Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: Caroozo » wtorek 19 sie 2008, 08:57

...Witam!

Ponieważ nawalił mi kontroler FW na płycie, musiałem tymczasowo się zaopatrzeć w kontroler FW. Pojechałem do sklepu i kupiłem...X-Power 2+1 na chipsecie (oczywiście) VIA. nic innego nie było a czas goni.

Po paru godzinach pracy zaobserwowałem 2 problemy. Pierwszym z nich jest to, że czasami panel sterowania się zacina i jedyny sposób na otwarcie go, to maksymalizacja okna. Nie jest to straszny problem jednak i nie sądze by powodował to kontroler. Drugi już poważniejszy. Po uruchomieniu jakiego kolwiek programu, gry itd., gałka regulująca główną głośność po 4-5 minutach przestaje reagować. Ponowny restart danego programu pomaga, ale też tylko na 4-5 minut. Trzeba więc głośność główą ustawiać z poziomu panelu sterującego. Wszystko inne działa jak najbardziej prawidłowo.

...
**********************
Ważne że kontroler działa, a na objawy ciężko postawić diagnozę, ja bym stawiał na "zmęczenie" systemu;-) Są takie rzeczy w Windows, o których filozofom i realizatorom się nie śniło xD
Na poważnie - musisz zobaczyć czy problem z softem czy ze sprzętem (post o AMD;-)) i wtedy działać, na razie przełknąć te niedogodności i kończyć projekt:)

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: Soundscape » wtorek 19 sie 2008, 09:16

Na poważnie - musisz zobaczyć czy problem z softem czy ze sprzętem (post o AMD;-)) i wtedy działać, na razie przełknąć te niedogodności i kończyć projekt:)...
**********************
I właśnie. Jak skończę projekt wtedy się zobaczy. Już jestem umówiony ze znajomym informatykiem i programistą, więc coś wymyślimy.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: Soundscape » czwartek 21 sie 2008, 08:06

...Na poważnie - musisz zobaczyć czy problem z softem czy ze sprzętem (post o AMD;-)) i wtedy działać, na razie przełknąć te niedogodności i kończyć projekt:)...
**********************
I się zrobiła jasność. Po jednym dniu pracy nagle wystąpił ten sam problem. Karta nie łapię łączności, restartuje się co chwila. Pomyślałem, że coś tu nie gra. Nowo kupiony kontroler FW nie może być od razu zły (ale i tu mogą być wyjątki). Mam za to na nim wejście 4 pin, więc podpiąłem kartę właśnie w ten sposób z własnym zasilaniem. Jak na razie działa ok, więc na 90% wina leży po stronie kabla FW.

Awatar użytkownika
smiechu
Posty: 599
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 00:00

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: smiechu » czwartek 21 sie 2008, 10:41

I się zrobiła jasność. Po jednym dniu pracy nagle wystąpił ten sam problem. Karta nie łapię łączności, restartuje się co chwila. Pomyślałem, że coś tu nie gra. Nowo kupiony kontroler FW nie może być od razu zły (ale i tu mogą być wyjątki). Mam za to na nim wejście 4 pin, więc podpiąłem kartę właśnie w ten sposób z własnym zasilaniem. Jak na razie działa ok, więc na 90% wina leży po stronie kabla FW.
**********************
To nie jest wina kabla FW... tylko to o czym pisalem wczesniej...
Walniety zasilacz... pisalem ze jesli tak jest to dokupienie karty FW nic nie pomoze... ale po co sluchac...
Po podlaczeniu 4pinowego kabla nie przesylasz zasilania wiec nie obciazasz zasilacza w kompie i nie ma spadku napiecia ktory powodowal nieprawidlowa prace urzadzenia...
Co nie zmienia faktu ze spadki napiecia nadal moga wystepowac i w kazdej chwili moze pasc jakis inny podzespol w kompie... np. np dysk twardy albo procek...

Awatar użytkownika
smiechu
Posty: 599
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 00:00

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: smiechu » czwartek 21 sie 2008, 10:45

Tylko widze ze po drodze przeskoczyles miedzy tematami... bo z tego co pamietam tamten temat ty zaczynales a tu jest cos zupelnie innego...

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: Soundscape » czwartek 21 sie 2008, 11:03

...Tylko widze ze po drodze przeskoczyles miedzy tematami... bo z tego co pamietam tamten temat ty zaczynales a tu jest cos zupelnie innego......
**********************
Pisałem tu, bo tu było pytanie o chipset do karty FW 410 i opisałem jak działa z VIA.
Kabel przestał działać dobrze również z laptopem przy połączeniu PCMCIA, więc dlatego wnioskuję, że to wina kabla.

dust
Posty: 190
Rejestracja: środa 09 kwie 2003, 00:00

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: dust » niedziela 14 wrz 2008, 14:22

Wczoraj sprawdziłem w sklepie FW 410 z laptopem Lenovo N200, chipset firewire Ricoh RL5C832 i niestety nie działa.Testowane na Win XP Pro SP2 z zainstalowana poprawką do firewire KB885222.



