Komputer - konfiguracja 2012

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: Kyle » środa 28 lis 2012, 10:34

A teraz moim zdaniem. Jak ktos nie chce słyszeć całkowicie dysków talerzowych, to nie ma przecież problemu kupić sobie szafkę akustyczną, nie tak?




Jest problem, bo taka szafka działa jak termos, co generuje kolejne problemy ze skutecznym chłodzeniem, które nie powinno być słyszalne.


JacekM
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2012, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: JacekM » środa 28 lis 2012, 12:12

...
...
Kyle,

Jak sam napisałeś, Twoim zdaniem nie ma różnicy. Uwierz mi ze jest.

Nigdzie nie napisałem że nie ma róznicy.
...
 


 


Wydajność między zielonym a czarnym jest maskryczna.




Moim zdaniem masakryczna róznica wydajności, to może być pomiędzy talerzowcem a szybkim dyskiem SSD. ;)


Twoje słowa Wink


Kyle
Posty: 923
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: Kyle » środa 28 lis 2012, 12:22



Moim zdaniem masakryczna róznica wydajności, to może być pomiędzy talerzowcem a szybkim dyskiem SSD. ;)


Twoje słowa Wink...
 




:) ... zgadza się. Widzisz tam gdziekolwiek bym namalował "nie ma różnicy"? Może ujmę to inaczej: rozróżniasz stwierdzenia:


a) - nie ma masakrycznej (wielkiej) różnicy


od


b) - nie ma różnicy


???


JacekM
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2012, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: JacekM » środa 28 lis 2012, 12:23

...
Ile RPM mają te śmigła i jaką mają średnicę?...
 


Mam dwa wentylatory 120x120.


Pracują na najniższych obrotach, że praktycznie słychac jest na zasadzie poprawnej kompresji, czy pogłosy na wokalu. Czyli że praca ich jest wyczuwalna jedynie po ich wyłączeniu, lub podniesieniu obrotów.


Nikt nie musi wierzyć mi na słowo, bo nie o to chodzi, ale wracając do dysków WD Black moge powiedziec ze sa bardyo cieche i w praktyce ich praca nie ma znaczenia na prace w studio.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: Zbynia » środa 28 lis 2012, 17:38

Bardziej debilnego porównania w życiu nie czytałem...praca wiatraków do pracy kompresora...a to dobre


kolego studio to nie tylko sample a i z nimi bywa różnie - streaming bądź wczytanie do pamięci


często pracuje z wd green i nie ma najmniejszych problemów z nimi także w audio - spokojnie daja radę z zapisem czy odtwarzaniem wielościeżkowych sesji


z systemem równiez sobie radzi całkiem nieźle a ktos kto jechał na 4 czy 6 letnim dysku wcale różnicy nie odczuje


a jak ktos wjechał w raid czy ssd to wiadome że nie będzie chciałsie męczyć


i tak bezproblemowo sobie radzą z vsti nie korzystającymi ze streamingu




o tym trzeba wiedziec a nie skreślać...zresztą dyski 6 lat temu tez doskonale dawały sobie rade a były zauważalnie wolniejsze a przez ten czas w kwestii audio niewiele sie zmieniło (co najwyżej wieksze banki ze streamingiem)


JacekM
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2012, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: JacekM » środa 28 lis 2012, 18:38

...
Bardziej debilnego porównania w życiu nie czytałem...praca wiatraków do pracy kompresora...a to dobre

kolego studio to nie tylko sample a i z nimi bywa różnie - streaming bądź wczytanie do pamięci

często pracuje z wd green i nie ma najmniejszych problemów z nimi także w audio - spokojnie daja radę z zapisem czy odtwarzaniem wielościeżkowych sesji

z systemem równiez sobie radzi całkiem nieźle a ktos kto jechał na 4 czy 6 letnim dysku wcale różnicy nie odczuje

a jak ktos wjechał w raid czy ssd to wiadome że nie będzie chciałsie męczyć

i tak bezproblemowo sobie radzą z vsti nie korzystającymi ze streamingu




o tym trzeba wiedziec a nie skreślać...zresztą dyski 6 lat temu tez doskonale dawały sobie rade a były zauważalnie wolniejsze a przez ten czas w kwestii audio niewiele sie zmieniło (co najwyżej wieksze banki ze streamingiem)...
 


A ja bardziej debinego wychowania. Reszta wypowiedzi..., jej ton, jak i iloraz inteligencji nie podlega komentowaniu, tak że wybacz...


