Synchronizacja dwóch komputerów - jak?

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
przemol1975
Posty: 35
Rejestracja: środa 24 paź 2007, 00:00

Synchronizacja dwóch komputerów - jak?

Post autor: przemol1975 » wtorek 17 mar 2009, 23:25

Witam!
W jaki sensowny (czyli nie powodujący zawieszania systemów, dropów itp) sposób mogę połączyć dwa komputery w następującej konfiguracji.Komp nr1 MASTER dźwiga na sobie cały ciężar pracy w Abletonie LIve na żywo.Oddtwarza próbki, gra kilkoma instrumentami , na żywo obsługuje efekty i wtyki.Mój komputer czyli nr 2 SLAVE praktycznie ma pełnić tylko i wyłacznie rolę instrumentu.Gram na nim na synteztorach zawartych w NI Reaktor.W normalnych okolicznościach wszystko dźwignął by MASTER, ale tu chodzi o sytuację gry na żywo, gdzie nie gramy z gotowych sekwencji tylko cała muzyka powstaje w lot z wcześniej przygotowanych próbek.Do tego dochodzi jeszcze gitara, bas i perka,ale to bez znaczenia w tym momencie.
Dlatego dwa kompy.trochę z wygody, trochę ze strachu, bo jak padnie jeden, zawsze przez chwilę drugi pociągnie sam...Kolega obsługuje jeden żąglując loopami i efektami, ja nie chcę wchodzić mu w paradę (i monitor, mysz i klawiaturę)i też trochę dla świętego spokoju zaprzęgam kompa z Reaktorem w trybie standalone, choć równie dobrze może latać jako VSTipod skrzydłami LIVE'a.
Pytanie brzmi.W jaki sposób połączyć te dwa komy zapewniając im synchronizację.LAN? Czekam niecierpliwie na podpowiedzi i dzięki za sugestie.Oczywiście pozdrawiam!

Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Synchronizacja dwóch komputerów - jak?

Post autor: Pietro » środa 18 mar 2009, 00:01

Polecam zainteresować się FX Teleportem:

http://www.fx-max.com/fxt/

- Piotr

Awatar użytkownika
osisko
Posty: 80
Rejestracja: czwartek 28 lip 2005, 00:00

Re: Synchronizacja dwóch komputerów - jak?

Post autor: osisko » środa 18 mar 2009, 01:15

...Witam!
W jaki sensowny (czyli nie powodujący zawieszania systemów, dropów itp) sposób mogę połączyć dwa komputery ..

**********

jesli chodzi tylko o synchronizacje, to najprosciej bedzie pospinac kablami midi obydwa interfejsy (miedzymordzia) obydwu komputerow oraz ustawic co ma byc czym, ableton zdaje sie bez problemu pelni funkcje master, reaktor na 2 kompie powinien bez problemu synchronizowac sie po Midi Time Code. najszybciej i zdaje sie naprosciej.

pozdrawiam
www.osa-project.com

cezex
Posty: 228
Rejestracja: wtorek 31 maja 2005, 00:00

Re: Synchronizacja dwóch komputerów - jak?

Post autor: cezex » środa 18 mar 2009, 09:26

**********************
Jest jeszcze MIDIoverLAN - ma tę przewagę, że może połączyć maka z pecetem.

SHIVOO
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Synchronizacja dwóch komputerów - jak?

Post autor: SHIVOO » środa 18 mar 2009, 10:05

Ja się podepnę pod pytanie - sytuacja następująca:

MACbook + TRAKTOR + KORG zero 4

drugi MACbook + Ableton LIVE ! + M-Audio Firewire Solo

KWESTIA SYNCHRONIZACJI - zwykły kabel MIDI z KORGA zero 4 - MIDI OUT do M-Audio Firewire Solo w MIDI IN - w Abletonie ustawić midi ports INPUT TRACK SYNC REMOTE - WSZYTSKIE NA "ON", a w TRAKTORZE na drugim MACbooku - jak rozumiem analogicznie midi ports OUTPUTy też na "ON" i powinno działać jednocześnie po wciśnięciu PLAY na dowolnym komputerze ? Czy to tak powinno wyglądać ?

