Komputer wariuje - stuki, trzaski, mało pamięci

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
aro1
Posty: 13
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 00:00

Re: Komputer wariuje - stuki, trzaski, mało pamięci

Post autor: aro1 » poniedziałek 11 lut 2013, 15:29

Witam,
w pierwszym poście napisałem, że konfigurację sprzętu podam niebawem a nie "nie wiem co mam pod maską" w blaszaku i jaką stojącą na nim mam kartę muzyczną. Post piszę z pracy a komputer w domu, stąd brak szczegółów.

Na chwile obecną sprzęt:
Karta - Focusrite Saffire PRO 14 wpięta w Firewire VA VT6306 (nowa)
Windows 7 64 Professional - Aktualizacje systemu wszystkie na bieżąco
Płyta główna Gigabyte GA-EP35-DS3L
Dysk Caviar Green WD10EZRX (nowy)
Zasilacz Modecom Premium 500
Grafika Asus 6670HD (nowa)


Problemy pojawiły się znienacka już na poprzednim systemie Windows XP z SP3. Trzaski, zamulenie, kliki itp.
Po zakupie nowego dysku twardego - poprzedni zaczął szwankować i okazał się do wymiany - i po zainstalowaniu W7 problem nadal jest obecny. Nawet na "czystym" systemie. Nic nie jest grzebane, podkręcane itp. Jedyne co, to wykonałem optymalizację kompa pod pracę z muzyką - tutorial dostępny na forum djshopu i na YT. Jednak to nie kwestia optymalizacji - kłopoty pojawiły się przed optymalizacją .



Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer wariuje - stuki, trzaski, mało pamięci

Post autor: Zbynia » wtorek 12 lut 2013, 11:45

@Preceli - ale ja posałem o zasilaczu a nie chłodzeniu procesora :) (te z procesora owszem - jak nie działa albo powoduje przegrzewanie to procesor zwalnia albo całkowicie zatrzymuje pracę)




@aro1 - co instalowałeś?Jakie sterowniki?Czy sterownik zarzadzania energią plyty głównej też jest zainstalowany?Najnowsze producentów czy ze strony producenta płyty?Na gołym systemie(bez sterowników) też takie kwiatki czy dopiero po instalacji sterowników?Jak ustawienia oszczędzania energii w systemie?Jak obiążenie procesora i zajętość pamięci podczas występowania trzasków?


Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Komputer wariuje - stuki, trzaski, mało pamięci

Post autor: Pietro » wtorek 12 lut 2013, 12:31

Preceli, przemysl prosze forme swoich komentarzy.

- Piotr

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer wariuje - stuki, trzaski, mało pamięci

Post autor: Zbynia » wtorek 12 lut 2013, 14:54

:) - spoko luz panowie - Preceli tak ma (dosadnie i konkretnie bez owijania w bawełnę) - jednym pasuje innym nie jednak racja w tym wypadku jest po jego stronie...




ps.w tryb pio w windows xp potrafiły się przestawić tylko dyski ATA dzięki skopanym sterownikom albo błedom systemu(a na te xp podany jest straszliwie w dodatku potrafi kopiowac pliki z płyty instalacyjnej z błedami)


Pietro
Posty: 771
Rejestracja: sobota 27 maja 2006, 00:00

Re: Komputer wariuje - stuki, trzaski, mało pamięci

Post autor: Pietro » wtorek 12 lut 2013, 23:17

Owszem, nie doczytalem informacji o systemie (szukalem jej w pierwszym poscie i nie bylo jej tam). Ale sugerowanie, ze jeszcze nie nauczylem sie czytac ze zrozumieniem jest juz czysta, nikomu niepotrzebna zlosliwoscia ;).


- Piotr


Awatar użytkownika
aro1
Posty: 13
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 00:00

Re: Komputer wariuje - stuki, trzaski, mało pamięci

Post autor: aro1 » środa 13 lut 2013, 12:43

...@Preceli - ale ja posałem o zasilaczu a nie chłodzeniu procesora :) (te z procesora owszem - jak nie działa albo powoduje przegrzewanie to procesor zwalnia albo całkowicie zatrzymuje pracę)



@aro1 - co instalowałeś?Jakie sterowniki?Czy sterownik zarzadzania energią plyty głównej też jest zainstalowany?Najnowsze producentów czy ze strony producenta płyty?Na gołym systemie(bez sterowników) też takie kwiatki czy dopiero po instalacji sterowników?Jak ustawienia oszczędzania energii w systemie?Jak obiążenie procesora i zajętość pamięci podczas występowania trzasków?...



Wszystkie sterowniki z płyt dostarczonych przez producentów sprzetu, grafika ze strony producenta najnowsze sterowniki. Oszczędzanie energii ustawione na "wysoka wydajność". Komputer ma wyłączoną opcję "uśpienia" dysków w przypadku nie używania.



Specyfikacja kompa: komprd.jpg

Awatar użytkownika
aro1
Posty: 13
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 00:00

Re: Komputer wariuje - stuki, trzaski, mało pamięci

Post autor: aro1 » środa 13 lut 2013, 12:48

Menadżer podczas odpalenia "cięższego projektu": menadzert.jpg

Awatar użytkownika
aro1
Posty: 13
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 00:00

Re: Komputer wariuje - stuki, trzaski, mało pamięci

Post autor: aro1 » środa 13 lut 2013, 12:53

i jeszcze Menadżer urządzeń:


 



 


Uploaded with ImageShack.us




Awatar użytkownika
aro1
Posty: 13
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 00:00

Re: Komputer wariuje - stuki, trzaski, mało pamięci

Post autor: aro1 » środa 13 lut 2013, 20:54

HELP 


Awatar użytkownika
aro1
Posty: 13
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 00:00

Re: Komputer wariuje - stuki, trzaski, mało pamięci

Post autor: aro1 » piątek 15 lut 2013, 15:19

I już...? Wszyscy tak gromy słali że nie podałem konfiguracji kompa a jak podałem, to cisza?


ODPOWIEDZ