TC Electronic Konnekt Live - problem z firmware

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
jokerotm
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 00:00

TC Electronic Konnekt Live - problem z firmware

Post autor: jokerotm » piątek 09 paź 2009, 18:20

witam


 Jako typowy laik zwracam się do posiadaczy tc konnekt - o pomoc .


Mój problem polega na tym, iz po zainstalowaniu oprogramowania z płytki dołaczonej do karty wyskakuje komunikat o ściągniecie nowszej wersji softu .


wersję tą ściągam - instaluje i tu zaczynają sie schody . karta raz działa raz nie działa . sygnał z instrumentu jest widoczny na mikserze , ale po podłaczeniu do kanału pierwszego mikrofonu pojemnościowego i włączeniu ph- sygnał wysyłany jest tylko i wyłącznie na jedną stronkę ( działa mi lewa kolumna_


-poza tym - nie mogę włączyć żadnych efektów z fabrik C i R ma mikrofonie  


próbowałem już wyłaczyć bezprzewodowy internet -gdyż takowy posiadam , ale to nic nie zmienilo


-czy problemem może być to iż karta lezy na jednej z kolumn ?


 


proszę o pomoc - gdyż w najblizszym czasie chce dokupić sobie do tego zestawu ABLETONA8 suite - ale jak na razie CZARNO TO WIDZĘ


 


pozdrawiam i proszę o zrozumienie - to mój pierwszy zestaw domowego studia


 

music no stress

Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Re: TC Electronic Konnekt Live - problem z firmware

Post autor: Elfuello » piątek 09 paź 2009, 20:26

Spróbuj parę razy zainstalować najnowszy firmware. Mnie się podobnie działo tzn. karta głupiała itp. Po takim zabiegu działa zaiście stabilnie i profesjonalnie:)

Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

jokerotm
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 00:00

Re: TC Electronic Konnekt Live - problem z firmware

Post autor: jokerotm » sobota 10 paź 2009, 02:04

...
Spróbuj parę razy zainstalować najnowszy firmware. Mnie się podobnie działo tzn. karta głupiała itp. Po takim zabiegu działa zaiście stabilnie i profesjonalnie:)...
 


 


 


podaj mi linka do najnowszego firmware. mam jeszcze pytanko - pracujesz może na abletonie ?

music no stress

Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Re: TC Electronic Konnekt Live - problem z firmware

Post autor: Elfuello » sobota 10 paź 2009, 03:03

Wystarczy, że ściągniesz najnowszy sterownik....a ten instaluje firmware w katalogu po instalacji (c:/program files/tc....) Musisz zainstalować go ręcznie w mixera....jest tam opcja UPDATE FIRMWARE. Pokazujesz mu plik i wsio.


Nie, nie pracuje na Abletonie.


[addsig]
Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: TC Electronic Konnekt Live - problem z firmware

Post autor: perfektsound » niedziela 11 paź 2009, 02:47

Ja uzywam Abletona i TC Konekta - cala sytuacje naprawilo dopiero kupno innej, porzadnej karty na firewire. Sorry, ale TC Konnekt nie potrafi zrobic dobrego sprzetu jesli musi on miec jakies sterowniki. Po bojach omijam wszystko co ta firma robi, szerokim lukiem. Wystarczylo poczytac na forum i na innych forach o chlamie o nazwie Konekt. 

Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
morpheus70
Posty: 230
Rejestracja: niedziela 15 paź 2006, 00:00

Re: TC Electronic Konnekt Live - problem z firmware

Post autor: morpheus70 » niedziela 11 paź 2009, 10:58

...
Ja uzywam Abletona i TC Konekta - cala sytuacje naprawilo dopiero kupno innej, porzadnej karty na firewire. Sorry, ale TC Konnekt nie potrafi zrobic dobrego sprzetu jesli musi on miec jakies sterowniki. Po bojach omijam wszystko co ta firma robi, szerokim lukiem. Wystarczylo poczytac na forum i na innych forach o chlamie o nazwie Konekt. ...
 


Nie mogę się zgodzić z opinią, że seria Konnekt to chłam. Posiadam Konnekta 8 i wszystko śmiga jak należy... Jeśli chodzi o fora i zawarte na nich opinie to traktowałbym je z dużym przymrużeniem oka i nie oceniałbym tych wypowiedzi tak bezkrytycznie. Czasami jednemu wszystko działa, a innemu nie, no cóż...takie życie. W przypadku produktów serii Konnekt, faktycznie najwięcej problemów mają uzytkownicy modelu Live, ale nie uogulniałbym i raczej odnosiłbym się konkretnie do danego modelu. Znam posiadaczy, którzy nie mają z nim wogóle problemów.


