HP Pavilion Dv 7 1280ew + Presonus Fire Studio Project - problem

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
doministry1
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2008, 00:00

Re: HP Pavilion Dv 7 1280ew + Presonus Fire Studio Project - problem

Post autor: doministry1 » wtorek 25 sie 2009, 21:25

...
......
...
...
Za szybko kliknąłem

W cubase wybierasz na jakich driverach ma działać - wybierz asio - i wtedy ustawienia (parametry projektu) wybierasz w cubase a resztę w panelu karty(o ile cos wiecej oferuje prócz zmiany latencji ewentualnie zegara)

 ...
 
Ok, to wszystko raczej wiem.


Mam problem z licencją do Cubase. Mam klucz i próbuję go aktywować, ale cos mi nie wychodzi. Otwieram Syncrosoft Licence Control Center i nie wyświetla mi sie tam Cubase Studio 5 tylko poprzednia wersja Cubase LE 4 który miałem zainstalowany i zarejestrowany (oryginał był z interfejsem). I doprawdy nie mam pojęcia co mam zrobić. Nigdy z takimi kluczami nie miałem doczynień. W panelu sterowania w system/menedżer urzadzeń wyświetla mi się jako eLicencer pod Inne Urządzenia ale z wykrzyknikiem co sugerowałoby, że coś jest nie tak. Jak to cholerstwo uruchomić? Czy mam może wejść na swoje konto na stronie Steinberga i tam sa jakieś opcje ?...
 
Może znajdzie sie jakis dobry człowiek i odezwie się na GG? Oto mój numer 911840
...
 

Dobry człowiek sie nie znalazł, ale jakoś dałem radę. Trzeba było odinstalować z systemu Syncrosofta i na nowo zainstalować. Wtedy uruchomił się klucz i mogłem go aktywować online. Dzięki wszystkim za pomoc! To na razie tyle w temacie HP Paviliona dv7 1280ew, Presonusa Fire Studio Project oraz Cubase Studio 5.

Powodzenia zatem....!...
 

Dzięki ;)

Postanowiłem temat nieco odświeżyć. Mineło trochę czasu więc zdążyłem pobawić się Presonusem, Pavilionem i Cubasem Studio 5. Największy mankament z jakim nie mogę sobie poradzić, to sterownik Presonusa, który często wysypuje się. Na szczęście, jak działa, to z reguły dośc stabilnie, można kilka godzin pracować i nic sie nie dzieje. Największe problemy są przy pierwszym rozruchu kompa. Często muszę uruchomić system ponownie albo po prostu wyłączyć i włączyć Presonusa. Przyznam, że na laptopie mam trochę różnych programów nie muzycznych, a odnosze wrażenie, że przed ich instalacją było lepiej. W systemie wyłączyłem Wifi oraz kartę dźwiękową. Uciążliwe to trochę, bo czasami chcę sobie posłuchać muzyki to jak mam laptopa odpiętego od Presonusa, to musze w panelu sterowania włączać urządzenia dźwiękowe. I jeszcze jedno... przy uruchomionym Cubase, nie ma możliwości odłuchania plików dźwiękowych za pomoca Windows Media Pleyera, bo wtedy na bank sypnie sie sterownik. Obecnie testuję WinAmpa ;) Co ewentualnie można jeszcze w systemie skonfigurować, wyłączyć czy ustawić, żeby uniknąć opisanych powyżej problemów?  

 

 ...


 


Chyba niewiele da się zrobić moim zdaniem bo to zaleźy od samego programu, jak działa etc.


Np. ja na laptopie mam Samplitude 9, Soundforge i Orion.


Pierwsze dwa nie mają żadnych konfliktów z innymi programami albo z WMP.


Tymczasem Orion od razu wywala się na playbacku kiedy do uruchomić z innym programem dźwiękowym. 