Wszystko pięknie się zainstalowało, mixer karty widział urządzenie ale system i sterowniki asio4all już niestety nie.

Sprzedawca powiedział że na chipsetach NEC i TI na pewno chodzi.



Ponieważ w laptopie jest tylko ExpressCard to znalazłem cuś takiego:

http://www.1klik.pl/Karta_4World_FireWire_ExpressCard



Czy ta karta coś pomoże?

Awatar użytkownika
zbary
Posty: 8
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 00:00

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: zbary » poniedziałek 22 wrz 2008, 11:13

......
PC (pł. gł.: Gigabyte GA-P35-S3; proc.: Intel Core 2 Duo E6550 2.33 GHz; RAM: Geil DDR2 PC6400 2x1024MB ULTRA 800MHz CL5)
latencja: 5 ms
...
**********************
I powinno działać. Ale faktycznie problemem może okazać się być chipset. A wtedy już trzeba kontroler dokupić i faktycznie ciężko z tym TI.

Spróbuj jeszcze dać buffer size na powiedzmy 256 i sprawdź co się dzieje....
**********************

Chyba coś takiego próbował zaproszony kol. ekspert, ale spróbuję gdy wrócę do domu. Jutro napiszę
Dzięki
...
**********************
Mój problem rozwiązałem kupując na eBay kartę PYRO PCI 64R2 f-my ADS Tech. Dziękuję za wszystkie wskazówki.
Pozdrawiam
Pasjonat nagrywania muzyki.

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: JoachimK » poniedziałek 22 wrz 2008, 11:46

...M-AUDIO rekomenduje chipset IEEE firmy Texas Instrument (http://www.m-audio.com/index.php?do=support.faq&ID=2b420cae8f6a01a4431eeacc05719af3 ) i rzeczywiście w moim netobook'u zapewnia on bezproblemową współpracę (pod Windows XP).

Rekomenduje - bo tak im latwiej - tak sie sklada ze w ostatnim czasie dwukrotnie naprawialem ten interfejs, wiec mialem okazje zobaczyc co jest w srodku - oczywiscie siedzi tam jeden z popularnych chipow TI

W moim PC kilka egz. kart PCI (adapter IEEE) z chipsetem VIA (seria 6) obsługuje FireWire 410 poprawnie jedynie w zakresie out.

Co znaczy "seria 6"? Powszechnie uzywa sie trzech rodzajowi chipsetow VIA, z ktorych jeden kompletnie nie nadaje sie do pracy, dwa inne jak najbardziej (patrz tutaj i w innych watkach na forum)
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
muscato
Posty: 91
Rejestracja: sobota 08 cze 2002, 00:00

Re: Chipset IEEE do M-AUDIO FireWire 410

Post autor: muscato » sobota 08 lis 2008, 04:09

......M-AUDIO rekomenduje chipset IEEE firmy Texas Instrument (http://www.m-audio.com/index.php?do=support.faq&ID=2b420cae8f6a01a4431eeacc05719af3 ) i rzeczywiście w moim netobook'u zapewnia on bezproblemową współpracę (pod Windows XP).

Rekomenduje - bo tak im latwiej - tak sie sklada ze w ostatnim czasie dwukrotnie naprawialem ten interfejs, wiec mialem okazje zobaczyc co jest w srodku - oczywiscie siedzi tam jeden z popularnych chipow TI

W moim PC kilka egz. kart PCI (adapter IEEE) z chipsetem VIA (seria 6) obsługuje FireWire 410 poprawnie jedynie w zakresie out.

Co znaczy "seria 6"? Powszechnie uzywa sie trzech rodzajowi chipsetow VIA, z ktorych jeden kompletnie nie nadaje sie do pracy, dwa inne jak najbardziej (patrz tutaj i w innych watkach na forum)...
**********************
u mnei siedzi VIA 6307 i ten sam problem, przy nagrywaniu trzaski..

tetowana na 3 portach PCI, z wolnymi pozostałymi, po zmianach w IRQ - czyli zarezerwowanie tylko dla 1814
Nic tylko TI szukam, w Katowicach znalazłem ale w Wawie jakos ciezko, moze ktos wie gdzie mozna dostac kotroler z chipem TI, albo inny kompatybilny działający?
residance - warsaw
destination - space

ODPOWIEDZ