PC + OS Mac'a + Logic

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
adamzientarski
Posty: 3
Rejestracja: sobota 20 gru 2008, 00:00

PC + OS Mac'a + Logic

Post autor: adamzientarski » sobota 20 gru 2008, 18:14

Wlasnie znajomy pokazal mi jak smiga Logic na PC'cie z zainstalowanym OS'em. Wszystko dziala w 100% nawet z zainstalowanym PowerCorem.

Zdaje sie ze nawet przy obecnych cenach PC'tow za nizsza cene mamy wydajniejsza maszyne. A co o tym sadzi szanowne grono forumowiczow?

Awatar użytkownika
Stiwi
Posty: 51
Rejestracja: środa 26 lut 2003, 00:00

Re: PC + OS Mac'a + Logic

Post autor: Stiwi » sobota 20 gru 2008, 18:50

...Wlasnie znajomy pokazal mi jak smiga Logic na PC'cie z zainstalowanym OS'em. Wszystko dziala w 100% nawet z zainstalowanym PowerCorem.

Zdaje sie ze nawet przy obecnych cenach PC'tow za nizsza cene mamy wydajniejsza maszyne. A co o tym sadzi szanowne grono forumowiczow?
...
**********************
Zapytaj go ile razy juz przeinstalowywał ten system . Ile razy robił update a teraz najciekawsze niech podepnie jakieś instrumenty zewnetrzne i pogra przez midi .....Ile razy stanie wmu wszystko ?Ile stracił czasu żeby znaleść odpowiednie patche w necie do komponetów kompa mi to zbrzydło każda nowa aktualizacja wymaga od nowa instalować system a wszystko odbywa sie metodą prób i błędów !!!! Ta konfiguracja do muzyki sie nie nadaje . Przez 2 lata testowałem od 10.4 do 10.5 aż w koncu kupiłem maca. Wystarczy poczytać forum na polskiej stronie o osx na PC z jakimi problemami sie wszyscy borykaja szkoda zawracania sobie głowy .

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: PC + OS Mac'a + Logic

Post autor: Pan_Jabu » sobota 20 gru 2008, 19:12

... nie wspominając już o tym, że jest to nielegalne.

zektor
Posty: 144
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2008, 00:00

Re: PC + OS Mac'a + Logic

Post autor: zektor » sobota 20 gru 2008, 19:21

...... nie wspominając już o tym, że jest to nielegalne. ...
**********************
za okupacji też było prawo - nielegalny był też handel mięsem tak było kiedyś - teraz żyjemy w czasach klonowania komórek dlaczegóż by prawo miało zakazywać klonowania i przerabiania systemów?

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: PC + OS Mac'a + Logic

Post autor: Pan_Jabu » sobota 20 gru 2008, 19:27

Nie wypowiadam się nt. słuszności tego prawa, tylko stwierdzam fakt.
A fakty są takie, że jest to nielegalne, co w przypadku kontroli teoretycznie może przysporzyć problemów.

zektor
Posty: 144
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2008, 00:00

Re: PC + OS Mac'a + Logic

Post autor: zektor » sobota 20 gru 2008, 19:30

no tak, prawo można zmienić :) może w następnym roku coś się zmieni w marketingu firmy Apple bo aktualne ceny są "dziwne" ale może to taka elitarna taktyka

Awatar użytkownika
majall
Posty: 231
Rejestracja: środa 31 sty 2007, 00:00

Re: PC + OS Mac'a + Logic

Post autor: majall » sobota 20 gru 2008, 19:42

Jest to nielegalne
Macbook pro 17" 2.4 , mac pro 2.8 Quad-Core , RME fireface 800 , Emu 5000 ultra . telecaster hot rod , AKG 270 studio , Logic 8 , Melodyne plug in , Reaper .

zektor
Posty: 144
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2008, 00:00

Re: PC + OS Mac'a + Logic

Post autor: zektor » sobota 20 gru 2008, 20:00

There is illegal

artur_g
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 04 lip 2006, 00:00

Re: PC + OS Mac'a + Logic

Post autor: artur_g » sobota 20 gru 2008, 22:28

......Wlasnie znajomy pokazal mi jak smiga Logic na PC'cie z zainstalowanym OS'em. Wszystko dziala w 100% nawet z zainstalowanym PowerCorem.

Zdaje sie ze nawet przy obecnych cenach PC'tow za nizsza cene mamy wydajniejsza maszyne. A co o tym sadzi szanowne grono forumowiczow?
...
**********************
Zapytaj go ile razy juz przeinstalowywał ten system . Ile razy robił update a teraz najciekawsze niech podepnie jakieś instrumenty zewnetrzne i pogra przez midi .....Ile razy stanie wmu wszystko ?Ile stracił czasu żeby znaleść odpowiednie patche w necie do komponetów kompa mi to zbrzydło każda nowa aktualizacja wymaga od nowa instalować system a wszystko odbywa sie metodą prób i błędów !!!! Ta konfiguracja do muzyki sie nie nadaje . Przez 2 lata testowałem od 10.4 do 10.5 aż w koncu kupiłem maca. Wystarczy poczytać forum na polskiej stronie o osx na PC z jakimi problemami sie wszyscy borykaja szkoda zawracania sobie głowy . ...
**********************
Testuje taką konfiguracjie od ponad pół roku i mam całkowicie odmienne odczucia. Zero reinstalacji, super stabilność i wydajność. Działa wszystko i działa bardzo szybko(wydajność można sobie porównać z orginalnymi mac pro po przez xbench - nie ma wielkich różnic pomiedzy moim quad-core a orginalnie montowanym xeon - cpu podobnie w ok 2.8Ghz).
Ewentualne problemy pojawią się gdy robimy update bez wczesniejszego przygotowania(polecam forum x86project). Fakt że po instalacji trzeba czasem ręcznie doinstalować jakiś sterownik ale hej, odpada nam problem wirusow (główna przyczyna romansu z osx), jest auto backup w standarcie(time machine) i mamy naprawde solidny unix-base system ;)(to dla tych co lubią konsole tekstową) .

Sterowniki do urządzeń audio/midi działają bez problemu. Moja lista: Ultralite (firewire), Virus Ti(usb), Novation remote SL 37 (usb), bitstream3x(usb) wcześniej też liquidmix(fw). Z tego co piszą na forach to uad, powercore, ssl też normalnie.

Jedyny chaczyk to chipset płyty głównej. Jesli chcemy zainstalowac i pracowac bezproblemowo na pc, starsze chipsety intela 975 do P45(nie sprawdzalem jak z i7) są zalecane. Lista płyt wspieranych jest w necie. Google.

Pozdrawiam i wesołych świąt życze ;)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: PC + OS Mac'a + Logic

Post autor: Zbynia » niedziela 21 gru 2008, 13:11

mi przez emu nie chce smigac

stabilnosc?a co to dobrze postawiony win nie jest stabilny?

tak samo jak zachwalacze linuksa - stabilnosc - wszystko sypie sie tak samo - nawet osx na maku potrafi sie zwiesic bez przyczyny

niestety nie na kazdym sprzecie i nie wszystko bedzie dzialac

pomijajac ze to nielegalne wiec raczej potraktowac mozna jako zabawe czy do domu bo napewno nie do firmy

karty tez nie wszystkie beda smigac

trzeba mase czasu poswiecic by dzialalo - nieraz sciagnac z 10 wersji osx'a(modyfikowanych)
ot ciekawostka

ODPOWIEDZ