Reaper 4

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
crash22
Posty: 59
Rejestracja: niedziela 27 gru 2009, 00:00

Re: Reaper 4

Post autor: crash22 » wtorek 14 sie 2012, 13:40

...Szczerze mówiąc obecałem sobie nie odzywać się w tym temacie. Ale trudno, tym bardziej, że aż krew się we mnie gotuje.
Otóż znajdźcie mi proszę inną, tak profesjonalną DAW (jaką jest już REAPER), a która spokojnie da sobie radę z kilkunastoma śladami audio i MIDI, w tym też i "przydatkami" na netbooku (1 MB RAM, 1.6 GHz). Czekam....

Ja mam taką ciekawostkę, którą wypróbowałem jeśli chodzi o netbooka (co prawda nie z 1 MB RAM-u) - mnie osobiście wydaje się naprawdę fajnym rozwiązaniem - DAW nazywa się TEMPER: http://making-music.blogspot.com/2008/02/sequencer-angry-red-planet-temper-121.html Może komuś się spodoba. Znakomicie spisuje się na netbookach. Polecam, podobnie jak Reapera:-)
Witam - jestem pasjonatem muzyki i czytelnikiem magazynu "Estrada i Studio".

Awatar użytkownika
Barciu
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 02 wrz 2012, 00:00

Re: Reaper 4

Post autor: Barciu » poniedziałek 16 wrz 2013, 22:42

Dobry wieczór wszystkim Reaperowiczom.
Przyznaje się, że nie śledziłem tematu od początku, ale ponieważ jest dość ogólny, to odświeżam go, aby przekazać pewien szczegół, który być może okaże się przydatny zwłaszcza dla nowicjuszy Reapera.

Właśnie oglądałem szkolenie 0db pt. "Produkcja muzyczna od podstaw", w którym stwierdzono, że Reaper 4 nie posiada możliwości przeglądania mediów z poziomu eksplorera tak jak Cubase czy FL Studio, wobec czego Pan Tomasz posługiwał się Windows Commanderem do odsłuchiwania zawartości sampli. Otóż śpieszę poinformować, że wystarczy wcisnąć ctrl+alt+x, a otworzy nam się okno wewnętrznego eksplorera Reapera z minipaskiem transportu, w którym możemy jednym klikniciem przeglądać sample i przeciągać je na ścieżki. Okienko zgrabnie dokujemy tam gdzie nam pasuje. :)

To tyle. Pozdrawiam i życzę miłych sesji nocnych z tym DAWem. :)


Awatar użytkownika
Barciu
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 02 wrz 2012, 00:00

Re: Reaper 4

Post autor: Barciu » poniedziałek 16 wrz 2013, 22:48

P.S. Być może w wersji programu z wideokursu (4.15) nie było jeszcze takiej możliwości, w każdym razie teraz jest (4.52) i chyba warto było o tym wspomnieć. 


ODPOWIEDZ