 

Virus TI key|Clavia Nord Lead 2|Korg M3-73|Wersi PianoStar T2000|TC M3000|VoiceWorks Plus|M-ONE XL| D-TWO|Focusrite Green 1|Roland RE-501|Trochę wtyczek PSP|DAW StudioOne 2 x64|

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: TC Electronic Konnekt Live - problem z firmware

Post autor: perfektsound » niedziela 11 paź 2009, 15:25

...
...
Ja uzywam Abletona i TC Konekta - cala sytuacje naprawilo dopiero kupno innej, porzadnej karty na firewire. Sorry, ale TC Konnekt nie potrafi zrobic dobrego sprzetu jesli musi on miec jakies sterowniki. Po bojach omijam wszystko co ta firma robi, szerokim lukiem. Wystarczylo poczytac na forum i na innych forach o chlamie o nazwie Konekt. ...
 


Nie mogę się zgodzić z opinią, że seria Konnekt to chłam. Posiadam Konnekta 8 i wszystko śmiga jak należy... Jeśli chodzi o fora i zawarte na nich opinie to traktowałbym je z dużym przymrużeniem oka i nie oceniałbym tych wypowiedzi tak bezkrytycznie. Czasami jednemu wszystko działa, a innemu nie, no cóż...takie życie. W przypadku produktów serii Konnekt, faktycznie najwięcej problemów mają uzytkownicy modelu Live, ale nie uogulniałbym i raczej odnosiłbym się konkretnie do danego modelu. Znam posiadaczy, którzy nie mają z nim wogóle problemów.

 ...
 


Masz racje, ale.... jesli dana opinia sie pojawia na forum czesto i to od roznych osob, to cos w tym moze byc. Tym bardziej ze jak czytam, to objawy zazwyczaj wszyscy maja podobne. Popatrz sobie, nawet na fora firmowe TC Electronics - mnostwo narzekan.


Tu nie chodzi konkretnie o model Live ale o wszystkie ktore maja DSP na pokladzie (ja mam 24D) - Konnekt 8 to wersja ubozsza i paradoksalnie moze byc lepsza, tj. stabilniejsza. 

Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
morpheus70
Posty: 230
Rejestracja: niedziela 15 paź 2006, 00:00

Re: TC Electronic Konnekt Live - problem z firmware

Post autor: morpheus70 » niedziela 11 paź 2009, 15:57

Czy nie jest trochę tak, że na forach przeważają opinie negatywne tylko dlatego, że jeśli coś działa bez problemów, to nie mamy potrzeby oznajmiać tego całemu światu? Po prostu przechodzimy nad tym do porządku dziennego. Inaczej jest gdy coś nam nawala i zaczynamy się tym frustrować, bo przecież to zainwestowana, nasz, ciężko zarobiona kasa!  Wtedy piszemy do producenta, odradzamy zakup znajomym i na forach internetowych :) Bo ile razy chwaliłeś każde działające bez problemów posiadane przez siebie urządzenie? :) Ale może faktycznie w tym przypadku występuje problem z DSP. Nie Doświadczyłem tego ze swoim TC, więc trudno jest mi się do tego odnieść. Jedyna wadą Konnekta 8,  są bardzo "ciche" wejścia liniowe.


 


[addsig]
Virus TI key|Clavia Nord Lead 2|Korg M3-73|Wersi PianoStar T2000|TC M3000|VoiceWorks Plus|M-ONE XL| D-TWO|Focusrite Green 1|Roland RE-501|Trochę wtyczek PSP|DAW StudioOne 2 x64|

Awatar użytkownika
kuba-core
Posty: 103
Rejestracja: wtorek 25 mar 2008, 00:00

Re: TC Electronic Konnekt Live - problem z firmware

Post autor: kuba-core » niedziela 11 paź 2009, 17:01

Mam pytanie nieco innego typu do użytkowników.


Czy konnekt live będzie bez problemu działał na małym łączy firewire w laptopie czy jednak konieczny jest zakup kontrolera fw na expresscard?

IMAO

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: TC Electronic Konnekt Live - problem z firmware

Post autor: JoachimK » niedziela 11 paź 2009, 17:06

...
Czy nie jest trochę tak, że na forach przeważają opinie negatywne tylko dlatego, że jeśli coś działa bez problemów, to nie mamy potrzeby oznajmiać tego całemu światu?


Dokładnie tak jest. Wystarczy np. zajrzeć na forum RME. Interfejsy są uznane za jedne z bardziej stabilnych, a na forum wygląda z tym różnie.


Osobiście nie miałem problemów z K24D testując interfejs na różnych komputerach.

Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

ODPOWIEDZ