********************



zaden sklep na swiecie nie przyjmie zwrotu jakichkolwiek tresci zawartych na plycie CD (programy, muzyka, itp) .. i sam fakt, ze naklejki czy okladki sa drukowane na drukarce atramentowej nie stanowi mysle wielkiego problemu, natomiast moim skromnym zdaniem plyty powinny byc nagrane w standardzie CD-Audio (i nie innym!) ..

Awatar użytkownika
Hofander
Posty: 285
Rejestracja: środa 01 paź 2003, 00:00

Re: Piractwo czy sprawa normalna?

Post autor: Hofander » poniedziałek 25 kwie 2005, 16:06

...To mało popularna muzyka w Polsce.



Natomiast mam pare wątpliwości:



Michał...

**********************

Podaj mi tytuł, artystę i adres do strony, ustalę fakty.



Pozdrawiam

H

ODPOWIEDZ