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: Zbynia » środa 28 lis 2012, 18:57

buhahahahahahaa


skończ waść wstydu oszczędź




nie masz nic do zarzucenia to piszesz debilizmy - za dużo czasu poświęciłem żeby wierzyć w debilizmy ze komputer za 300 pln nie poradzi sobie z nagrywkami czy że kazdy obecnie dostepny dysk nie będzie sie nadawał na system czy do pracy z audio


na co zwrócić uwagę napisałem - jak widac nie rozumiesz tego


jak masz problem z rozruchem dysku to go nie usypiaj a o 4TB miejsca na SSD to juz ostre bajki bo te koszta przewyższą wydajny komputer conajmniej 5 krotnie nie mówiąc o tym że przy obecnych cenach i mozliwościach płyt to pewnie i 10 krotnie(z racji ilości słącz sata)


wiec jesli cos jest debilnego w tym temacie to twoje głupoty kolego


ps.obecne dyski latopowe zapewniają wydajnośc bardzo wydajnych swojego czasu F1 samsunga - nie przypominam sobie by ktoś marudził na wydajnośc F1 w bardzo zaawansowanych zastosowaniach


JacekM
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2012, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: JacekM » środa 28 lis 2012, 20:42

...
buhahahahahahaa

skończ waść wstydu oszczędź




nie masz nic do zarzucenia to piszesz debilizmy - za dużo czasu poświęciłem żeby wierzyć w debilizmy ze komputer za 300 pln nie poradzi sobie z nagrywkami czy że kazdy obecnie dostepny dysk nie będzie sie nadawał na system czy do pracy z audio

na co zwrócić uwagę napisałem - jak widac nie rozumiesz tego

jak masz problem z rozruchem dysku to go nie usypiaj a o 4TB miejsca na SSD to juz ostre bajki bo te koszta przewyższą wydajny komputer conajmniej 5 krotnie nie mówiąc o tym że przy obecnych cenach i mozliwościach płyt to pewnie i 10 krotnie(z racji ilości słącz sata)

wiec jesli cos jest debilnego w tym temacie to twoje głupoty kolego

ps.obecne dyski latopowe zapewniają wydajnośc bardzo wydajnych swojego czasu F1 samsunga - nie przypominam sobie by ktoś marudził na wydajnośc F1 w bardzo zaawansowanych zastosowaniach...
 


Nie chce mi sie z Toba gadać, bo panowie i chamy dawno zgnili i trzeba ich potomków zlewać z góry, ale na koniec Ci powiem, że czytaj co piszą inni, bo nie dość że masz masz się jak widac za największego znawcę na forum to jeszcze pyskujesz nie wiedząc z kim rozmawiasz. Przeczytaj co napisałem, dokładnie literkę po literce, a później złóż to w wyrazy, a następnie w zdania. Potem idź na kurs wychowania, następnie czytania ze zrozumieniem i dopiero wtedy pogadamy. Jak na razie, to pokazałeś tylko, żes przemądrzały gówniarz, co naczytał się Komputer Świat i EiS. Zero toleranci i zero dorosłości, czyli? Cienki bolek jesteś gościu. Ot to tyle.


 


PS: ADHD sie leczy.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: Zbynia » środa 28 lis 2012, 20:54

Skończyłeś?Jesteś kolejnym "świeżakiem" który wchodzi popisac głupoty i poszukać "wojny".


Ni uznaję się za znawcę i takim nie jestem - mam wiedze i z niej korzystam - kolejny którego zdobywanie wiedzy boli?Nie moja wina - dbam o swoje komórki.


Dalej...




Gdybym tych twoich mizernych wypocin nie przeczytał to bym nie pisał - ale przeczytałem i napisałem i to co piszesz o obecnych green ma się nijak do zastosowań bo spokojnie sobie radzą.


O czym zresztą dokładnie napisałem wraz z zaznaczeniem gdzie mogą byc problemy - oczywiście zamiast się do tego odnieść to wyskakujesz jak "internetowy psycholog" nie wnosząc nic do tematu prócz zwykłych bredni o marnej wydajności dysków które i tak biją najlepsze modele sprzed 5 lat - czy w temacie audio zaszła aż tak drastyczna zmiana że bez bardzo wydajnych dysków w RAID i SSD nie ma co podchodzić?


I tu jest twój błąd bo nie zmieniło się praktycznie nic


No ale zamiast się trzymać tematu w którym nie masz nic do powiedzenia (wystarczy przejrzeć sobie testy by twoje brednie obalić już w zarodku a jest ich cała masa) to wyskakujesz z jakimis głupimi wycieczkami.Daruj juz sobie bo to świadczy tylko o tym że masz powazne kompleksy a nie siejesz kulturę i ogładę (kulturę już pokazałes w swojej pierwszej odpowiedzi na mój post i jesli to jest kulturalne według ciebie to niestety ale masz równiez bardzo niski poziom tejże kultury)


JacekM
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2012, 00:00

Re: Komputer - konfiguracja 2012

Post autor: JacekM » środa 28 lis 2012, 22:02

Dyski WD GREEN maja zmienne prędkości obrotowe, więc nie pajacuj i sie nie popisuj że znasz pacierz lepiej niż biskup. Dotarło? Siedzą u mnie w kompie dwa Green i dwa Black, więc nie wciskaj innym kitu i nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo trolujesz koleś.


ODPOWIEDZ