Kompozytor, Instrumentalista, Improwizator

kubar
Posty: 43
Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 00:00

Re: HP Pavilion Dv 7 1280ew + Presonus Fire Studio Project - problem

Post autor: kubar » wtorek 25 sie 2009, 22:07

Niektóre ze sterowników ASIO nie pozwalają na korzystanie z urządzenia z wielu aplikacji jednocześnie. Jest jedna możliwość zmiany ustawień z poziomu Cubase, w ustawieniach karty trzeba zaznaczyć "relase audio driver in background". Chociaż i to nie zawsze skutkuje, po prostu nie można korzystać z kilku programów jednocześnie wykorzystujących kartę dźwiękową.

barroko
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 26 lip 2009, 00:00

Re: HP Pavilion Dv 7 1280ew + Presonus Fire Studio Project - problem

Post autor: barroko » poniedziałek 07 wrz 2009, 17:52

...Niektóre ze sterowników ASIO nie pozwalają na korzystanie z urządzenia z wielu aplikacji jednocześnie. Jest jedna możliwość zmiany ustawień z poziomu Cubase, w ustawieniach karty trzeba zaznaczyć "relase audio driver in background". Chociaż i to nie zawsze skutkuje, po prostu nie można korzystać z kilku programów jednocześnie wykorzystujących kartę dźwiękową.... 
Coś mi się zdaje, że cały problem tkwił w bluetooth. Od kiedy go wyłączyłem w menedżeże urządzeń można korzystać z WMP oraz Cubase i nie wywala sterownika.



 

Awatar użytkownika
doministry1
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2008, 00:00

Re: HP Pavilion Dv 7 1280ew + Presonus Fire Studio Project - problem

Post autor: doministry1 » poniedziałek 07 wrz 2009, 18:01

...
...Niektóre ze sterowników ASIO nie pozwalają na korzystanie z urządzenia z wielu aplikacji jednocześnie. Jest jedna możliwość zmiany ustawień z poziomu Cubase, w ustawieniach karty trzeba zaznaczyć "relase audio driver in background". Chociaż i to nie zawsze skutkuje, po prostu nie można korzystać z kilku programów jednocześnie wykorzystujących kartę dźwiękową.... 
Coś mi się zdaje, że cały problem tkwił w bluetooth. Od kiedy go wyłączyłem w menedżeże urządzeń można korzystać z WMP oraz Cubase i nie wywala sterownika.


 
 ...
 


 


Lol! 

Kompozytor, Instrumentalista, Improwizator

barroko
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 26 lip 2009, 00:00

Re: HP Pavilion Dv 7 1280ew + Presonus Fire Studio Project - problem

Post autor: barroko » środa 16 wrz 2009, 01:03

...
...
...Niektóre ze sterowników ASIO nie pozwalają na korzystanie z urządzenia z wielu aplikacji jednocześnie. Jest jedna możliwość zmiany ustawień z poziomu Cubase, w ustawieniach karty trzeba zaznaczyć "relase audio driver in background". Chociaż i to nie zawsze skutkuje, po prostu nie można korzystać z kilku programów jednocześnie wykorzystujących kartę dźwiękową.... 
Coś mi się zdaje, że cały problem tkwił w bluetooth. Od kiedy go wyłączyłem w menedżeże urządzeń można korzystać z WMP oraz Cubase i nie wywala sterownika.


 
 ...
 

 

Lol! ...
 
hehe, to było by zbyt piękne...owszem, od kiedy wyłączyłem bluetootha  sterownik jest stabilny w Cubase. Zauważyłem jednak, że jak uruchomię WMP cos tam sobie posłucham, następnie wyjdę i odpalę Cubase, to po otwarciu jakiegoś projektu i pierwszej próbie odsłuchania sterownik mówi BYE BYE ;) natomiast jeśli nie odsłuchuje muzyki na WMP tylko korzystam jedynie z Cubase jest OK. Z tym, że mam cały czas aktywną kartę wewnętrzna audio w laptopie. Tak sobie testuję powolutku, wyłączając co się da, ale stopniowo, etapami, by móc zaobserwować kiedy jest OK a kiedy jest tyłek. Doszedłem do etapu, że albo muszę wyłączyc kartę wewnętrzna i będzie git tzn. bedzie mozna odtwarzac pliki audio na WMP i korzystać w tym samym czasie, lub na przemiennie z Cubase, albo po prostu trzeba będzie zdecydowac na taki układ, że PreSonus dla Cubase, a karta wenętrzna do odsłuchiwania muzyczki, mp3trójek itp. na WMP. Będziemy w kontakcie ;)


ODPOWIEDZ