SHIVOO
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Synchronizacja dwóch komputerów - jak?

Post autor: SHIVOO » środa 18 mar 2009, 10:42

...Ja się podepnę pod pytanie - sytuacja następująca:

MACbook + TRAKTOR + KORG zero 4

drugi MACbook + Ableton LIVE ! + M-Audio Firewire Solo

KWESTIA SYNCHRONIZACJI - zwykły kabel MIDI z KORGA zero 4 - MIDI OUT do M-Audio Firewire Solo w MIDI IN - w Abletonie ustawić midi ports INPUT TRACK SYNC REMOTE - WSZYTSKIE NA "ON", a w TRAKTORZE na drugim MACbooku - jak rozumiem analogicznie midi ports OUTPUTy też na "ON" i powinno działać jednocześnie po wciśnięciu PLAY na dowolnym komputerze ? Czy to tak powinno wyglądać ?...
**********************
aaaa no i jeszcze pytanko - czy taką synchronizację można uzyskać spinając komputery kablem USB bądź Firewire i jak to ustawić w programie ?

SHIVOO
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Synchronizacja dwóch komputerów - jak?

Post autor: SHIVOO » środa 18 mar 2009, 17:14

NO LUDZISKA !!! CO JEST !

Ja wiem że uwielbiacie pierdzielić wzniosłe farmazony o błędach ortograficznych, czy też o tym kto, o której godzinie wchodzi na forum, z tym, że co z odpowiedziami na pytania - nawet banalne ?

Zaraz jeden z drugim napisze "IDŹ SE DO WYSZUKIWARKI" - już to widzę oczami wyobraźni - ale może jeden z drugim ruszy tyłek i coś napisze w temacie ?

Awatar użytkownika
astro
Posty: 166
Rejestracja: piątek 09 sie 2002, 00:00

Re: Synchronizacja dwóch komputerów - jak?

Post autor: astro » środa 18 mar 2009, 22:17

...NO LUDZISKA !!! CO JEST !

Ja wiem że uwielbiacie pierdzielić wzniosłe farmazony o błędach ortograficznych, czy też o tym kto, o której godzinie wchodzi na forum, z tym, że co z odpowiedziami na pytania - nawet banalne ?

Zaraz jeden z drugim napisze "IDŹ SE DO WYSZUKIWARKI" - już to widzę oczami wyobraźni - ale może jeden z drugim ruszy tyłek i coś napisze w temacie ?...
**********************
po takiej zachęcie to faktycznie chyba ruszymy tyłki i pójdziemy .... do kuchni
a odpowiadając na pytanie (jeśli cię dobrze zrozumiałem) to takie połączenie będzie chodziło tylko w jedną stronę - czyli tylko jeden komputer będzie mógł sterować drugim.
Arek - Radzyń Podlaski

SHIVOO
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Synchronizacja dwóch komputerów - jak?

Post autor: SHIVOO » czwartek 19 mar 2009, 11:50

.
**********************
po takiej zachęcie to faktycznie chyba ruszymy tyłki i pójdziemy .... do kuchni
a odpowiadając na pytanie (jeśli cię dobrze zrozumiałem) to takie połączenie będzie chodziło tylko w jedną stronę - czyli tylko jeden komputer będzie mógł sterować drugim....
**********************

Dzięki za "ruszenie tyłka" i skrobnięcie odpowiedzi. Temat jest na tyle banalny, że pewnie sporo osób dało by radę z zamkniętymi oczami dać odpowiedź - jednak nikt (prawie) nie ma zamiaru - a ja sam nie jestem w stanie tego ustalić ponieważ piszę w imieniu znajomych którzy ów problem mają....
A co z połączeniem komputerów via USB bądź Firewire - czy to jest wykonalne aby uzyskać synchronizację ?

ODPOWIEDZ